Alternatywa dla smartfonów, czyli niezawodny telefon na co dzień

Alternatywa dla smartfonów, czyli niezawodny telefon na co dzień

Jeśli wierzyć badaniom, to około 30 milionów Polaków nosi w swoich kieszeniach smartfony. Telefony komórkowe z dotykowym ekranem niemal całkowicie wyparły z rynku te bardziej klasyczne konstrukcje. Nie zmienia to natomiast faktu, że wciąż mnóstwo osób preferuje tradycyjne rozwiązania i szuka dla siebie telefonu wygodnego w obsłudze, a do tego niezawodnego. Wbrew pozorom mamy na myśli nie tylko seniorów, ale też pracowników fizycznych (dla których delikatny smartfon jest złym wyborem), wędkarzy, żeglarzy czy piechurów górskich. Zespół ale.pl przygotował zestawienie najciekawszych propozycji od firmy Maxcom, która specjalizuje się w produkcji właśnie takich funkcjonalnych telefonów do codziennego użytku.

Klasyczne telefony z klawiaturą

Maxcom MM 720

Telefon od ale.pl

MAXCOM COMFORT MM720

Zaczynamy od bardzo fajnego telefonu komórkowego, który w ale.pl kupisz w świetnej cenie. Za niecałe 120 złotych zyskasz elegancki, bardzo wygodny aparat o pojemnej baterii, wyposażony w kilka naprawdę przydatnych funkcji. Jedną z nich jest dedykowany przycisk ICE (In Case of Emergency), dzięki któremu służby ratunkowe mogą łatwo połączyć się ze wskazaną przez Ciebie osobą (żoną, mężem, rodzicem, dzieckiem, przyjacielem etc.).

Mocną stroną tego telefonu jest pojemna bateria, która po pełnym naładowaniu umożliwia korzystanie z aparatu przez kilka dni. Przyda się to podczas wędrówek w głuszy czy wakacji, gdy nie zawsze mamy dostęp do prądu.

Dodatkowo telefon obsługuje karty pamięci micro SD o pojemności do 16 GB, dzięki czemu nie ma problemu z np. zapisywaniem zdjęć zrobionych wbudowanym aparatem.

Maxcom MM 818

Telefon MM818 od ale.pl

MAXCOM Comfort MM818 CZARNO-NIEBIESKI

Kolejna propozycja w jeszcze lepszej cenie! Maxcom MM 818 to telefon, na widok którego niejednej osobie zakręci się łezka w oku. Pamiętasz jeszcze modele z klasyczną klapką? To był szał, prawda? Warto więc do tego wrócić.

W tym telefonie również znajdziemy szereg bardzo praktycznych rozwiązań, a najważniejszym z nich jest przycisk SOS, który natychmiast uruchamia połączenie ze służbami ratunkowymi. Będzie to przydatne nie tylko dla seniorów, ale też osób, które np. ulegną wypadkowi na stoku narciarskim czy w górach.

Telefon wyróżnia się bardzo eleganckim wyglądem, dlatego śmiało można go wykorzystywać w sytuacjach biznesowych. Bateria gwarantuje pracę przez kilka dni, a wbudowany aparat robi całkiem przyzwoite zdjęcia. Wspomnijmy, że w tym telefonie można zastosować kartę micro SD o pojemności do 32 GB.

Warto wiedzieć

Telefon jest dostępny także w innej wersji kolorystycznej – zajrzyj i oceń, która bardziej Ci się podoba.

Maxcom MM 824

Telefon z klapką od ale.pl

MAXCOM Comfort MM824 CZARNY

Wyjątkowo elegancki telefon komórkowy, który śmiało można polecić osobom zwracającym uwagę nie tylko na kwestie funkcjonalne, ale też wizerunkowe. Maxcom MM 824 prezentuje się świetnie, bardzo nowocześnie i również jest to model z klapką – dodatkowo producent zastosował wyświetlacz po zewnętrznej stronie do odczytywania powiadomień.

Telefon wyróżnia się dużymi, wygodnymi przyciskami, dzięki czemu spokojnie mogą z niego korzystać osoby starsze czy o słabszym wzroku. Wbudowany aparat o rozdzielczości 2 megapikseli pozwala robić przyjemne zdjęcia. Telefon obsługuje karty micro SD o pojemności do 32 GB. To nasz faworyt i jeden z najlepszych wyborów w cenie do 200 złotych!

Maxcom MM 28D

Telefon stacjonarny

MAXCOM COMFORT MM28D

Na koniec propozycja dla tych, którzy szukają telefonu biurowego lub domowego. Maxcom MM 28D to bardzo zaawansowany, choć nadal łatwy w obsłudze aparat, który wyróżnia się tym, że posiada slot na kartę SIM. Jest to znaczne ułatwienie np. dla seniorów, którzy są przyzwyczajeni do telefonu stacjonarnego, ale przeprowadzają się do mieszkania czy domu bez dostępu do linii telefonicznej. Taki telefon świetnie sprawdzi się też w biurze, pozwalając kontrolować wydatki.

Telefon posiada podświetlane klawisze oraz wyświetlacz, co znacznie zwiększa jego funkcjonalność. Dodatkowym atutem jest wejście słuchawkowe, umożliwiające wygodne prowadzenie rozmów za pomocą funkcji głośnomówiącej.

Telefon bez dotykowego ekranu wcale nie jest więc – jak to się potocznie mówi – „dziadkowy”. Spełni potrzeby nawet ludzi młodych i aktywnych, dystansując smartfona pod względem wytrzymałości, niezawodności i łatwości obsługi.