Kiedyś telefon komórkowy był czymś niezwykłym i mało kto go posiadał. Teraz praktycznie każdy ma smartfona i nie rozstaje się z nim nawet na chwilę. Konkurencja poszczególnych marek jest olbrzymia a wybór nie ogranicza się do kilku modeli. A jak to prezentuje się w Stanach Zjednoczonych? 

Król może być tylko jeden i bezkonkurencyjnie jest nim Apple ze swoimi Iphone’ami! Praktycznie każdy nastolatek w USA posługuje się iPhone’m, a w najbliższych planach ma zakup kolejnego modelu „ugryzionego jabłka”.

 

Skąd takie duże zainteresowanie?

Na początku trzeba nadmienić, że badanie przeprowadzone przez Pipera Jaffray’a zostało zrealizowane na bazie ok. 6000 kwestionariuszy wypełnionych przez nastolatków z 40 stanów, więc jest to zaledwie procent wszystkich osób w przedziale wiekowym ze średnią 16,4 w całych Stanach. Wynik i tak robi wrażenie, ponieważ wynosi na ten moment 82% za iPhone’ami!

Dodatkowa nie mowa tutaj o konkretnym modelu iPhone’a, tylko wszystkich dostępnych na rynku, a niektóre, jak np. iPhone serii 5 czy 6 są dostępne w zakupie za ok. 40 dolarów.

A Wy z jakiego smartfona korzystacie?