Internet Explorer przechodzi do lamusa

Internet Explorer przechodzi do lamusa

Jeżeli od samego początku swojej przygody z internetem, używasz tylko jednej przeglądarki – Internet Explorera, musisz się przygotować jak najszybciej na zmianę swojego narzędzia.

Firma Microsoft zakończy oficjalne wsparcie techniczne dla przeglądarki Internet Explorer w dniu 15 czerwca 2022 roku. Koniec wsparcia technicznego oznacza, że IE nie otrzyma od tej daty żadnych poprawek bezpieczeństwa. Za rok aplikacja zostanie wycofana z Windows 10.

Jeszcze w te wakacje a dokładnie 17 sierpnia br. Microsoft zakończy wsparcie dla IE dla aplikacji z serii Microsoft 365. Oznacza to m.in. że przeglądarka nie będzie już aktualizowana i nie będą działać na niej najnowsze wersje programów Microsoftu, takie jak MS Teams oraz reszta pakietu Microsoft 365.

Przeglądarka Internet Explorer

Wszyscy konserwatyści, którzy nie lubią zmian niestety tutaj będą musieli ich dokonać i wyposażyć swoje PC-ty bądź laptopy w, którąś z innych przeglądarek np. Chroma, Firefoxa, Operę bądź Edga.

A jeżeli nie tylko przeglądarka przeszkadza Wam ze swobodnym surfowaniem po sieci ale Wasz sprzęt, również wymaga wymiany na nowy – zapraszamy do kontaktu, mailowo bok@ale.pl lub telefonicznie 22 290 77 77 a nasi doradcy na pewno udzielą cennych wskazówek jaki dobrać sprzęt IT do swoich potrzeb.