Laptop pracowniczy składany od podstaw w dedykowanej konfiguracji

Laptop pracowniczy składany od podstaw w dedykowanej konfiguracji

Wiele osób zastanawia się, czy opłaca się składać służbowy komputer od podstaw. Nasz sklep internetowy oferuje możliwość złożenia laptopa pracowniczego w dedykowanej konfiguracji. Dzięki temu można wybrać taki sprzęt, który najlepiej pasuje do potrzeb firmy czy danego środowiska. Jak się do tego zabrać?

Dlaczego warto zainwestować w laptop składany od podstaw?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zainteresować się kwestią personalizacji sprzętu służbowego dla pracowników. Najważniejsze z nich to:

  • Możliwość wyboru optymalnych podzespołów – jeśli zdecydujesz się na składanie służbowego komputera od podstaw, masz możliwość wyboru takiego sprzętu, jaki będzie najlepiej dopasowany do potrzeb i specyfiki pracy firmy.
  • Konfiguracja sprzętu pod kątem konkretnego stanowiska laptop składany na zamówienie to okazja do tego, by zoptymalizować pracę kluczowych stanowisk w firmie. Twoja firma prowadzi nietypową działalność albo świadczy specyficzne usługi dla wąskiego grona odbiorców? Laptop do pracy składany od podstaw pozwala zwiększyć wydajność operacyjną.
  • Optymalizacja wydatków na sprzęt – w małych firmach zwykle nie ma zbyt dużego budżetu na sprzęt pracowniczy. Dlatego warto to odpowiednio przemyśleć i zaplanować. Czy pracownikowi, który głównie dzwoni i wysyła maile, na pewno potrzebny jest najnowszy laptop z gamingowym procesorem lub wydajną kartą graficzną? Może lepiej skonfigurować sprzęt od podstaw i wybrać laptopa, w którym zwiększona została pojemność dysku. Dzięki temu przechowywanie służbowych plików jest prostsze oraz wygodniejsze.

Dlaczego przy konfigurowaniu laptopa od podstaw warto współpracować z profesjonalnym sklepem?

Każdy w zasadzie może skonfigurować na własną rękę laptop. Jeśli jednak ma być to komputer dla pracownika czy kilku pracowników, dobrze jest powierzyć takie zadanie profesjonalnej firmie. Nasz sklep internetowy ale.pl oferuje możliwość składania laptopów od podstaw. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie musisz samemu tracić czasu na wybór odpowiednich podzespołów. Współpracując z profesjonalnym sklepem komputerowym takim jak ale.pl, masz możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego. Ponadto oferujemy doradztwo w zakresie konfiguracji sprzętu, analizę cen na rynku i pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania.

Na co zwrócić uwagę składając laptop pracowniczy?

Jest kilka podzespołów, na które zawsze warto zwrócić uwagę podczas składania laptopa służbowego. Na tym etapie wyboru komputera dla pracownika warto skorzystać z pomocy profesjonalnego sklepu, który doradzi, na jakie parametry zwrócić uwagę w przypadku konkretnego stanowiska:

  • Procesor – im mocniejszy procesor, tym szybsza praca i większa wydajność komputera.
  • Pamięć – więcej pamięci operacyjnej to szybciej działający laptop pracowniczy. Warto w to zainwestować zwłaszcza w sytuacji, gdy pracownicy pracują na różnych programach oraz aplikacjach i wiele z nich musi działać równocześnie.
  • Dysk twardy – wybierz laptop z dużym i pojemnym dyskiem twardym, jeśli w Twojej firmie konieczne jest przechowywanie dużych plików. Szczególnie dotyczy to oprogramowania, plików wideo, zdjęć i grafik w dużej rozdzielczości.
  • Karta graficzna – w dobrą kartę graficzną warto zainwestować zwłaszcza wtedy, jeśli Twoja firma pracuje w branży gamingowej, video czy przygotowuje projekty graficzne. Jeśli natomiast pracownicy częściej wysyłają i odbierają maile, niż tworzą zaawansowane projekty graficzne, to lepiej wykorzystać budżet na inne podzespoły.

Co jeszcze powinien mieć dobry laptop pracowniczy składany na zamówienie?

Kompletując sprzęt służbowy do firmy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie podzespoły, jak procesor, pamięć, dysk czy karta graficzna. Co jeszcze może być ważne?

  • Jeśli pracownicy pracują nie tylko stacjonarnie, ale również zdalnie, to laptop służbowy powinien być lekki i mieć pojemną baterię.
  • Do pracy zdalnej przyda się też wytrzymała obudowa, która ochroni sprzęt na wypadek upadku czy innego uszkodzenia.
  • Laptopy pracownicze są często narażone na przypadkowe zalanie. Wie to każdy, kto lubi sobie rano wypić przy pracy kawę. Dlatego można rozważyć wybór laptopa ze specjalną wodoodporną klawiaturą.

Potrzebujesz pomocy przy złożeniu laptopa od podstaw? Skontaktuj się ze specjalistami ale.pl – chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy dobrać odpowiednie podzespoły. Napisz: bok@ale.pl lub zadzwoń: 22 290 77 77.