Kiedy warto myśleć o zakupie serwera?

Kiedy warto myśleć o zakupie serwera?

Jeszcze nie tak dawno temu na posiadanie własnego serwera mogły sobie pozwolić tylko duże, zamożne firmy. Dziś serwery są wydajne, przystępne cenowo i ułatwiają pracę również w małych i średnich firmach. Kiedy warto się nimi zainteresować? Jak zawsze spieszymy z pomocą.

Czy to firmy składające się z raptem kilkorga pracowników, czy też te większe, czy nawet gigantyczne korporacje zatrudniające tysiące osób: każda z nich może wiele skorzystać na zakupie serwera. Dzięki tym urządzeniom nasza firma ma duże szanse, stać się wydajniejsza a jej dane cyfrowe będą lepiej zabezpieczone.

Serwer to bowiem specjalnego rodzaju komputer, którego zadaniem jest świadczenie usług cyfrowych dla firmy i przechowywanie firmowych danych. Dzięki temu nie znajdują się one na urządzeniach pracowników, a w bezpiecznym i łatwym do zarządzania miejscu.

Firmowy serwer przekłada się więc na bezpieczeństwo, łatwe wykonywanie kopii zapasowych i wygodę w zarządzaniu. Umożliwiają wygodne udostępnianie plików i zasobów pracownikom. Bardziej zaawansowane rozwiązania pozwalają nawet na uruchamianie na serwerze filmowych aplikacji, które są strumieniowane do urządzeń pracowników.

Wszystko pięknie i ładnie, ale czy twoja firma potrzebuje serwera?

Na to pytanie autorytatywnie odpowiedzieć nie potrafimy. Nie wiemy, jaki twoja firma ma obrót ani jaki jest charakter jej działalności. Możemy natomiast z całą pewnością odpowiedzieć, że jeżeli twoja firma ma co najmniej kilkoro wykorzystujących komputery pracowników, to na pewno na tym serwerze skorzysta.

Możliwość łatwej wymiany danych, ich gromadzenia i udostępniania jest nie do przecenienia. Wspominaliśmy też o bezpieczeństwie i łatwości zarządzania. Bezpieczne dane, łatwiejsza praca administratora i wydajniejsza praca pracowników oznaczają optymalizację pracy całej firmy. A to z kolei oznacza, że ta będzie się szybciej rozwijać i więcej zarabiać.

Czy poradzę sobie z instalacją serwera?

Jeżeli jesteś osobą relatywnie zaawansowaną jeśli chodzi o konfigurowanie urządzeń elektronicznych i usług sieciowych, to brakującą wiedzę bez problemu znajdziesz w Internecie. Nowoczesne serwery, szczególnie te wykorzystujące markowe oprogramowanie, są relatywnie łatwe w konfiguracji i obsłudze. Jego przystosowanie do potrzeb twojej firmy powinno być w miarę proste.

Będziemy jednak bardzo nieodpowiedzialni, sugerując, że „daj spokój, nikogo ci nie potrzeba, wszystko będzie dobrze”. Twój serwer przecież ma opiekować się ważnymi dla twojej firmy danymi. Jeżeli twoje pojęcie o sieciach i usługach jest bardzo podstawowe lub żadne zdecydowanie będziesz musiał zatrudnić specjalistę, by to wszystko poustawiał.

Jednak nawet mimo tych dodatkowych kosztów serwer powinien błyskawicznie zarabiać na siebie i usprawniać działanie twojej firmy.

Przy założeniu, rzecz jasna, że pracownicy twojej firmy pracują na komputerach PC i pracują na tych samych danych firmowych.

Nie wiesz jaki serwer wybrać dla siebie i czym się kierować? O tym napiszemy w osobnym tekście, dopasowując poszczególne ich rodzaje do typowych zastosowań. Jednak już teraz zapraszam do kontaktu z nami. Poświęcimy ci tyle czasu, ile będzie trzeba, by wybrać idealnie dopasowane do twoich potrzeb rozwiązanie.
sERWER DO FIRMY OD ALE.PL