Płyty główne

Pokazuje 1 - 24 z 220 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 220 elementów

Płyty główne: od nich wszystko się zaczyna

 

Z kompletowaniem zestawu komputerowego jest trochę tak, jak z budową domu. Trzeba zacząć od fundamentu. W przypadku desktopu jest nim oczywiście płyta główna. Jeśli jesteś na etapie składania komputera, pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć, jest wybór MOBO. W ale.pl znajdziesz płyty główne renomowanych producentów do wszystkich rodzajów procesorów.

 

Jak wybrać dobrą płytę główną?

 

Musisz zacząć od określenia, czy chcesz zbudować komputer w oparciu o system Intela czy też AMD. Nie są one ze sobą kompatybilne! Oznacza to, że jeśli wybierzesz płytę główną z podstawką AMD, to nie zastosujesz w niej procesora Intela i odwrotnie. Dlatego naprawdę dobrze się zastanów, bo zakup konkretnej MOBO wyznaczy dalszy kierunek budowy komputera.

 

Na pewno zauważyłeś, że płyty główne różnią się między sobą cenami – często są to różnice drastyczne. Nie ma w tym jednak przypadku. Nie płacisz tylko za logo producenta, ale też za architekturę i zastosowane rozwiązania. Tanie płyty główne to dobry wybór dla tych, którzy budują komputer do biura i nie mają ambicji wykorzystywania go do projektowania grafiki, grania czy profesjonalnego tworzenia muzyki.

 

Z kolei droższe MOBO mają do zaoferowania o wiele więcej. Świetnie współpracują z topowymi procesorami, obsługują szybkie pamięci RAM, często mają wbudowane karty muzyczne z wyższej półki. To lepszy wybór dla tych, którzy nie idą na kompromisy i chcą skompletować komputer na długie lata z opcją późniejszej rozbudowy.

 

Potrzebujesz pomocy?

 

Koniecznie skontaktuj się z nami, a nasi eksperci pomogą Ci wybrać najlepszą płytę główną w założonym budżecie. Zastanów się nad swoimi faktycznymi potrzebami. Sprawdź, jaką masz obudowę komputerową, bo może istnieć ryzyko, że płyta po prostu się w niej nie zmieści.

 

Dzięki naszej pomocy dobierzesz świetną płytę główną, która będzie stanowić solidny fundament dla Twojego zestawu komputerowego!

#aleblog