Chcesz wybrać odpowiedni prezent na komunię? Zobacz nasze propozycje!

Chcesz wybrać odpowiedni prezent na komunię? Zobacz nasze propozycje!

No dobrze, z naszego poradnika nie dowiesz się jaki kupić rower, medalik czy atlas świata. Skupimy się wyłącznie na prezentach związanych z elektroniką. Ale za to dobierzemy ją wam tak, byście byli pewni, że prezent jaki wybraliście będzie odpowiedni.

Komunie za pasem! Niech zgadnę, nie tylko nadal nie kupiliście prezentu, a wręcz nadal nie macie zielonego pojęcia co kupić? Tak myślałem. Nie szkodzi, jesteśmy tu, by pomóc. I już teraz przekonamy cię, że nie każda styczność z elektroniką jest dla dziecka szkodliwa.

To prawda, nieograniczony i nienadzorowany dostęp do nieodpowiednich treści dla tak młodego dziecka to bardzo kiepski pomysł. Jednak wiele gier i programów to cudowne narzędzia do rozwijania wyobraźni i kreatywności naszego podopiecznego.

Z tą myślą dobieraliśmy nasze propozycje. Nie odpowiemy jednak na pytanie „co kupić najlepiej”. Zaprezentujemy kilka alternatyw. Ty zdecyduj która z nich będzie dla niej lub niego najodpowiedniejsza.

Gry wideo, które uczą oraz, dla odmiany, faktycznie bawią.

Gier edukacyjnych na rynku jest miliony. Każda z nich twierdzi, że służą edukacji młodocianych. W przypadku większości – to się zgadza. Niestety, są one również przeraźliwie nudne. Uwierzcie mi, rachunek prawdopodobieństwa jasno dowodzi, że obdarowywana przez was pociecha niezupełnie chce „grać w tabliczkę mnożenia” czy „zwiedzać świat z Kleofasem”. Chce przede wszystkim fajnej gry.

Istnieje wiele dobrych gier, ale bardzo niewiele z nich faktycznie czegoś uczy. Minecraft jest jedną z takich gier. I już teraz jest uwielbiany przez szkoły w Stanach Zjednoczonych, stopniowo zdobywając sympatię nauczycieli również i w innych krajach. Minecraft to wirtualna piaskownica stymulująca dziecięcą kreatywność. I jest tak uwielbiana przez dzieciaki, że jest jedną z najlepiej sprzedających się gier wideo… w historii.

Dron – zabawka marzeń

Za słynnych „moich czasów” zdalnie sterowany elektryczny samochodzik był marzeniem dzieciaków, na które rodzice nie zawsze mogli sobie pozwolić. Dziś mamy zdalnie sterowane, bezpieczne, wykonujące fotografie miniaturowe pojazdy latające. I to w cenie, która nie budzi zawrotu głowy.

Zobaczcie tylko tego drona, Xblitz Black. Pozwoli na wielogodzinną zabawę na świeżym powietrzu z możliwością zarejestrowania całego lotu za pomocą zamocowanej kamerki. Posiada sześcioosiowy system kontroli lotu z regulowaną czułością żyroskop, co pozwala na bardzo stabilny lot. I przyznaj się, nie obraziłbyś się, gdybyś ty też dostał taki prezent…

Czy to mały artysta lub artystka? To może czas uwiecznić kilka jego prac?

Jedne dzieci szaleją za grami wideo, inne wykorzystują komputer do rysowania. I to niesamowicie często. Na pewno znacie co najmniej jedno dziecko, dla którego ulubioną aplikacją w waszym komputerze jest Paint czy inne narzędzie do rysowania. To może czas, by te prace nie były tylko plikami w komputerze?

