W naszej ofercie od długiego czasu widnieje znakomity telefon LG G6. Tymczasem jego producent właśnie wprowadza alternatywę w postaci modelu V30. Mamy więc do wyboru nie jeden, a dwa sztandarowe telefony tej firmy. Czym właściwie jest LG V30?

W modelu V30 udoskonalono najmocniejsze cechy modeli z serii V oraz dodano nowe rozwiązania, takie jak podwójny aparat, pierwszy w historii obiektyw w smartfonie z przysłoną F1.6, pierwszy szklany obiektyw Crystal Clear Lens, pierwszy ekran OLED FullVision, jak również znany twórcom Hollywood tryb Cine Video. A w aspekcie dźwiękowym – stworzony we współpracy z B&O PLAY najwyższej jakości dźwięk oparty na poczwórnym przetworniku Hi-Fi.

Dostępny w sprzedaży LG G6 to telefon wielozadaniowy. V30 nastawiony jest na multimedia.

LG V30 to telefon stworzony dla ludzi, którzy kochają tworzyć, nagrywać i fotografować. Nawet zdobył uznanie hollywoodzkiego twórcy „Gry o Tron” – Davida Franco, jak również polskiego operatora, reżysera i autora nagradzanych produkcji – Andrzeja Cichockiego. Obaj filmowcy wykorzystali profesjonalny potencjał LG V30 w autorskich produkcjach.

Jako pierwszy telefon na rynku, V30 posiada główny aparat z obiektywem o przysłonie F1.6 oraz szklaną soczewką Crystal Clear. Taki zestaw pozwala zarejestrować bardziej nasycone ujęcia z dokładnie odwzorowanymi kolorami. Drugi aparat to udoskonalona wersja szerokokątnego obiektywu 13MP – w porównaniu do LG V20, wyeliminowano w nim niemal 70 proc. zniekształceń krawędzi obrazu. Co więcej, główny aparat wyposażono w funkcję Optycznej Stabilizacji Obrazu (OIS), Elektronicznej Stabilizacji Obrazu (EIS) oraz hybrydowego Autofocusu, który łączy w sobie detekcję laserową i fazową. Tryb ręczny wzbogacono o opcję Graphy, dzięki której nawet początkujący adepci fotografii mogą wykonywać zdjęcia o profesjonalnym wyglądzie – wystarczy wybrać wzorcowy obraz i dotknąć ikony aparatu. Funkcja Graphy ustawi odpowiedni balans bieli, prędkość migawki, przesłonę oraz czułość.

Nowością zastosowaną w kamerze LG V30 jest tryb Cine Video wraz z Cine Log, który pozwalają nagrać profesjonalnej jakości ujęcia – po raz pierwszy na rynku tylko za pomocą telefonu. Również dzięki nim, nowy model LG zdobył uznanie profesjonalistów z branży filmowej. Do tej pory, zoom w smartfonie pozwalał tylko na powiększanie środka kadru, teraz w LG V30 przy użyciu funkcji Point Zoom można za pomocą suwaka przybliżyć dowolny fragment obrazu. Dzięki tej opcji użytkownik może w pełni kontrolować swoje ujęcia, uzyskując płynne zbliżenia, przypominające efekt ruchu kamery na wózku. W uchwyceniu profesjonalnej jakości scen pomagają także niezwykłe tryby Cine Effect stworzone we współpracy z zawodowymi kolorystami zajmującymi się postprodukcją filmów. Cine Effect to 15 różnych zestawów kolorystycznych, które służą do budowania nastroju danego ujęcia sprawiając, że nagranie nabiera wyjątkowego, filmowego charakteru – od komedii romantycznej przez letni hit kinowy, noir, melodramat, thriller czy czarno-biały klasyk.

Jako jedyny smartfon na rynku, model LG V30 posiada profil obrazu LG-Cine Log, czyli wykorzystywaną przez zawodowych operatorów możliwość zapisu szerokiego zakresu dynamiki i bogatej palety barw. Utrwalony w ten sposób materiał zachowuje nawet drobne szczegóły obrazu i daje dużo większe możliwości podczas postprodukcji – jest bardziej „elastyczny”, więc można go dostosować do potrzeb autora. Szybkiej edycji wideo, takiej jak dodawanie motywów, tekstu, czy ścieżek dźwiękowych można natomiast dokonać także na samym smartfonie, dzięki szybkiemu edytorowi wideo.

Kompaktowe kino.

Model LG V30 wyposażono w 6-calowy wyświetlacz OLED FullVision. Mimo dużej przekątnej ekranu o kinowym formacie 18:9, smartfon jest o 8 mm niższy i 3 mm cieńszy od swojego poprzednika, dzięki czemu pewniej i wygodniej leży w dłoni. Matryca OLED o rozdzielczości QHD+ (2880 x 1440) zawiera 4,15 miliona pikseli, dzięki czemu gwarantuje znakomitą ostrość obrazu. Całość oparta jest o moc wydajnego procesora Qualcomm Snapdragon 835.

Dźwięk w najnowszym smartfonie LG został stworzony we współpracy z inżynierami znanej na całym świecie firmy produkującej wysokiej klasy sprzęt audio – B&O PLAY, którzy dostroili system Hi-Fi Quad DAC. Przetwornik oddzielnie kontroluje sygnały lewego i prawego kanału, zapewniając precyzyjną regulację balansu.

LG G6 nadal świetny. LG V30 to ciut coś innego.

Oba telefony zdecydowanie są godne polecenia. Model G6 dedykowany jest w zasadzie każdemu użytkownikowi. Wydajny, dobrze zbudowany, dobrze zabezpieczony, z porządnym wyświetlaczem i szerokimi możliwościami. V30 jest znacznie droższy, oferując w zamian bogate możliwości multimedialne, w tym świetny aparat, jeszcze lepszy tryb filmowy i znakomity dźwięk.

Który model wybrać? To zależy już od ciebie. Można jednak założyć, że jeżeli nie jesteś fanem mobilnych multimediów, możesz spokojnie poprzestać na LG G6 i być z niego zadowolonym. Z kolei jeżeli często używasz telefonu do muzyki i filmów… LG V30 wydaje się być w tej kategorii niezrównany.