Gmail wprowadza znaną funkcję dla użytkowników Androida!

Gmail wprowadza znaną funkcję dla użytkowników Androida!

Ile razy w pośpiechu wysłaliśmy maila do nie tej osoby, do której był on kierowany? Taka pomyłka może powodować niezbyt przyjemne sytuacje lub nie załatwienie danej sprawy, która jest dla nas ważna. Gmail od pewnego czasu na przeglądarce w komputerze oraz na system iOS ma możliwość cofnięcia maila, a teraz ta sama funkcja zostaje wprowadzona na Androida!

Pomyłka przy wysyłce korespondencji mailowej może przynieść wiele złego. Na szczęście Gmail pomyślał o takich sytuacjach i posiada możliwość cofnięcia wysłanego e-maila. Choć wydaje się to doskonałym rozwiązaniem, to do tej pory nie mogli z tej funkcji skorzystać posiadacze telefonów z Androidem, co ma się zmienić w najnowszej aktualizacji.

 Najnowsza aktualizacja aplikacji Gmail o numerze 8.7 na Androida wprowadza możliwość cofnięcia maila, która będzie wyświetlać po wysyłce maila czarny pasek z informacją o takiej możliwości. Oczywiście z funkcji będziemy mogli skorzystać maksymalnie 30 sekund po wysłaniu wiadomości, jednak czasem wystarczy nawet 5 by zorientować się o popełnionej gafie.

Tak więc teraz niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego na telefonie, nasze błędy przy mailowej korespondencji będą zdarzać się znacznie częściej, co jest doskonałą wiadomością chyba dla każdego 😉