Rozbudowana rozgrywka i pięknie prezentująca się oprawa graficzna to podstawowe kwestie, na które zwraca uwagę dzisiejszy gracz. Coraz mniej tytułów oferuje ciekawą i wciągającą fabułę, jednak są serie, które wciąż trzymają wysoki poziom. Jedną z takich jest seria Call of Duty, która bazując na historycznych wydarzeniach i przenosi gracza do lokacji znanych z kart historii. Dzisiaj przedstawimy Wam najnowszą odsłonę serii – Call of Duty WWII!

Dokładnie 15 lat minęło od premiery pierwszego tytułu Call of Duty, który szybko zdobył popularność na całym świecie. Skupiając się głównie na tematyce Drugiej Wojny Światowej seria jest jedną z najlepiej sprzedających się i najczęściej ogrywanych tytułów z gatunku FPS (First Person Shooter). Najnowsza część – Call of Duty WWII powraca do korzeni serii, dzięki której będziemy mogli uczestniczyć w kluczowych momentach przebiegu wojny.

Czym charakteryzuje się CoD: WWII?

Po podboju kosmosu i uczestniczeniu w alternatywnej historii w poprzednich częściach, Druga Wojna Światowa w grze powraca i to w wielkim stylu! Fabularnie twórcy nie zaserwowali nam nic co nie byłoby nam znane z lekcji historii. Takie wydarzenia jak lądowanie w Normandii, wyzwolenie Paryża czy ofensywa w Ardenach nikogo nie zaskoczy swoim przebiegiem, jednak inaczej się o niej czyta w podręcznikach, a inaczej przeżywa podczas wirtualnej przygody.

Gracze w tej odsłonie wcielają się w młodego żołnierza z Teksasu o ksywie „Reds”, który wchodzi w skład 1 Dywizji Piechoty „Wielka Czerwona Jedynka”. Walcząc przeciwko niemieckim agresorom będziemy uczestniczyć w kluczowych momentach historii, skupiając się na współpracy nie tylko pomiędzy kolegami z oddziału, ale także z innymi wojskami w tym francuskim ruchem oporu a także brytyjskimi żołnierzami sił specjalnych.

Jak przystało na gatunek FPS i serię Call of Duty, rozgrywka jest przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby. Obserwując wszystko oczami naszego bohatera, będziemy mogli podziwiać przepiękną scenerię zarówno miast, jak i otaczających je lasów. Tym razem twórcy postawili na współpracę, co oznacza, że nasi towarzysze broni nie będą jedynie tłem dla dziejącej się akcji, ale bratnimi duszami w walce, na których będziemy musieli wielokrotnie polegać. Dość dużą zmianą, która towarzyszyła serii od lat będzie fakt, że nasze życie nie będzie się samo regenerowało a punkty zdrowia będziemy mogli odzyskać jedynie po otrzymaniu apteczki od towarzyszy.

Poza dostępną dla pojedynczego gracza kampanii będziemy mogli uczestniczyć w niezwykle rozbudowanych rozgrywkach wieloosobowych z całkowicie nowym trybem Wojna. Polega on na walce pomiędzy drużynami o następujące po sobie kluczowe punkty na mapie. Dla miłośników horrorów klasy B twórcy przewidzieli zadomowiony już w serii tryb Zombie, w którym staniemy do walki z nazistowskimi truposzami podczas trwania minikampanii w kooperacji.

 

Jak więc widzicie twórcy gry postanowili wprowadzić nowe rozwiązania, które znacznie zmieniają zachowywane do tej pory elementy. Gra oferuje długą i rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza oraz możliwość spędzenia setek godzin w trybie dla wielu graczy. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale jedno jest pewne: seria cały czas idzie do przodu nie tylko pod względem wizualnym, ale także pomysłowym.

Już teraz zacieramy ręce na kolejny tytuł z serii zapowiedziany na ten rok, a mianowicie Call of Duty: Black Ops 4, ale do tej pory nie zamierzamy tak łatwo odstawić WWII! Zobaczcie sami trailer gry:

 

W naszej ofercie posiadamy wiele gier na różne platformy, więc jeżeli posiadacie pytania dotyczące konkretnego tytułu służymy pomocą. Wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem maila: bok@ale.pl lub telefonu: 22 290 77 77.