Czy klawiatura ma znaczenie?

Czy klawiatura ma znaczenie?

Często zastanawiamy się nad tym, co sprawi, że nasze urządzenie zacznie działać sprawniej, a korzystanie z niego sprawi nam większy komfort. Poważnie zastanawiamy się nad wymianą poszczególnych podzespołów, jak procesor, płyta główna, pamięć RAM czy dysk twardy. To wszystko ma olbrzymi wpływ na funkcjonowanie naszego komputera, jednak zapominamy o tym, że akcesoria do niego mają także duże znaczenie. W dziś opowiemy o klawiaturach.

Prawdopodobnie większa część z Was pracuje w biurze przy komputerze w różnych zawodach na różnych stanowiskach. Wszystkich jednak łączy nieodłączna praca przy komputerze. Nie odkryjemy Ameryki pisząc, że w tej branży liczy się szybkość i efektywność działania, jednak bardzo ważnym i potrzebnym nam czynnikiem jest komfort. Nic nie irytuje tak, jak zacinające się, lub niedziałające w pełni poprawnie klawisze naszych klawiatur. Jak wybrać tą, która podpasuje nam?

 

Na co zwrócić uwagę?

Na wstępie trzeba powiedzieć, że każdy z nas ma swoje własne preferencję dotyczące klawiatur. Jedni wolą taką, w której klawisze chodzą miękko, inni wolą czuć pod palcami nacisk podczas pisania. W tej kwestii ciężko będzie nam coś poradzić, ponieważ taka cecha jest niezwykle indywidualna. Możemy jednak skupić się na tym, co ważne, na co nasi kliencie zwracają najczęściej uwagę.

Połączenie.

Zapewne nie zdajecie sobie sprawy, jak ważny jest to czynnik. Tutaj mamy dwa typy: przewodowa i bezprzewodowa. Nie trzeba chyba tłumaczyć różnic pomiędzy nimi, ani tego, jak ta druga sprzyja naszej wygodzie podczas pracy? Przede wszystkim pomijając aspekt komfortu, klawiatury bezprzewodowe są po prostu mniej podatne na wszelkie usterki. Często problem z podłączanymi akcesoriami do komputerów wiąże się nie tyle z samym urządzeniem, a z kablem, którym jest podłączane. Usterka tak błahej rzeczy najczęściej powoduje, że taka klawiatura musi iść do śmieci.

Rozwiązanie bezprzewodowe jest po prostu lepsze, co więcej nic nas w nim nie ogranicza. Nie jesteśmy ograniczeni żadną odległością dzielącą nas pomiędzy urządzeniem, a nami. Dodatkowo oszczędzamy sobie kłopotu w plątaninie kabli, które prędzej czy później dopadają każdego.

Jedynym minusem prawdopodobnie jest konieczność zasilania takiego urządzenia bateriami, ale nie powinno to nikogo dziwić. W końcu skądś zasilanie musi się brać, prawda?

Pamiętajcie, że klawiatury nie służą tylko do konfiguracji z komputerem stacjonarnym. Bardzo duża część użytkowników narzeka na niezbyt wygodną klawiaturę w swoich laptopach i spory procent z nich decyduje się na zakup oddzielnej klawiatury. W tym przypadku również polecamy rozwiązanie bezprzewodowe, zwłaszcza do urządzeń z dużym ekranem, by odległość od niego nie stanowiła większego problemu.

Nasz wybór:

Posiłkując się zdaniem naszych klientów i ich potrzebami, śmiało możemy przedstawić Wam produkty, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Na początku coś, co na pewno doceni każdy: bezprzewodowa klawiatura HP Slim – idealna do biznesu, zadba o komfort każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Niewielki rozmiar pozwoli ograniczyć i tak już często zawalone papierami i innymi rzeczami miejsce pracy, a bezproblemowość w funkcjonowaniu pozwoli na rzetelność podczas realizacji najróżniejszych zadań, wymagających dużej ilości pisania.

Możecie w to nie wierzyć, ale nawet tekst, który teraz czytacie został napisany właśnie na tym modelu i z czystym sumieniem możemy go polecić – jako produkt przetestowany w praktyce.

Oczywiście nasz sklep obfituje w olbrzymią ilość różnych modeli klawiatur, zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych. Duża cześć z nich składa się również z wygodnego zestawu łączącego w sobie również myszkę, co daje nam już całość potrzebnego do funkcjonowania akcesorium.

Jeżeli nie możecie znaleźć nic na siebie, a nie chcecie kupować byle czego, nie krępujcie się i kontaktujcie się z nami, byśmy wspólnymi siłami wybrali to, czego najbardziej potrzebujecie. Dostępni jesteśmy od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W tym czasie odpowiemy na każde nękające was pytanie!

Piszcie na maila: bok@ale.pl oraz dzwońcie na numer 22 290 77 77.