System KaiOS podbija rynek telefonów komórkowych!

System KaiOS podbija rynek telefonów komórkowych!

Na dzień dzisiejszy w naszych telefonach najczęściej spotykamy systemy operacyjne  Android lub iOS. Każdy inny system, nawet Windows nie poradził sobie jako konkurencja dla tych dwóch gigantów. Wymienione powyżej systemy służą przede wszystkim nowoczesnym smartfonom a jak się okazuje, rynek tradycyjnych telefonów komórkowych również ma się całkiem i nieźle i to właśnie na ten rynek powstał KaiOS!

Choć mogłoby się wydawać, że telefony bez dotykowych wyświetlaczy, mających co najmniej 5” to przeszłość, do której nikt nie chce wracać. Jak się okazuje, jest to niezwykle mylne stwierdzenie. Producenci cały czas inwestują i wydają nowe modele komórek z tradycyjną klawiaturą qwerty a jako, że żaden system nie do końca podołał tej działce telefonii, na rynek wszedł nowy system – KaiOS.

Nowoczesny w starej formie.

Znany z 2013 roku system Firefox OS był liderem w swojej działce i to właśnie on skierowany był dla telefonów mniej budżetowych. Po dwóch latach prace nad rozwijaniem systemu zostały zamknięte i od tego czasu nie było godnego zastępcy aż do teraz.

Sprawnie działający i nie wykazujący żadnych problemów z poprawnym funkcjonowaniem system operacyjny KaiOS pojawił się w 2017 i już teraz doczekał się trzeciej wersji swojego systemu – 2.5. Wspierający urządzenia posiadające maksymalnie 256MB pamięci RAM już w tym roku przeinstalowany ma trafić na 100 milionów telefonów.

Czekamy na rozwinięcie, ponieważ KaiOS zapowiada się naprawdę dobrze!