Dron do zadań specjalnych i nie tylko!

Dron do zadań specjalnych i nie tylko!

Wiele osób myśli o kupnie drona albo do zabawy, latania nim i nagrywania podniebnych filmików, albo do pracy przy kręceniu różnych eventów itd. W obu przypadkach dron na pewno spełni swoje funkcje, jednak technologia podniebnej, bezzałogowej maszyny może posłużyć również dobru innych. Poznajcie drona Parrot Bebop-Pro Thermal z kamerą termowizyjną!

Choć wybór dronów jest w obecnych czasach ogromny (tak samo jak na naszym sklepie), jest wiele czynników, od których zależy ich przyszłe zastosowanie. Tego jednak dowiecie się z naszego artykułu „jak wybrać drona dla siebie”. Dzisiaj poznacie ich kolejne zastosowanie, a pokaże nam to nowy model drona od firmy Parrot, który służyć ma do zadań specjalnych!

Czego możemy spodziewać się po Bebop-Pro Thermal?

Do produkcji tego modelu producent posłużył się możliwościami, jakie oferują drony skierowane dla zwykłych konsumentów i przerobił go tak, by nadawał się także dla małych przedsiębiorstw czy indywidualnych specjalistów. Bebop-Pro Thermal posiada 2 kamery. Pierwsza z nich to klasyczna kamera mogąca zarejestrować obraz w jakości FHD, a druga zaś jest kamerą termowizyjną, dzięki której operator będzie mógł nie tylko uchwycić obraz kręconego otoczenia, ale także przeanalizować dane termiczne i to w czasie rzeczywistym! Wszystko to możliwe jest dzięki darmowej aplikacji na urządzenia mobilne – Parrot FreeFlight Thermal.

Do czego może posłużyć dron?

Jego zastosowanie jest niezwykle uniwiersalne. Z jednej strony dzięki zwykłej kamerze może zarejestrować obraz w wysokiej jakości do ewentualnych nagrań. Z drugiej zaś, dzięki dołączonej kamerze termowizyjnej może pomóc podczas inspekcji i przeglądów budynku, a także podczas pracy strażaków lub ekip ratunkowych. Nie trzeba się też martwić o bezpieczeństwo operatora drona – zasięg pilota pozwoli operatorowi dogodne manewrowanie urządzeniem, tym samym zachowując optymalną odległość od niebezpiecznego miejsca.

Czy urządzenie sprawdzi się podczas pracy?

Wielki atutem drona jest jego kompaktowość oraz fakt, że jest gotowy do działania dosłownie w chwilę. Dodatkowo nagrywanie z pierwszej kamery na drugą można bezproblemowo zmienić w każdym momencie, za pomocą aplikacji. Wszystkie materiały zapisywane są na wbudowanej pamięci drona o pojemności 32GB.

 

Jeżeli myślicie o zawodzie inspektora budynków, lub po prostu potrzebujecie sprawnego i uniwersalnego drona, warto zapoznać się z produktem firmy Parrot.