To prawda: w ofercie licznych producentów drukarek coraz trudniej się rozeznać. Oferują oni wiele świetnie zapowiadających się produktów za relatywnie niewielką cenę. Co wybrać? Spróbujemy wam podpowiedzieć.

Nie istnieje coś takiego jak „idealna drukarka dla firmy”. Gdyby tak było, sklepy takie jak ale.pl zamówiłyby trzy rzekomo najlepsze produkty na rynku, zapełniły nim swoje magazyny i nie marnował czasu na gorsze produkty. Każda firma ma swoje indywidualne potrzeby i oczekuje różnych cech od swoich drukarek. Zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ceny.

Właśnie dlatego nasza oferta jest tak bogata. Chcemy mieć możliwość zaproponowania wam sprzętu idealnie skrojonego na miarę waszych potrzeb w cenie, której oczekujecie. Nasi konsultanci służą wam bezpłatnie czasem i pomocą w odpowiednim wyborze sprzętu. Sukcesywnie też uzupełniamy naszego bloga o kolejne teksty ułatwiające wybór odpowiedniej drukarki.

Dziś wam zaproponujemy trzy bardzo konkretne modele drukarek, które według naszej opinii i wielu profesjonalnych mediów są szczególnie udanymi i uniwersalnymi modelami tych urządzeń. Może i nie są to najlepsze drukarki konkretnie dla was, ale pomogą w rozeznaniu cech i możliwości, jakie porządna i odpowiednio wyceniona drukarka dla firmy powinna zawierać.

Brother MFC-L2720DW

MFC-L2720DW firmy Brother charakteryzuje sie prędkością druku wynoszącą do 30 stron na minutę. Maksymalna rozdzielczość oferowana urządzenie wynosi 2400 x 600 dpi. Drukarka oferuje funkcję automatycznego druku dwustronnego oraz możliwość druku broszur, dzięki czemu użytkownicy mogą obniżyć poziom zużycia papieru.

Model MFC-L2720DW jest dostępny w komplecie z tonerem umożliwiającym wydruk 1200 stron. Obsługuje także tonery Brother cechujące się relatywnie niskim wskaźnikiem TCO (ang. Total Cost of Ownership – Całkowity Koszt Eksploatacji). MFC-L2720DW wyposażony jest też w kolorowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 6,8 cm.

Model posiada standardowy podajnik papieru o pojemności 250 arkuszy oraz automatyczny podajnik dokumentów na 35 stron. Drukarka działa w sieci przewodowej i bezprzewodowej i posiada 64 MB wbudowanej pamięci oraz interfejs USB 2.0. Dodatkowo, umożliwia skanowanie do pliku, OCR, wiadomości e-mail, przeszukiwanych plików PDF, serwera FTP, serwera e-mail, chmury oraz usług SharePoint, Box, DropBox, Evernote, Evernote Business, Facebook, Flickr, Google Drive, OneNote, Picasa i OneDrive. Oferuje teżintegrację z rozwiązaniami mobilnymi w postaci usług Apple AirPrint, Google Cloud Print oraz aplikacji Brother iPrint&Scan. Urządzenie obsługuje również standard Wi-Fi Direct.

Cena: ok. 1100 zł

HP Color LaserJet PRO M477fdw

Ta drukarka oferuje znakomitą jakość w zasadzie we wszystkich realizowanych przez siebie funkcji, a więc drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania. Nie brakuje jej też funkcji automatycznego dupleksu, portu USB do druku bezpośredniego oraz modułu LAN oraz WiFi. M477fdw oferuje drukowanie z prędkością do 27 str./min. Pojemność jej ośników papieru to 300 arkuszy, a jej maksymalne miesięczne obciążenie to 50 000 stron.

Ta znakomita drukarka of HP oferuje też funkcję kontrolowanego dostępu do zadań druku i zabezpieczanie ich za pomocą takich mechanizmów jak uwierzytelnianie LDAP, rozwiązanie HP JetAdvantage Private Print lub opcjonalny zapis zadań druku oraz drukowanie z wykorzystaniem kodów PIN.

Drukarka może stać się w przyszłości głównym urządzeniem skanującym, kopiującym i drukującym w każdej firmie. Możliwość połączenia z siecią LAN czy WiFi znacząco to ułatwia.

Cena: ok 2000 zł.

HP LaserJet PRO M426fdw

HP LaserJet PRO M426fdw to monochromatyczne wielofunkcyjne urządzenie laserowe (faks / kopiarka / drukarka / skaner). Jest wyposażone w automatyczny dupleks (kopiowanie, drukowanie, skanowanie), moduł LAN oraz Wi-Fi. Oferuje drukowanie z prędkością do 38 str./min.. Jej nośniki papieru pomieszczą 350 arkuszy. Nie brakuje w niej portu USB, a maksymalne miesięczne obciążenie tego modelu to 80 000 stron.

Tym urządzeniem wielofunkcyjnym może być zainteresowane każde małe lub średnie przedsiębiorstwo nie wymagające wielu wydruków w kolorze. Zwłaszcza, że M426fdw to prawdziwy koń roboczy, przystosowany do częstej pracy. Dodatkowo połączenie drukarki z siecią WiFi czy LAN ułatwi w znaczący sposób korzystanie z niego wielu użytkownikom naraz, co szczególnie zwiększy jej użyteczność na terenie naszej firmy.

Cena: k. 1600 zł.