Podczas rozbudowywania swojego desktopa lub budowania go od zera największą uwagę zwracamy na podzespoły, takie jak: płyta główna, procesor czy zasilacz. Nic w tym dziwnego, bowiem to jest absolutna podstawa naszego przyszłego urządzenia, jednak warto mieć na uwadze także akcesoria takie jak obudowa, a właśnie teraz został zaprezentowany nowy model obudowy Corsair Obsidian 500D!

Firma Corsair słynąca przede wszystkim z wysokiej jakości kości RAM i twardych dysków w swoim asortymencie ma również akcesoria takie jak obudowy. Zaprezentowany najnowszy model Obsidian 500D to obudowa należąca do znacznie wyższej ligi, zwanej także „premium”.

Co oferuje nam nowa obudowa od Corsair?

Solidna i wykonana ze szczotkowanego aluminium z niezwykłą precyzją obudowa posiada okno z hartowanego szkła, zaopatrzona jest w magnetyczne zatrzaski i zakrzywione uchwyty obudowa, to doskonały wybór dla najbardziej wymagających.

W podstawowym zestawie Obsidian 500D posiada dwa wentylatory SP120 z możliwością zainstalowania kolejnych czterech, co daje łącznie 6 szt. o średnicy 120mm lub 4 szt. o średnicy 140mm. Dzięki technologii Corsair Direct Airflow Path nie będziemy musieli się martwić o prawidłowe chłodzenie naszych podzespołów.

Jej wymiary wynoszą 508mm x 233mm x 502mm, a pojemne wnętrze pozwoli na zamontowanie różnego rodzaju rozmiarów wszelkich części. Wewnętrz znajdziemy specjalne szyny na dyski 3,5” oraz 2,5”, specjalny kanał do utrzymania ładu w okablowaniu, oraz osłonę dla zasilacza.

Cena obudowy wynosi ok. 469 zł i zadebiutuje w Polsce jeszcze w marcu tego roku!

 

 

A czy Wy zwracacie uwagę na takie rzeczy, jak obudowa komputera? 😉