Karty eSIM w Polsce jeszcze w tym roku?

Karty eSIM w Polsce jeszcze w tym roku?

Kolejny krok w rozwoju telefonii komórkowej został już postawiony. Wprowadzenie na rynek karty eSIM to nowe możliwości dla Twojego smartfona jednak do tej pory niewiele producentów się na to zdecydowało. Nowa technologia jednak jest już zapowiadana m.in. przez Appla. Polski rynek nie jest jeszcze na to gotowy jednak jeszcze w tym roku ma ona się u nas pojawić!

Karta eSIM znana też jako jako „wbudowana karta SIM” ma zastąpić tradycyjne karty SIM. Choć technologia w Polsce jeszcze nie jest wprowadzona, to operatorzy sieci komórkowych zapewniają, że jeszcze w tym roku ma ona się pojawić na polskim rynku.

Każdy nowy wprowadzany smartfon na rynek posiada coraz to lepsze funkcje. Ostatnio firma Apple ogłosiła wypuszczenie nowego modelu swojego smartfona, który wspierać ma dwie karty SIM, niestety jedna z nich do tej pory nie jest obsługiwana w naszym kraju. Polega on na umieszczeniu specjalnego moduły na płycie głównej konkretnego modelu. Sprawi to, że nasze urządzenia nie będą wymagały wkładania żadnej karty SIM.

Do tej pory na temat wdrożenia technologii na naszym rynku wypowiedział się na swoim Twitterze Wojciech Jabłczyński – rzecznik prasowy sieci Orange. Poinformował, że prace dotyczące wprowadzenia nowego standardu trwają. Głos zabrał także rzecznik prasowy sieci Play – Marcin Gruszka, który powiedział, że wprowadzenie standardu jest brane pod uwagę, jednak dotyczące tego plany nie są jeszcze znane.

A Wy jak zapatrujecie się na nowy standard kart SIM do naszych smartfonów i smartwatchów?