Wirtualna rzeczywistość wkracza do firm dzięki HP!

Wirtualna rzeczywistość wkracza do firm dzięki HP!

Wirtualna rzeczywistość, mocno uderzyła za sprawą gogli VR i możliwościom, jakie oferuje w grach video. Teraz za sprawą nowego produktu HP będziemy mogli wykorzystać tę samą technologię, w pracy!

Firma HP mocno ostatnio uderza w dział gamingowy swoimi laptopami z serii Omen, jednak marka HP jest głównie kojarzona z działem biznesu. Niezawodne drukarki, czy eleganckie laptopy – to wszystko zdaje egzamin w niejednej mniejszej lub większej firmie. Tym razem HP idzie o krok dalej za sprawą swojego nowego produktu – plecaka VR!

Czym jest plecak HP do wirtualnej rzeczywistości? 

Najnowszy produkt ma przenieść znaną graczom technologię VR, do firm i biznesu. Choć mogłoby się to wydawać niezbyt trafne, to jednak HP widzi w tym duży potencjał. Dzięki uniwersalności plecaka, tak naprawdę każda firma może skorzystać z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości. Wyobraźcie sobie, że chcąc kupić mieszkanie, nie musicie jeździć od jednego punktu miasta do drugiego by je obejrzeć! Wystarczy założyć okulary, a Wasze przyszłe gniazdo ukarze się przed oczami i to w najwyższej jakości! Ogromna oszczędność czasu!

Jak to działa?

By sprzęt pokroju plecaka HP mógł sprawnie funkcjonować, potrzebny jest wysokiej jakości osprzęt. Wewnątrz znajdziemy układ GPU Nvidia Quadro P5200, procesor Intel Core i7 Kaby Lake oraz 32GB RAMu. Dodatkowo wizualnie będzie prezentować się bardziej szykownie, niż egzemplarze konsumenckie – HP VR Omen X.

Co w takim razie zmieni się w naszym życiu?

Sądzę, że wiele. Na pewno zostaną pominięte wszelkie kwestie związane z koniecznością przemieszczania się tylko po to, by coś obejrzeć lub zobaczyć. Dodatkowo technologia posłuży także rozrywce! Wyobrażacie sobie parki rozrywki z takimi plecakami? Albo domy strachów? Na pewno jest na co czekać, bowiem wirtualna rzeczywistość nie zna granic!

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]