Kompletujemy sprzęt komputerowy w firmie – na co zwrócić uwagę?

Kompletujemy sprzęt komputerowy w firmie – na co zwrócić uwagę?

Jeśli zajmujesz się firmowymi zakupami sprzętu komputerowego, nie musisz być od razu specjalistą od IT, żeby kupić dobry laptop czy drukarkę do biura. W małych firmach czy niezależnie działających oddziałach korporacji nie ma zwykle osobnego działu zakupowego, dlatego warto postawić na współpracę z profesjonalnym i zaufanym sklepem elektronicznym. W tym poradniku przejdziemy krok po kroku przez proces zakupu sprzętu do biura czy małej firmy.

Jaki sprzęt komputerowy jest niezbędny w firmie?

Wszystko zależy od potrzeb danej firmy czy charakteru jej działalności. W większości przypadków w pracy biurowej wystarcza zwykły laptop biznesowy, który spokojnie daje sobie radę z codziennymi zadaniami takimi jak wysyłanie czy odbieranie maili lub praca na podstawowych programach komputerowych. Dobry i budżetowy laptop do firmy to przykładowo Laptop HP 250 G8 27K20EA 15,5 i3 8GB SSD 256 W10 lub nieco droższy model HP 255 G8 R7-5700U W10P 512/16G/15,6 3V5F0EA. Marka HP od lat jest liderem w kwestii sprzętu komputerowego czy urządzeń drukujących dla firm. Laptopy HP są lekkie i wytrzymałe, a do tego firma oferuje naprawdę solidne zabezpieczenia jak choćby wsparcie dla systemów Windows 10 i Windows 11 oraz wielokrotnie nagradzany system bezpieczeństwa Wolf Security, który wspiera rozwiązania pracy hybrydowej.

Przeczytaj także nasz artykuł o tym, jak wybrać komputer biznesowy i na jakie parametry zwrócić uwagę.

Laptop, komputer stacjonarny czy all-in-one? Co wybrać do małej firmy?

Dla managerów oraz pracowników o krytycznym znaczeniu dla firmy, którzy jeżdżą w delegacje i często odbywają spotkania z klientami, potrzebny będzie nieco lepszy komputer w klasie biznesowej. Świetnie sprawdzają się niezwykle smukłe, lekkie i eleganckie laptopy HP z serii ENVY: model HP ENVY Laptop 15 i5-10300H 1TB SSD 16 GB W10 z bardzo mocnymi podzespołami. Dzięki zastosowaniu aż 16 GB pamięci oraz mocnej karty graficznej GeFore GTX 1600 Ti z Max-Q jest to też naprawdę ciekawy laptop dla grafika. Komputer doskonale radzi sobie z wyzwaniami pracy zdalnej czy hybrydowej.

Jeśli jednak szukasz dla pracownika dobrego komputera stacjonarnego, zacznij od przeczytania naszego poradnika na ten temat. W takim przypadku trzeba zainwestować nie tylko w dobry komputer stacjonarny, ale także w monitor. Dobrym wyborem do biura czy małej firmy będzie monitor LED HP 22m 3WL44AA 21.5” FULL HD HDMI VGA.

W przypadku bardzo małego biura czy mocno ograniczonej powierzchni można także spróbować z komputerami typu all-in-ine, gdzie sam monitor stanowi również stację komputerową z podzespołami. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla grafików czy specjalistów od montażu lub animacji. Komputer all-in-one jest również bardziej mobilny od standardowego stacjonarnego komputera, jednak z pewnością mniej mobilny od tradycyjnego i niewielkiego laptopa.

Co jeszcze się przyda? Drukarka, urządzenie wielofunkcyjne, serwer

W każdej firmie potrzebny będzie też solidny i gwarantujący bezpieczeństwo serwer, ponieważ każdy korzysta z internetu. W wielu firmach przyda się też drukarka czy skaner. Jednak tutaj warto zwrócić uwagę na to, jakie są potrzeby firmy. Niekiedy nie ma sensu inwestować firmowych środków w bardzo zaawansowane i super szybkie urządzenie wielofunkcyjne, gdy tak naprawdę w biurze drukuje się sporadycznie. W takim wypadku sprawdzi się prosta drukarka atramentowa lub laserowa. Polecamy urządzenie wielofunkcyjne HP Envy 6420E (223R4B) Drukarka atramentowa może być tańsza w zakupie, jednak to drukarka laserowa okazuje się tańsza w dłuższej eksploatacji. Sprawdź model HP Inc. Drukarka LaserJetPro M404dn W1A53A, a jeśli szukasz naprawdę wszechstronnego i wydajnego urządzenia, sprawdź HP Inc. Urządzenie wielofunkcyjne LaserJetPro M428fdw W1A30A. Warto w tym miejscu również podkreślić, że nie opłaca się kupować nieoryginalnych tuszy czy tonerów pochodzących z nadużyć. W małej firmie oszczędność na tonerach i tak będzie niewielka, a można w ten sposób stracić gwarancję serwisową czy doprowadzić nawet do awarii firmowego sprzętu.

Jeśli chcesz dobrać odpowiedni laptop, komputer stacjonarny, drukarkę czy serwer do pracy biurowej i masz pytania, skontaktuj się z naszymi ekspertami! Specjaliści ale.pl chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego sprzętu. Zadzwoń do nas: 22 290 77 77 lub napisz wiadomość e-mail: oferta@ale.pl.