Obecnie jesteśmy zalewani masą przeróżnych często bardzo pomocnych gadżetów dzięki coraz to nowszym ofertom ze świata technologii. Kiedyś nie mogliśmy uwierzyć w fakt, że istnieje możliwość stworzenia pliku tekstowego na komputerze, a teraz badacze z Uniwersytetu Harvarda opracowali mikrorobota, który dzięki swoim umiejętnością będzie mógł objąć stanowisko mikrochirurga!

Choć nasz sklep zajmuje się głównie sprzętem elektronicznym, jak laptopy czy smartfony, to dobrze wiedzieć co oferują nowe technologie. Obecnie trwa moda na tworzenie coraz mniejszych gadżetów i urządzeń. Ostatnio nawet pisaliśmy o najmniejszym pendrivie na świecie, a teraz pora na nową dziedzinę, jaką jest medycyna!

Czym jest milliDelta?

Ten niewielki robot chirurgiczny, mierzący tyle, co moneta jednogroszowa pomimo swojego rozmiaru, potrafi działać szybko i precyzyjnie. Jego celem jest działanie w niewielkich przestrzeniach, co czyni urządzenie niezwykle przydatnym w wielu sytuacjach. Badacze harwardzkiego Instytutu Wyss oraz harwardzkiej Wyższej Szkoły Inżynierii i Nauk Stosowanych imienia Johna A. Paulsona, którzy odpowiedzialni są za stworzenie robota są przekonani o swoim wynalazku. Do stworzenia go zastosowali technikę znaną jako Pop-Up Microelectromechanical Systems, która opiera się na tworzeniu skomplikowanych struktur z płaskich elementów materiału.

W planach twórców jest oczywiście udoskonalenie swojego robota kreując jego ostateczną prezencję i wyposażając go w elektronikę zasilającą oraz sterującą.

 

A Wy jak postrzegacie nowe technologię w życiu codziennym?