Czy myszka ma znaczenie?

Czy myszka ma znaczenie?

W jednym z ostatnich artykułów postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie „czy klawiatura ma znaczenie?”. W dzisiejszym wpisie ponownie skupimy się na często pomijanym, jednak niezwykle ważnym akcesorium jakim są nieodłączne przyjaciółki klawiatur – myszki komputerowe.

Jeżeli sądzicie, że pójście do sklepu i wybranie najtańszego modelu myszki absolutnie nieznanej firmy jest dobrym rozwiązaniem, to jesteście w błędzie. Tak samo jak to jest w przypadku klawiatury tak i wybór myszki powinien nie tylko być przemyślany, ale także dostosowany do potrzeb konkretnych osób.

Połączenie.

Oczywiście, że myszki możemy rozróżnić na te przewodowe i bezprzewodowe. Różnica między nimi jest prosta: jedna wymaga kabla, druga nie. Czy to ma wpływ na komfort naszej pracy? Oczywiście! Pomijając kwestię samego przewodu i tego, jak często jego zasięg psuje nam możliwość swobodniejszej pracy, to unikniemy zaplątanych kabli, które dla każdego stanowią udrękę.

Opcja bezprzewodowa doskonale sprawdzi się podczas prezentacji biznesowych, kiedy kilka osób bierze w niej udział i chce coś wskazać kursorem na ekranie. W tym celu wystarczy podać takiej osobie myszkę, a nie zmuszać ją do podejścia do urządzenia. To samo tyczy się domowego zacisza. Wyobraźcie sobie, że wygodnie rozsiadacie się na kanapie chcąc obejrzeć film, a nagle na ekranie pojawi się drażniący komunikat. Czy nie lepiej mieć pod ręką myszkę i zamknąć go niż zmuszać się do wstania i zrobienia tego przy urządzeniu? No właśnie 😉

Tak samo jak w przypadku bezprzewodowych klawiatur tak i tutaj jedynym minusem może być konieczność zasilania myszki bateriami. Wydaje nam się jednak, że nie jest to zbyt duży wymóg za który otrzymujemy ogromny komfort.

Gaming a biznes.

Oczywiście każda osoba, która ma do czynienia z biznesem i gamingiem wie, jak ważnym elementem jest myszka. Chodzi tu tak naprawdę o wszystko. Kształt, materiał, zakres ruchu itd. Najpierw skupmy się na tych do biznesu. Przede wszystkim powinna być niewielka (by mogła bez trudu zmieścić się do torby z laptopem) i najlepiej bezprzewodowa. Nie powinniśmy też inwestować w najtańsze modele, ponieważ użyty do ich konstrukcji materiał szybko się zniszczy podczas podróży. Istotnym elementem będzie także rolka do przewijania. Brak tego detalu może znacznie utrudnić nam pracę podczas podróży w najróżniejszych plikach, jak chociażby Word czy Exel.

Gamingowcy mają znacznie więcej rzeczy, na których muszą się skupić. Pierwszą z nich jest konstrukcja. Dłoń musi dobrze leżeć na myszce by kilkugodzinna rozgrywka nie skończyła się bólem palców, czy nadgarstka, więc malutkie i mobilne modele raczej nie zdadzą tu egzaminu. To samo tyczy się połączenia, ponieważ głównie gramy w jednym miejscu, więc tutaj modele z kablem nie będą nawet lepsze, ponieważ ich cena jest niższa niż bezprzewodowych urządzeń. Kolejna kwestia to rozdzielczość, która ma kluczowy wpływ na komfort rozgrywki. Standardową rozdzielczością dla graczy jest ta między 1600 a 2000 dpi. Dzięki temu rozgrywki nie będą dla nas większym problemem, chyba, że jesteście zawodowcami, to zalecamy znacznie wyższy współczynnik, który może wynosić nawet 5600 dpi. Zalecamy także by nie zawsze skupiać się na ładnym designie myszki. Wielu producentów wie, że czym bardziej wypasiony wygląd myszki, tym chętniej gracze ją kupią bez rozwodzenia się nad jej specyfikacją.

Nasz wybór:

W tym miejscu zaprezentujemy Wam trzy warianty naszym zdaniem godne uwagi.

Do uniwersalnego użytku domowego zalecamy przewodową mysz HP X900. Jest tania, wykonana z wytrzymałego materiału i wygodna dla dłoni nawet przy wielogodzinnej pracy.

Dla osób biznesowych, polecamy model HP Wireless Premium. Doskonale sprawdzi się w mobilnej pracy dzięki połączeniu bezprzewodowego, dodatkowo jest znacznie trwalsza, a jej zakres ruchu pozwoli na bezproblemowe funkcjonowanie na każdej powierzchni. Dodatkowo jej konstrukcja pozwala na komfortowe użytkowanie zarówno przez osoby prawo oraz leworęczne.

Dla graczy zdecydowanym faworytem jest Natec MMO Genesis GX85. Poza zachwycającym designem, posiada również niezwykłe możliwości, takie jak dostosowanie rozdzielczości pomiędzy 250dpi do nawet 8200 dpi, czy ogromną ilość przycisków dostosowanych do wirtualnych rozgrywek.

Nasz sklep oferują różnorodne modele myszek dostosowane do różnych czynności, dlatego zachęcamy do kontaktu mailowego bok@ale.pl oraz telefonicznego 22 290 77 77 w celu dobrania odpowiedniego modelu dla każdego.