Telefony komórkowe

Pokazuje 1 - 24 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 25 elementów

Telefony komórkowe: nie tylko dla seniorów

 

Wydawało Ci się, że telefony komórkowe to już przeżytek i technologiczna skamielina? Masz rację – tylko Ci się wydawało. Paradoksalnie to właśnie klasyczne komórki powoli zaczynają wracać do łask i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miały zniknąć z rynku. Zainteresowanie telefonami komórkowymi jest naprawdę duże, także w naszym kraju. W Polsce ich sprzedaż stanowi około 15% wszystkich urządzeń do komunikacji telefonicznej. To świadczy o jednym: telefony komórkowe mają zagorzałych zwolenników.

 

Dlaczego telefony komórkowe wciąż są tak popularne?

 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: ponieważ są bezawaryjne, kompaktowe i łatwe w obsłudze. Często jest tak, że ktoś ma dwa telefony: smartfona i komórkę. Tego pierwszego używa w domu czy w weekendy, natomiast telefon komórkowy zabiera do pracy. Dzięki temu ma pewność, że nie straci kontaktu ze światem w wyniku awarii sprzętu.

 

Telefony komórkowe potrafią działać bez większych przygód przez wiele lat, podczas gdy żywotność przeciętnego smartfona nie przekracza 2-3 lat. Komórki nie są przeładowane elektroniką, sprawdzają się jako proste urządzenia do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, są niezawodne. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby nadal je kupować.

 

Moda na retro

 

Nie można oczywiście pominąć pewnego istotnego faktu. Klasyczne telefony komórkowe są po prostu bardzo modne. Styl vintage, czyli łączenie nowego i starego, wdarł się do mediów i na tzw. salony. Wiele osób traktuje więc telefon komórkowy jako ciekawy element swojej stylizacji.

 

Ponadto w naturze człowieka leży wspominanie dawnych czasów, kiedy to – podobno – było lepiej i prościej. Na fali tej nostalgii nastąpił wielki come back telefonów komórkowych. Świetnym przykładem jest chociażby wskrzeszenie marki Nokia 3310 – ten telefon kosztuje horrendalnie dużo w stosunku do swoich możliwości, ale jednak chętnych nie brakuje.

 

W ale.pl znajdziesz niezawodne telefony komórkowe różnych producentów, w tym modele szczególnie polecane dla seniorów oraz osób pracujących w trudnych warunkach.

#aleblog