W przypadku urządzenia wielofunkcyjnego HP DeskJet Ink Advantage 3785 Wireless główną jego wadą jest jego przydługa i trudna do spamiętania nazwa. To najmniejsze na świecie urządzenie wielofunkcyjne oszczędza przestrzeń na biurku malucha, oferując jednocześnie możliwość drukowania bezprzewodowego, wszystkiego co dziecko stworzy. Dorzućmy do tego zaletę w postaci tanich wkładów atramentowych i znajdziecie idealny prezent dla kreatywnej pociechy.

Telefon pomoże dziecku poznać świat, a zarazem zapewni rodzicom większą nad nim kontrolę.

Patrzycie z niesmakiem na dzieci, które od rana do nocy siedzą z nosem wlepionym w telefon? My również. Jednak my wiemy, że istnieją aplikacje, które pozwalają na limitowanie czasu spędzonego w mobilnym Internecie i mobilnych grach i które chroni dzieci od niepożądanych treści. Zaklinamy was, nie zapominajcie o tych aplikacjach. Ale skoro już o nich pamiętacie, to okaże się, że telefon to świetny gadżet dla dziecka.

Nie tylko pozwoli na łatwą komunikację z wami i ich koleżankami i kolegami, to na dodatek okazjonalny (i nadzorowany!) dostęp do mobilnego Internetu i gier nie jest niczym złym. Do tego możliwość dokumentowania fajnych chwil za pomocą zdjęć i wychodzi na to, że telefon to całkiem fajny pomysł. Zwróćcie, między innymi, uwagę na LG K10, który oferuje na tyle dobry stosunek jakości do ceny, że nadaje się również dla dorosłych.

Tablet to taki telefon, tyle że większy.

Co prawda jest pozbawiony funkcji dzwonienia w sposób tradycyjny, jednak od czego jest Internet i komunikatory internetowe. A tablet może okazać się ciekawszy od telefonu z uwagi na jego duży wyświetlacz. Nie tylko zachęca on do gier, ale również do czytania i tworzenia. Całość może okazać się zabawką która, no właśnie, spełnia to banalne założenie „bawi i uczy”.

Jedną z naszych propozycji jest Lenovo Tab3. Poza atrakcyjną ceną oferuje bogactwo oprogramowania zapewnianego przez system Android, a także bardzo długi czas pracy na akumulatorze. Bo, umówmy się, nie jest łatwo małoletniego zmotywować do tego, by pamiętał o jego ładowaniu.

Komputer osobisty dla zdolniachy.

Po co przystępującemu do pierwszej komunii dziecku komputer? To bardzo dobre pytanie i od razu odpowiadamy: w większości przypadków do niczego, a tablet będzie lepszym z tych dwóch pomysłów. Niektóre z dzieci przejawiają jednak niesamowite talenty w bardzo młodym wieku. Komputer i jego zaawansowane oprogramowanie mogą je bardzo rozwinąć.

Zwracamy waszą uwagę na Lenovo Yoga 300-11. To świetne rozwiązanie dla osób oczekujących urządzenia, które posłużyć może jako tablet, jak i klasyczny laptop. Ma bardzo przyzwoitą specyfikację sprzętową, co nie będzie ograniczało dziecka w doborze narzędzi, które chce odkrywać. A dzięki wyświetlaczowi dotykowemu i możliwości łatwego przekształcenia w tablet zapewni mu dzięki grom i multimediom rozrywkę, jaka każdemu młodocianemu się należy.

Ale zaraz, to nie koniec!

Myśleliście, że rzucimy wam kilka produktów bez żadnych alternatyw i na tym zakończymy? Otóż nie. Przygotowaliśmy dla was pełną ofertę urządzeń, które naszym zdaniem idealnie nadają się na prezent komunijny. Wszystkie starannie dobraliśmy z naszej oferty, każde opatrzyliśmy rozbudowanym opisem prezentującym największe zalety każdej z naszej propozycji.

Zachęcamy do przeglądania! I pamiętajcie, że w każdej chwili możecie nas zapytać o dodatkowe porady.