Amazfit BAND 7- poważna konkurencja dla Xiaomi Smart Band 7

Amazfit BAND 7- poważna konkurencja dla Xiaomi Smart Band 7

Pochodzenie marki Amazfit jest dość skomplikowane. Założona ona została w 2015 roku przez chińską firmę Huami Technology, która była powiązana finansowo z marką Xiaomi. Zapewne stąd wielu konsumentów zastanawia się, czy obie te marki nie są za bardzo podobne do siebie. Nie da się ukryć, że Amzafit Band 7 pod względem designu w pewnym stopniu przypomina Xiaomi Smart Band 7. Jednak w zasadzie na tym kończą się podobieństwa. Zastanawiasz się nad wyborem, któregoś z tych produktów? Chcesz wiedzieć, czy Amazfit Band 7 będzie dobrą alternatywą opaski Xiaomi Smart Band 7? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Sportowa opaska Amazfit Band 7

Poznaj parametry i możliwości opaski Amazfit Band 7 – sprawdź, czy to jest to, czego szukasz

Nasze sprawdzanie, czy opaska fitness Amazfit Band 7 jest dobrą alternatywą dla Xiaomi Smart Band 7, zaczniemy tego, że waży on jedynie 28 g. Następnie przejdziemy do ekranu. Marka Amzafit postanowiła, że ten element opaski zostanie wykonany w technologii AMOLED, czyli ulepszonej wersji diod OLED. Oznacza to, że obraz wyróżnia się dobrą jakością i brakiem konieczności podświetlania. Ten 1,47-calowy ekran (Xiaomi posiada ekran 1,62 cala) zbliżony jest kształtem do prostokąta i jest o 112% większy niż w poprzedniej generacji, podczas gdy korpus pozostaje nadal smukły i lekki. Ekran został wykonany ze szkła hartowanego z powłoką, która zapobiega powstawaniu odcisków palców. Wśród możliwości tej opaski nie mogło zabraknąć oczywiście funkcji Always On Display. Powoduje ona, że pomimo faktu, że urządzenie jest uśpione, to wyświetla ograniczone informacje na ekranie. Na wzmiankę zasługuje także to, że do wyboru jest aż 50 tarcz (Xiaomi posiada ponad 100 tapet do wyboru).

Ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę to akumulator. Jego pojemność u Amazfita wynosi 232 mAh – Mi Band 180 mAh. Dzięki temu pozwala na pracę 28 dni w trybie oszczędzania 18 dni pracy w tradycyjnym zastosowaniu i na 12 dni zdecydowanie bardziej intensywnego użytkowania. Dla porównania — Xiaomi Smart Band 7 działa średnio 14 dni podczas typowego użytkowania oraz 9 dni podczas intensywnego korzystania. Trzeba tutaj nadmienić, że Xiaomi Smart Band 7 waży zaledwie 13,5 gramów, jednak czy przy dosłownie gramowych różnicach, ma to aż takie znaczenie? Natomiast nie da się ukryć, że pod względem czasu pracy to opaska fitness Amzafit wypada lepiej.

Aktywnośść fizyczna z opaska Amazfit Band 7

Jakie funkcje znajdziesz w nowości od Amzafit?

Amazfit Band 7 to także produkt, którego wodoodporność wynosi 5 ATM (u konkurenta identycznie). Co to dokładnie oznacza? Jest to klasa wodoszczelności, która umożliwia zachlapanie podczas mycia rąk, a co najważniejsze zegarek może wytrzymać ciśnienie wody równe temu, jakie jest na głębokości do 50 metrów. Więc spokojnie opaskę można używać na basenie, a tryb sportowy Pool Swimming pomoże wówczas dokładnie śledzić dane dotyczące pływania. Nie sposób nie wspomnieć też o funkcjach takich jak: całodobowy czujnik tętna czy mierzenie oddechu w trakcie snu. A także monitor snu i stresu oraz natlenienia krwi. Właśnie ta ostatnia funkcja to była największa różnica pomiędzy starszymi modelami tych marek. Amazfit, który posiadał pulsoksymetr, idealnie sprawdzał się w dobie pandemii, gdzie parametr natlenienia krwi był ważnym elementem kontroli zdrowia w tym czasie.

Pomiar tętna, poziom stresu oraz saturację opaska monitoruje 24 godziny na dobę, a dodatkowo możemy przetestować wszystkie trzy te metryki jednocześnie i to za jednym dotknięciem, uzyskując wyniki w ciągu 45 sekund.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć funkcji, z których ucieszą się osoby kochające aktywność. 120 trybów treningowych (u konkurenta 110). Co ciekawe, cztery rozpoznawane są w sposób automatyczny, są to bieg plenerowy, chodzenie, trenażer eliptyczny oraz ergometr wioślarski. Do tego, opaska Amazfit Band 7 ma funkcję pomiaru pułapu tlenowego VO2 Max, czujnika geomagnetycznego, wirtualnego wyścigu i Bluetooth 5.2.

Nad zegarkiem czuwa autorski system operacyjny — Zepp App. Zepp jest lekki — nadmiernie nie obciąża zegarka i zużywa mało energii. Wszystko działa płynnie, a interfejs jest dostosowany do użytkowania, dzięki czemu łatwo i szybko jest znaleźć coś, co się właśnie szuka. Dodatkowo zegarek posiada ponad 10 mini aplikacji, które pomogą usprawnić codzienne życie.

Po zainstalowaniu aplikacji Zepp w telefonie znajdziemy tam wyświetlanie i analizę danych dotyczących zdrowia użytkownika i wykonywanych ćwiczeń. W aplikacji znajduje się także sklep z tarczami zegarków (wiele darmowych), dzięki którym możemy dostosować zegarek do swoich upodobań. Aplikacja w telefonie zapewnia także bieżące aktualizacje systemu opaski i pomaga właściwie zarządzać całym urządzeniem.

Kiedy opaska fitness Amazfit Band 7 pojawi się w Polsce?

Jak widzisz opaska fitness Amzafit Band 7 ma wiele zalet i często przewyższa możliwościami swoją konkurencję. Czas pracy jest jedną z największych różnic. Amazfit idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie lubią często ładować swoich zegarków. Na naszym rodzimym rynku zegarek jest obecnie w przedsprzedaży a realizację zamówień rozpoczniemy 22 września kiedy rusza oficjalna sprzedaż w Polsce. Na początku dostępne będą na naszym rynku opaski w kolorach beżowym i czarnym. Opaski będą produkowane również w innych kolorach: pomarańczowym, różowym, zielonym i niebieskim.


Aktualizacja:

Niestety jak poinformował nas przedstawiciel Amazfita w Polsce oficjalna sprzedaż opaski Amazfit Band 7 opóźnia się przez problemy logistyczne. Według jeszcze niepotwierdzonych danych zegarki na naszym rynku mają być dostępne dopiero od 7 października.


W oczekiwaniu na premierę smartwatcha Amazfit Band 7 zapraszamy Was na sklep na stronę z aktualnymi promocjami marki Amazfit – tutaj. Jeżeli potrzebujecie pomocy przy wyborze opaski lub smartwatcha zapraszamy Was do kontaktu z infolinią naszego sklepu pod numerem telefonu 22 290 77 77 bądź możecie pisać na adres oferta@ale.pl, a nasi doradcy na pewno postarają się rozwiać ew. wątpliwości.