Słynące z opinii największego technologicznego wydarzenia roku targi CES 2018 zaowocowały w wiele nowinek ze świata elektroniki. Jedną z firm, która postanowiła zaprezentować się w najjaśniejszym świetle, jest Western Digital, która słynie z wysokiej jakości przenośnej pamięci USB/Flash. Co więc zaprezentowali w tym roku?

Przenośna pamięć flash, twarde dyski HDD i SSD zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne to rzeczy, bez których życie w dzisiejszych czasach byłoby o wiele trudniejsze. W końcu gdzie zapisywalibyśmy wszystkie swoje wspomnienia, czy ulubioną muzykę? No i przede wszystkim wszelkie programy, systemy operacyjne, gry i aplikacje? Po prostu nie dalibyśmy rady funkcjonować. Zobaczcie czym w tym roku zaskoczyła nas firma Western Digital:

Najmniejszy pendrive na świecie z pamięcią 1TB – SanDisk 1TB USB Type-C!

To niewielkie urządzenie jest w stanie pomieścić olbrzymią ilość plików zwykłych i multimedialnych. Dodatkowo dzięki zastosowaniu nowoczesnego złącza USB Type-C transfer treści będzie przebywać jeszcze sprawniej.

Najmniejsza pamięć USB o pojemności pamięci 256GB – SanDisk Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive!

Kolejny rozwiązaniem miniaturyzacji jest pamięć USB SanDisk Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive, która dzięki pamięci w wysokości 256GB zapewni olbrzymie możliwości zapisania plików i przenoszenia ich w niezwykle łatwy sposób.

Dwa przenośne dyski SSD – WD My Passport Wireless SSD /  SanDisk Extreme Portable SSD!

Technologia dysków SSD jest coraz bardziej popularna, a ich zastosowanie coraz bardziej powszechne. Idąc tym tropem firma Western Digital postanowiła zaprezentować także dwa nowe zewnętrzne dyski SSD. Pierwszy z nich oferuje funkcję prostego kopiowania zawartości karty flash za pomocą jednego przycisku (co pozwala na komfortowe edytowanie i udostępnianie chociażby materiałów z sesji w terenie) oraz umożliwia bezpośredni dostęp do dysku zewnętrznym aplikacjom do edycji multimediów (np. FiLMiC Pro oraz LumaFusion). Drugi oferuje niezwykłą prędkość działania.

 

Jak więc sami widzicie dział przenośnych pamięci USB ma się dobrze, a każdy rok pozwala na nowe możliwości!