Oto 8 akcesoriów, w które warto wyposażyć swojego smartfona

Oto 8 akcesoriów, w które warto wyposażyć swojego smartfona

W dzisiejszych czasach prawie każdy korzysta ze smartfona. Te mobilne urządzenia ułatwiają nam życie w takim stopniu, że ciężko byłoby się nam bez nich obejść. Sam smartfon to jednak nie wszystko. Możemy dokupić do niego kilka bardzo użytecznych akcesoriów. Naszym zdaniem te najbardziej warte uwagi to:

Etui

jakie akcesoria do smartfonaEtui, czy obudowa ochronna to prawdopodobnie najpopularniejszy dodatek do smartfona. Nie bez powodu. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy, nasz telefon zostanie w mniejszym, lub większym stopniu zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Najczęstszą, pechową sytuacją jest oczywiście nieumyślne upuszczenie telefonu na ziemię. Jeśli nam się poszczęści i upuścimy smartfona na miękki dywan lub trawę, prawdopodobnie nie stanie się z nim nic złego. Gorzej, jeśli wypuścimy go z rąk, stojąc na chodniku lub na innej twardej powierzchni. Taki upadek bardzo często kończy się zbitym ekranem czy uszkodzeniem digitizera, co wiąże się już z wysokim kosztem naprawy.

Dlatego warto pomyśleć o dokupieniu ochronnego etui. Na rynku znajduje się tyle rodzajów ochronnych obudów, że bez większego problemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Elegancki, skórzany pokrowiec z otwieraną klapką doskonale pasuje do garnituru, z kolei tytanowa, gruba i ciężka obudowa, która ochroni nasz telefon, nawet jeśli przejedzie po nim samochód sprawdzi się w bardziej ekstremalnych warunkach. Nawet, jeśli jesteśmy pewni swojego chwytu i nie chcemy powiększać bryły naszego smartfona, wkładając go w dodatkową obudowę i tak warto rozważyć zakup samej folii ochronnej. Szkło z którego produkowane są ekrany dzisiejszych telefonów staje się coraz twardsze, jednak nie na tyle, żeby uchronić ekran przed wszystkimi zarysowaniami. Jeśli chcielibyście zachować idealny stan ekranu jak najdłużej, warto nakleić na niego folię.

Powerbank

jakie akcesoria do smartfona

Większość użytkowników musi ładować swojego smartfona co wieczór. Niektórzy jeszcze częściej. Najgorzej jest wtedy, gdy telefon rozładuje nam się poza domem i to jeszcze w sytuacji, w której koniecznie musimy z niego skorzystać. Takiemu scenariuszowi łatwo zapobiec. Wystarczy mieć przy sobie powerbank. Co to jest powerbank? Jak sama nazwa wskazuje: to przenośny bank energii. Wystarczy połączyć go kablem z naszym smartfonem, żeby zacząć go ładować i przywrócić go do życia. Tak jak w przypadku obudów ochronnych, liczba powerbanków dostępnych na rynku jest ogromna. Żeby wybrać najlepszy bank energii dla siebie, warto kierować się tymi prostymi zasadami:

  • Rozmiar i waga – niby oczywiste, ale warto o tym pamiętać. Jeśli powerbank najczęściej lądować będzie w naszej kieszeni, nie może być zbyt duży, ani zbyt ciężki. Dlatego też przed zakupem warto zastanowić się, gdzie będziemy nosić swój bank energii.
  • Pojemność – im większa pojemność, tym większy rozmiar. Dlatego warto poszukać złotego środka. Najlepszym, naszym zdaniem, pomysłem będzie sprawdzenie pojemności akumulatora w swoim smartfonie. Znając tę wartość, najwygodniej będzie kupić bank energii z nie mniejszą pojemnością, niż bateria w naszym smartfonie. Dzięki temu, w pełni naładowany bank energii zawsze zapewni nam 100 proc. naładowanie baterii w naszym telefonie.
  • Dodatkowe funkcje – powerbank to nie tylko ładowarka do naszego smartfona. Niektóre modele wyposażone są na przykład w latarkę, która może przydać się w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Oprócz tego na rynku znajdują się modele z wbudowanym, chowanym kablem (co jest bardzo przydatne), albo wbudowanymi panelami słonecznymi. Najdroższe modele, oprócz ładowania smartfonu, są w stanie postawić na nogi nasz rozładowany akumulator w samochodzie.

Karta pamięci

Jakie akcesoria do smartfona

Wbudowana pamięć w naszym smartfonie prędzej, czy później okaże się pełna. Nieważne, czy to za sprawą liczby zainstalowanych przez nas aplikacji, czy zdjęć i filmów wykonanych smartfonem. Co wtedy robić? Pojemność większości dzisiejszych smartfonów można bardzo łatwo rozszerzyć przy pomocy kart microSD. Przed wyborem karty, należy sprawdzić, maksymalną pojemność kart microSD, obsługiwanych przez naszego smartfona. Większość producentów telefonów podaje też rekomendowaną szybkość karty, dzięki czemu nie będzie ona sprawiać żadnych problemów, po włożeniu jej do naszego smartfona. Karty microSD są stosunkowo tanie, więc jeśli chodzi o ten dodatek do smartfona doradzamy kupić jak największą i jak najszybszą. Na pewno się przyda. A raz kupioną kartę, zawsze możemy przełożyć do innego smartfona, czy aparatu fotograficznego.

