Innowacyjne technologie są coraz częściej spotykany głównie na rynku z elektroniką. Nowe rozwiązania mogą stanowić olbrzymi przełom, albo potężną klęskę. Twórcy jednak się nie zatrzymują i co chwila słyszymy o czymś zupełnie nowym. Tym razem firma Razer postanowiła połączyć funkcjonalność laptopa z mobilnością smartfona, czego wynikiem jest Project Linda!

Firma Razer specjalizująca się w tworzeniu sprzętu dla graczy, postanowiła spróbować czegoś zupełnie nowego – stworzyć hybrydę przenośnego komputera ze smartfonem. Ta sama firma odpowiada za wypuszczenie gamingowego smartfona o czym niedawno pisaliśmy, lecz teraz krok został postawiony o wiele dalej.

Czego możemy się spodziewać po Projekcie Linda?

Rynek oferuje nam ogromny wybór smartfonów i laptopów, więc czemu by tego nie połączyć? A więc w Projekcie Linda największą zmianą jest fakt, że nie będziemy mieć tutaj standardowego touchpada. Naszym narzędziem do poruszania się po urządzeniu, będzie smartfon Razer Phone, którego będziemy mogli zamieścić w miejscu, w którym zazwyczaj spotykaliśmy się z touchpadem. Dzięki zamontowanym w telefonie procesorze Qualcomm Snapdragon 835 i pamięcią RAM o pojemności 8GB, zamienimy Project Linda w laptop działający w oparciu o system Android.

5,7-calowy ekran telefonu będzie mógł posłużyć jako touchpad, ale także jako drugi monitor, umożliwiając nam szybkie poruszanie się po aplikacjach, programach i różnych innych narzędziach.

Waga urządzenia wynosi zaledwie 1,25 kg, a obudowa laptopa to tylko 15mm, co zapewni jeszcze większą wygodę podczas transportu., wliczając w to także przekątną ekranu w wysokości 13.3”. Poza tym mamy do dyspozycji wewnętrzny dysk o pojemności 200GB, oraz 53.6 Wh baterię, która pozwoli nam także na kilkukrotne naładowanie smartfona. Duża ilość złącz to także znakomite rozwiązanie na podłączenie różnych zewnętrznych urządzeń takich jak myszka czy zewnętrzny dysk, co jeszcze bardziej zwiększy nasze możliwości.