Wielu producentów smartfonów próbowało przebić się przez polski rynek. Niektórym się to udało i do tej pory są rozpoznawalni, inni natomiast mieli swoje wzloty i upadki (z naciskiem na to drugie). Od niedawna swoich sił próbuje chińska firma Xiaomi, która zainteresowała potencjalnych klientów wysokimi parametrami swoich telefonów za niezwykle korzystną cenę. Teraz na rynek wychodzi kolejny model, który według producenta ma być dostępny w cenie nie przekraczającej 1000zł.

Kto z nas nie zna marki Samsung, HTC, Sony lub innych (których modele bez trudu można znaleźć na naszym sklepie). Xiaomi coraz mocniej dociera do ludzi i zdobywa zaufanie konsumentów. Czego tym razem możemy spodziewać się po nowym modelu – Xiaomi Mi A1?

Na pierwszy rzut oka widzimy wyświetlacz, na którym doświadczymy obrazu w jakości Full HD, a sam ekran będzie mieć średnicę 5.5”. Na dodatek zostanie on pokryty warstwą szkła Gorilla Glass, dzięki czemu o wiele trudniej będzie go uszkodzić unikając pęknięć, zadrapań i innych szkodliwych dla ekranu urazów.

Zaglądając do wnętrza urządzenia zobaczymy 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 625 o taktowaniu 2GHz, a także pamięć RAM o wielkości 4GB. Nasze zdjęcia, filmiki i inne dane można zapisać na przeznaczonej do tego pamięci wewnętrznej o pojemności 64GB.

Miłośnicy wysokiej jakości zdjęć nie będą zawiedzeni. Xiaomi Mi A1 posiada podwójny aparat tylny o rozdzielczości 12Mpix, oraz aparat przedni przeznaczony do robienia selfie zapewniający jakość 5Mpix.

Dodatkowo telefon oferuje możliwość włożenia dwóch kart SIM dzięku funkcji Dual SIM, złącze typu USB-C, system operacyjny Android Nougat 7.1.2, a także czytnik linii papilarnych. Bateria telefonu ma pojemność 3080mAh i tak jak wcześniej wspominaliśmy, cena telefonu na polskim rynku zapowiedziana przez producenta nie powinna przekraczać 1000zł.