Ładowarka samochodowa

jakie akcesoria do smartfonu

Jeśli jesteś kierowcą i masz smartfona, w twoim samochodzie zawsze powinna znajdować się ładowarka samochodowa. Podczas jazdy autem, nasz smartfon bardzo często służy jako nawigacja samochodowa, przez co zużywa swoją baterię w zastraszającym tempie. Dostępne dzisiaj modele ładowarek samochodowych potrafią ładować więcej, niż jedno urządzenie. Dlatego też rekomendujemy zakup ładowarki wyposażonej w przynajmniej dwa złącza USB. Jedno zawsze będzie gotowe, żeby naładować twój telefon, a drugie zawsze możesz wykorzystać do czegoś innego. Na przykład do naładowania telefonu twojemu pasażerowi.

Uchwyt do telefonu

jakie akcesoria do smartfonuKolejny tani dodatek, który bardzo szybko stanie się nieoceniony w twoich oczach. Oczywiście najpopularniejszym typem uchwytów są te przeznaczone do montażu w samochodzie. Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych modeli uchwytów samochodowych, każdy powinien znaleźć coś na siebie. Można kupić taki montowany na szybę przy pomocy przyssawek lub uchwyt montowany na wcisk w kratkach wentylacyjnych.

Oprócz uchwytów samochodowych, na rynku dostępne są również:

Uchwyty na rękę – ten rodzaj uchwytu przyda się przede wszystkim biegaczom. Bieganie z telefonem zamontowanym na ręku jest o wiele wygodniejsze, niż wtedy, gdy mamy go schowanego w kieszeni. Koszt takiego uchwytu jest niewielki, a różnica w komforcie biegania ogromna.

Uchwyty rowerowe – jeśli ktoś korzysta z uchwytu samochodowego, prawdopodobnie będzie chciał mieć ten sam stopień komfortu, jeśli chodzi o korzystanie ze swojego smartfona, podczas jazdy na rowerze. Zresztą, o ile w samochodzie można jeszcze próbować korzystać ze smartfona bez uchwytu, na rowerze jest to praktycznie niemożliwe.

Słuchawki

jakie akcesoria do telefonuUmówmy się, większość słuchawek dołączanych do smartfonów jest… lekko mówiąc kiepska. Dobre słuchawki do słuchania muzyki to najczęściej kupowany dodatek do smartfonów. Jakie słuchawki kupić? Tu znowu – wszystko zależy od naszych preferencji i kwoty, jaką chcemy na ten cel przeznaczyć. Douszne modele zajmują mniej miejsca, ale za to wyższą jakość dźwięku uzyskamy po zakupie słuchawek nausznych. Przewodowe nie wymagają ładowania, bezprzewodowe są z kolei o wiele bardziej wygodne (chociażby dlatego, że pozbawione są plączących się kabli).

Przy wyborze słuchawek do smartfona warto pamiętać też o tym, że niektóre modele posiadają wbudowany mikrofon i pilota do sterowania smartfonem. Dzięki temu odbieranie rozmowy staje się o wiele wygodniejsze. No i możemy rozmawiać przez telefon mając bez konieczności czytania go w ręku.

Jeśli zresztą najbardziej zależy nam na prowadzeniu rozmów, może zamiast tradycyjnych słuchawek, warto dokupić zestaw bluetooth, czyli pojedynczą, bezprzewodową słuchawkę z wbudowanym mikrofonem. Osoby często rozmawiające przez telefon prędzej, czy później kupują ten dodatek.

Selfie-stick, czyli kijek do „selfików”

Jakie akcesoria do smartfonaTak, tak, wiemy. Selfie-sticki mają złą sławę i zostały skrytykowane prawdopodobnie na każdym portalu społecznościowym. Nie oznacza to jednak, że są bezużyteczne. Pamiętajmy, że taki kijek to też bardzo kompaktowy i wszechstronny (jak na swoje rozmiary) statyw do naszego telefonu. Jeśli wybieramy się na wakacje lub na zasłużony urlop i naszym jedynym aparatem fotograficznym jest ten wbudowany w naszego smartfona, warto rozważyć zakup selfie-sticka. Chociażby po to, żeby przy jego pomocy zrobić zdjęcie grupowe, na które załapie się też fotograf.

Zestaw głośnomówiący

Jakie akcesoria do smartfonaI na koniec wracamy na chwilę do samochodu. Jeśli często rozmawiamy przez telefon podczas jazdy samochodem, zestaw głośnomówiący bardzo szybko okaże się świetnym zakupem. Dzięki niemu, możemy prowadzić auto, trzymając obie ręce na kierownicy oraz całą uwagę poświęcić prowadzeniu. Zresztą prowadzenie pojazdu i rozmowa przez telefon trzymany w ręku jest w Polsce zabroniona. Przy wyborze zestawu głośnomówiącego warto pamiętać o tym, że na rynku dostępne są modele, które potrafią łączyć się jednocześnie z więcej niż jednym telefonem (jeśli nosimy przy sobie na przykład telefon służbowy i prywatny), czy uaktywniać się automatycznie w momencie, gdy wsiadamy do samochodu. Warto rozejrzeć się też za takim, który oferował będzie funkcję redukcji szumu i nie będzie zbyt problematyczny, jeśli chodzi o jego montaż.

Gdybyśmy waszym zdaniem pominęli jakiś, wielce przydatny waszym zdaniem gadżet, nie krępujcie się i wspomnijcie o nim w komentarzu!