Windows Mobile odchodzi do lamusa!

Windows Mobile odchodzi do lamusa!

Nowości i wszelkie technologiczne rozwiązania nie zawsze są pozytywnie odbierane przez ludzi. Użytkownicy smartfonów dzielą się na tych, którzy korzystają z androida i takich, którzy są zwolennikami iOS. Zapytacie, a gdzie są Ci, którzy zdecydowali się na Windowsa mobilnego? Otóż zainteresowani trzecim dostępnym systemem mobilnym są tak nieliczni i tak szybko odchodzą od tego rozwiązania, że Microsoft postanowił z niego całkowicie zrezygnować.

Pomimo wielki chęci, znanej marki i dużego wkładu finansowego, Microsoft postanowił wyprzedać cały asortyment z systemem operacyjnym Windows 10 Mobile i już nigdy do niego nie wrócić w tej, ani nowszej wersji. Taka decyzja nikogo nie zaskoczyła, a wielu przewidywało upadek systemu już od dawna, aż w końcu to się stało.

 

Co dalej?

Po upadku mobilnego Windowsa, rozpoczęły się pracę nad nowym zastosowaniem w smartfonach, jakim jest Surface Phone, które może nawet nigdy nie wyjść na szerszą skalę. Nie ma żadnych oficjalnym informacji o prowadzeniem prac nad projektem, jednak wątpimy, by tak olbrzymia firma nie próbowała utrzymać się na tak olbrzymim rynku. W końcu jak to mówią, jak nie wpuszczą Cię drzwiami, to próbuj oknami. Czy to się uda? Nie wiemy, ale mocno trzymamy kciuki.

Jak wspominacie Windowsa na telefonach? Mieliście z nim do czynienia?