Najbardziej innowacyjny procesor roku? Nie, nie ten od Intela

Najbardziej innowacyjny procesor roku? Nie, nie ten od Intela

AMD Ryzen Threadripper 1950X zdobył nagrodę Najlepszej Innowacji CES 2018. Szykuje się zmiana układu sił na rynku mikroprocesorów? To bardzo dobrze!

Firma AMD ogłosiła, że jej super wydajny procesor Ryzen Threadripper 1950X został zwycięzcą plebiscytu Najlepszej Innowacji CES 2018 w kategorii komponentów komputerowych. Produkt zgłaszany do tego prestiżowego konkursu jest oceniany przez panel niezależnych architektów przemysłowych, inżynierów i członków mediów handlowych, którzy mają na celu uhonorowanie niezwykłego projektu i inżynierii w sferze przełomowej elektroniki konsumenckiej wśród 28 dziedzin.

AMD Ryzen Threadripper 1950X zapewnia światowej klasy wydajność dzięki aż 16 rdzeniom i 32 wątkom na bazie potężnej architektury AMD „Zen”. Ten wydajny procesor to budząca wrażenie moc, ogromny potencjał i wydajność zdolna poskromić najbardziej zniechęcające zadania i programy.

Równa walka AMD z Intelem to szansa na szybsze i tańsze procesory od obu firm.

„Niewiarygodnie pozytywny odbiór entuzjastów i ekspertów, którzy docenili procesory AMD Ryzen Threadripper, już jest wystarczającą nagrodą dla całego zespołu inżynierskiego AMD, który zbudował ten przełomowy produkt. — powiedział John Taylor, dyrektor generalny ds. marketingu w oświadczeniu prasowym. — A teraz, wraz z uzyskaniem tytułu Najlepszej Innowacji CES 2018 Ryzen Threadripper zapisuje się na stałe w historii rozwoju innowacji procesorowych uzyskując w niej specjalne miejsce lidera.”

Ten prestiżowy konkurs Nagród Innowacyjności CES (CES Innovation Awards) jest sponsorowany przez Consumer Technology Association (CTA), czyli właściciela i producenta targów CES 2018, które są globalnym centrum dla wszystkich funkcjonujących w branży technologii konsumenckich. Już od 1976 roku wyłaniane tam są osiągnięcia w dziedzinie inżynierii i projektu produktów.

AMD Ryzen Threadripper jest do kupienia również i u nas.

Procesor AMD Ryzen Threadripper 1950X będzie prezentowany w tracie nadchodzących targów, które będą się odbywać w dniach 9-12 stycznia 2018 w Las Vegas w stanie Newada. Laureaci nagród Najlepszych Innowacji są prezentowani także od 9 listopada w Metropolitan Pavilion w Nowym Jorku w ramach wystawy CES Unveiled New York.

My już daliśmy szansę procesorom AMD Ryzen i cieszymy się, że te nie rozczarowują. Mamy w naszej ofercie wiele różnych odmian tego procesora na każdą kieszeń i każde potrzeby. Niezmiennie oferujemy też znakomite procesory Intela, ale to nie one są bohaterem dzisiejszego tekstu. Bo jeśli Ryzen nadal będzie tak dobry jak do tej pory, to szykuje się dla Intela nie lada konkurent. A to oznacza lepsze oferty u obu firm.