Każdy z nas pamięta biblioteki i tony książek, które się z nich wypożyczało. W czasach, w których elektronika zaczęła spychać papier na dalszy plan, musiało się coś zmienić. Od teraz wszedł do życia plan, w którym każdy z nas będzie mógł wypożyczyć czytnik e-booków, a w nim tysiące ebooków!

W jednej z sopockich bibliotek czytelnicy otrzymali do dyspozycji 30 czytników PocketBook oraz pakiet 22 tysięcy elektronicznych książek w serwisie Legimi. Samo wypożyczenie urządzenia nie będzie się różnić od zwykłego wypożyczenia książki. Każdy mieszkaniec Sopotu będący posiadaczem karty bibliotecznej będzie mógł skorzystać z urządzenia z kodem aktywacyjnym mającym ważność na 30 dni w serwisie.

Prawdopodobnie zabieg ten ma na celu nie tylko promocję czytania, ale także urządzeń, w których skład wchodzą: 15 modeli PocketBook Touch Lux 3, 3 Touch HD oraz dwa Touch HD 2. Wszystkie modele pochodzą od producenta, zaś sama biblioteka w swoim posiadaniu ma 10 modeli PocketBook Touch HD 2.

 

Oto co na temat akcji ma do powiedzenia dyrektor biblioteki – Roman Wojciechowski

 „Co roku organizujemy około tysiąca wydarzeń o różnej skali i tematyce. Bierze w nich udział ponad 25 tysięcy osób, a wiele z nich jest żywo zainteresowana nowymi formami czytelnictwa. Spotkania klubów dyskusyjnych, czytanie książek najmłodszym, czy spotkania autorskie to doskonała okazja, aby popularyzować e-czytanie. Jednak najbardziej cieszy nas chęć naszych czytelników do uczestniczenia w kursie korzystania z czytników. Dzięki firmom PocketBook i Legimi teraz mamy nie tylko o czym, ale i z czym prowadzić takie spotkania”.

 

Oraz Maksym Zhelezniak – szef sprzedaży PocketBook.

 

„Nawiązanie współpracy z Biblioteką Sopocką jest dla nas fantastycznym wydarzeniem. Tym większy jest to sukces, że możemy realizować wiele działań wraz z firmą Legimi, oferując szerokie możliwości e-czytelnicze mieszkańcom Sopotu. Dodatkowym entuzjazmem napawa nas fakt, że dotrzemy również do nowych użytkowników, w tym osób starszych, dla których czytnik może okazać się przyjaznym i bezpiecznym dla wzroku urządzeniem, pozwalającym na długie lektury nawet w trudnych warunkach oświetleniowych”.

 

 

A czy Was przekonują e-booki czy jesteście zwolennikami tradycyjnych książek?