Zaawansowani użytkownicy komputerów PC zapewne wiedzą to od dawna: dodatkowe akcesoria do komputera potrafią znacznie rozszerzyć jego możliwości. Jakie akcesoria warto dokupić? Chętnie odpowiemy na to pytanie.

Klawiatura i mysz

Ten punkt pisany jest z myślą o użytkownikach komputerów przenośnych, zwanych laptopami. Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy dużo piszą lub grają w gry komputerowe, prawie na pewno potrzebujesz dodatkowej klawiatury i myszki. Po co? Dedykowane klawiatury dla graczy, lub do pracy biurowej są znacznie wygodniejsze, niż klawisze montowane w laptopach. Chociażby z tego względu, że mają wygodniejsze podpórki pod nadgarstki lub blok alfanumeryczny.

Natomiast jeśli chodzi o mysz komputerową, to jest to urządzenie znacznie bardziej precyzyjne, niż gładzik w laptopie. Do gier jest to rzecz wręcz niezbędna. Natomiast jeśli chodzi o pracę, mysz komputerowa na pewno czyni ją znacznie wygodniejszą. Nieważne, czy mówimy tu o poruszaniu się między komórkami w Excelu, czy obsługę programów graficznych. Mysz to po prostu bardzo wygodne urządzenie.

Tablet graficzny

Ten gadżet przyda się każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił w tworzeniu grafiki komputerowej. Tablet graficzny sprawia, że tworzenie grafiki na komputerze przypomina rysowanie jej na papierze. Niestety, nie wszystkie tablety są godne polecenia. Tańsze modele bardzo często gubią sygnał z rysika, mają opóźnienia i sprawiają, że praca z nimi to istna katorga. Dlatego też odradzamy nadmierne oszczędzanie podczas wyboru swojego pierwszego, graficznego tabletu.

Drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne

Drukarka przyda się każdemu, kto chciałby zamienić dokumenty cyfrowe na papierowe. Opcja ta przydaje się znacznie częściej, niż myślicie. Druk biletów lotniczych, ważnych maili, biletów na koncert, listy zakupów – mając drukarkę podłączoną do domowego komputera, jesteśmy całkowicie niezależni od punktów usługowych.

A jeśli oprócz możliwości drukowania chcielibyśmy móc również skanować dokumenty, utrwalając je tym samym, jako kopie cyfrowe, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego.

Głośniki lub słuchawki

Pomijając nawet słuchanie muzyki, bądź oglądanie filmów – czynności niemożliwych bez jakiegokolwiek źródła dźwięku, głośniki lub słuchawki komputerowe to jeden z najbardziej przydatnych gadżetów, jakie możemy dokupić do peceta. Szczególnie, jeśli planujemy rozmawiać ze znajomymi bądź naszymi współpracownikami za pomocą wideokonferencji.

Zewnętrzny dysk twardy

Dodatkowa przestrzeń na pliki zawsze się przydaje. Zewnętrzne dyski twarde mają tę, niewątpliwą, zaletę, że bez problemu możemy zabrać takie urządzenie ze sobą, wychodząc z domu. Usługi oferujące przechowywanie i przesyłanie plików za pomocą chmury internetowej rozwijają się co prawda w dynamicznym tempie, jednak czasem najszybszym sposobem podzielenia się z kimś jakimś wyjątkowo dużym plikiem jest przyniesienie mu go na fizycznym nośniku.

Kamera internetowa

Kamera internetowa to jeden z tych gadżetów, które po prostu warto mieć. Na ogół przydaje się podczas wideokonferencji, jednak nie jest to jej jedyne zastosowanie. Dzięki niej, błyskawicznie możemy nagrać krótki film, bądź zrobić zdjęcie. Po co? Chociażby po to, żeby pokazać naszemu internetowemu rozmówcy, w jaki sposób wykonać jakąś czynność, lub poradzić sobie z jakimś problemem, który ciężko wytłumaczyć jest słowami.

Te sześć wymienionych wyżej gadżetów to zaledwie najczęściej wybierane akcesoria do komputerów PC. Jeśli na liście nie znaleźliście urządzenia, bez którego praca przy waszym pececie wydaje się niemożliwa, podzielcie się waszym spostrzeżeniem w komentarzu.