Czy podkładka pod mysz ma znaczenie?

Czy podkładka pod mysz ma znaczenie?

Po opisaniu Wam przydatności i konieczności mądrego wyboru klawiatury i myszki do swoich urządzeń, przyszła kolej na kolejne niezwykle ważne i wymagające zastanowienia akcesorium. Tym razem skupimy się na rzeczy, która nie tylko doda nam większego komfortu podczas pracy, ale także zadba o zdrową kondycję naszych nadgarstków – podkładka pod mysz!

Bardzo częstym błędnym popełnianym przez ludzi jest decyzja o pozbyciu się podkładki spod swoich myszy komputerowych. Brak miękkiego oparcia pod nadgarstki może mieć nieprzyjemne skutki uboczne, które wiążą się z bólem po długotrwałym korzystaniu z komputera.

 

Wielkość.

Dość istotnym elementem każdej podkładki pod mysz, jest jej wielkość. Tutaj możemy wyróżnić dwa typy podkładek: standardowe i gamingowe. Zasadniczą różnicą jest to, że te służące dla graczy są znacznie większe, ponieważ wiele gier wymaga od nas znacznie większego pola manewru. W grach typu FPS naszym głównym narzędziem jest myszka i sprawne poruszanie nią decyduje o precyzji. Nawet minimalne odchylenie może wiązać się z porażką gracza, dlatego nie możemy dopuścić do sytuacji, w której nasza mysz zjedzie z podkładki.

W przypadku tradycyjnej pracy przed komputerem wystarczą standardowe wymiary podkładki, ponieważ nie decyduje ona o niczym znaczącym i wpływającym na przebieg naszej pracy. Wyjątkiem mogą być graficy, którzy również potrzebują komfortu i precyzji podczas poruszania myszką przy swoich projektach.

Podkładka pod nadgarstek.

Duża ilość dostępnych na rynku modeli podkładek posiada dodatkową podkładkę na nadgarstek w dolnej części. Charakteryzuje ją miękka wypukłość w miejscu, w którym przeważnie znajduje się nasz nadgarstek. Rozwiązanie to ma na celu przynieść nam dodatkowy komfort podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze, głównie w pracy biurowej. Metoda ta jednak nie zda egzaminu podczas gamingu, w którym nasz nadgarstek musi mieć pełną precyzję ruchu, a dodatkowa podkładka na nadgarstek może znacznie zmniejszyć wymagany zakres ruchu myszki przy grach.

Wzór.

Może nie jest to wpływający w dużej skali czynnik na naszą pracę, jednak warto zwrócić uwagę także i na to. O ile przyjemniej przychodzi się do pracy, kiedy od razu naszym oczom ukazuje się widok, przedmiot, kolor lub zwierzę, które darzymy największą sympatią? Dla firm jest to również możliwość wykorzystania własnej grafiki na rzecz promocji swojej marki.

Pod mysz i klawiaturę.

Wiele podkładek dostosowanych jest nie tylko pod mysz, ale także pod klawiaturę. Ułożenie naszych nadgarstków jest zależne od miejsca pracy i często nie zwracamy uwagi także na to, że nadgarstek znajdujący się przy klawiaturze też często męczy się niewygodną pozycją w jakiej się znajduje. By rozwiązać problem producenci zadbali o specjalny rodzaj podkładek, które swoimi wymiarami pozwolą na odpoczynek także dla drugiej dłoni podczas pracy. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno w pracy biurowej, ale także podczas gamingu.

Antypoślizgowa powierzchnia.

Oczywiście mowa tutaj o tylnej części podkładki, która styka się bezpośrednio z biurkiem. Najtańsze modele podkładek nie mają takiej funkcji i podczas pracy nasza podkładka przemieszcza się z miejsca na miejsce, co znacznie utrudnia nam normalne i wygodne funkcjonowanie. Najczęściej w takich przypadkach ludzie decydują się na pozbycie się problemu i pracują bezpośrednio na biurku, co w najbliższym czasie zaowocuje pojawiającymi się bólami nadgarstków.

Podkładki pod mysz lub mysz i klawiaturę polecamy przede wszystkim osobom, które po przepracowaniu standardowej ilości godzin w biurze przed komputerem, w domu ponownie do niego zasiadają. To samo tyczy się graczy, których wielogodzinne rozgrywki wiążą się z intensywnymi ruchami nadgarstków po biurku.

W celu dobrania odpowiedniego modelu pod indywidualne potrzeby zawsze służymy pomocą. To samo tyczy się aspektów wizualnych, ponieważ często jeden model podkładki ma kilka wariantów kolorystycznych/wzorów. Wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem maila: bok@ale.pl lub telefonu 22 290 77 77.