Jaki laptop wybrać?

Jaki laptop wybrać?

Kiedyś nie do pomyślenia było to, żeby móc zabrać komputer ze sobą w każde miejsce. Mobilność pracy była bardzo ograniczona, dlatego wszystko wykonywało się stacjonarnie. Teraz, kiedy technologia dostępnych na rynku laptopów poszła do przodu, często rezygnujemy z urządzeń stacjonarnych nawet do pracy w domu wybierając komputery przenośne. Dlaczego w XXI wieku przerzucamy się na wszelkiej maści notebooki? Dzisiaj postaramy się to wyjaśnić.

Przemysł komputerowy i praca przy nim obecnie dominuje rynek. Niemal każda powstająca firma kładzie duży nacisk na ten rodzaj pracy i tak naprawdę trudno już znaleźć zawód, w którym obsługa komputera nie byłaby standardem. Choć komputery stacjonarne cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem, to jednak coraz bardziej przegrywają rywalizację z laptopami. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Zainteresowanie, jakie posiadają klienci naszego sklepu w stosunku do laptopów jest ogromne. Codziennie doradzamy potencjalnym kupcom jaki sprzęt wybrać i na podstawie tej wiedzy możemy śmiało wysunąć kilka wniosków, którymi chcemy się z wami podzielić.

Mobilność.

Ogromny komfort, jaki płynie z posiadania laptopa jest nie do ocenienia. Mobilność urządzenia jest chyba najważniejszym i najczęściej podawanym powodem zakupu przenośnego komputera. Nie mamy tutaj na myśli samego faktu, że owe urządzenie możemy wziąć ze sobą ale ważne jest aby transport nie sprawiał nam problemów. Jako, że najczęściej na laptopy decydują się osoby potrzebującego urządzenia biznesowego, głównym czynnikiem o dziwo nie są jego parametry, tylko rozmiar i waga.

Podróże służbowe zmuszają nas do korzystania z laptopa często w mało komfortowych warunkach, jak przedziały pociągów, poczekalnie na lotniskach albo niewielkie pokoje hotelowe. Tutaj cenną cechą laptopa jest jego kompaktowa forma. Do takich zastosowań najlepiej się sprawdza ekran w granicy przekątnej 13-14”, a waga urządzenia nie powinna przekraczać 1,5kg. Z uwagi na wożenie sprzętu z miejsca na miejsce ważny jest nasz komfort podczas podróży. Pamiętajmy więc, że czym lżejszy komputer, tym łatwiej będzie się nam przemieszczać (a przecież akcesoria też ważą, nie wspominając o dokumentach i innych ważnych rzeczach).

Parametry.

Nie ma nic bardziej irytującego, niż wolno działający i zacinający się laptop podczas realizacji ważnego zadania. Najważniejszym czynnikiem na który musimy zwrócić uwagę, to pamięć RAM. To właśnie ona odpowiada za szybkość działania naszego urządzenia. Pojemność takiej pamięci nie powinno być niższa niż 4GB. Optymalna i zapewniająca pełną funkcjonalność pamięć RAM to 8GB, która obecie staje się powoli standardem. Każde urządzenie z mniejszą ilością po pewnym czasie zacznie nam sprawiać wiele trudności podczas pracy.

Kolejną ważną rzeczą, jest dysk. Do pracy z niewielką ilością plików zajmujących mało miejsca, polecamy rozpatrywanie opcji dysku SSD. Wiadomo, że taka technologia jest droższa, ale na pewno poczujemy jej działanie podczas pracy. Do prostych zadań powinno nam wystarczyć nawet 64GB, jednak najbardziej opcjonalnym wyborem będzie przynajmniej 128GB. Kiedy plików jest dużo, lub musimy przewozić zajmujące dużo miejsca prezentacje, bardziej optymalnym rozwiązaniem będzie dysk HDD. Oczywiście znajdziemy laptopy zaopatrzone w oba rodzaje dysku, jednak tutaj automatycznie cena urządzenia rośnie. Zawsze też możemy rozpatrzeć rozwiązania dysków zewnętrznych, a takie możemy znaleźć w naprawdę sensownych kwotach.

Procesor czy karta graficzna nie jest już tak istotnym czynnikiem, chyba, że postanowimy wykorzystać urządzenie do grania. Wtedy nie tylko podzespoły powinny być wydajniejsze, to ekran nie powinien być mniejszy, niż standardowe 15,6” by zachować wygodę na wysokim poziomie.

Nasz wybór.

Ciężko podać nam konkretny model, który będzie w stanie zadowolić każdego. Jak wszędzie, tak i tutaj jest to kwestia bardzo indywidualna. My jednak kierujemy się tym, czego potrzebują nasi klienci dlatego chcemy zaprezentować dwa modele.

Pierwszym będzie Dell XPS 13 9370, który stanowi wybór dla najbardziej wymagających. Nowoczesny procesor i7 8. generacji, dysk SSD 256GB, pamięć RAM 8GB i przekątna ekranu 13,3” (w jakości 4K) oraz waga wynosząca zaledwie 1,21kg zapewni nam nie tylko komfort podczas pracy, ale także podczas transportu urządzenia.

Drugi nasz wybór będzie dotyczył osób potrzebujących urządzenia tylko do najprostszych zadań, które mają mocno ograniczony budżet. Laptop HP 15-ra048nw zapewni to co potrzebne podczas mobilnej pracy. Największą zaletą tego laptopa jest bardzo korzystna cena przy przyzwoitych parametrach.

Oczywiście w naszej ofercie znajdziecie olbrzymią ilość laptopów i ich różne konfiguracje, dlatego tym bardziej zachęcamy do kontaktu z nami w celu wybrania odpowiedniego urządzenia dla każdego. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 pod telefonem 22 290 77 77 lub mailem bok@ale.pl