Procesory

Pokazuje 1 - 24 z 138 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 138 elementów

Wybieramy procesor do nowego komputera

 

To od niego w głównej mierze zależy wydajność komputera. Procesor jest mózgiem każdego urządzenia elektronicznego, dlatego wyborowi tego podzespołu należy poświęcić dużo czasu i nie kierować się wyłącznie niską ceną. W ale.pl oferujemy procesory dwóch najważniejszych producentów: Intel i AMD. Dzięki bardzo bogatemu wyborowi bez trudu znajdziesz rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w Twoim komputerze.

 

Jak dobrze wybrać procesor?

 

Najważniejsze jest to, aby procesor pasował do Twojej płyty głównej. Jeśli jej jeszcze nie masz, bo jesteś dopiero na etapie składania komputera, to możesz zdecydować się na praktycznie dowolne rozwiązanie. W przeciwnym razie musisz sprawdzić, jaki rodzaj tzw. „podstawki” znajduje się w Twojej MOBO.

 

Kolejna kwestia to oczekiwania. Jeśli kompletujesz komputer do gier, to oczywiste jest, że musisz kierować się w stronę konstrukcji co najmniej czterordzeniowych, np. rodziny Intel Core i5. Coraz więcej nowych tytułów po prostu nie uruchomi się na słabszym sprzęcie. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na niskim zużyciu energii i wydajnej pracy w programach biurowych, spokojnie możesz poprzestać na znacznie tańszych procesorach dwurdzeniowych, np. z rodziny Pentium czy Celeron.

 

Intel czy AMD?

 

Odwieczna wojna pomiędzy obozami „niebieskich” i „czerwonych” chyba nigdy się nie skończy. Dla każdego, kto interesuje się nowymi technologiami, jest zupełnie oczywiste, że Intel w ostatnich latach mocno zdystansował konkurencję spod szyldu AMD. Nie oznacza to jednak, że będzie tak już zawsze.

 

AMD ostro walczy o odzyskanie nadszarpniętej reputacji, czego dowodem jest stworzenie fantastycznej rodziny procesorów RYZEN. W grach nadal ustępują one produktom Intela, ale w zastosowaniach biurowych i serwerowych momentami zyskują przewagę. Zapowiada się więc pasjonujący ciąg dalszy wojny AMD vs. Intel!

 

Wybierając procesor do swojego komputera poczytaj testy, ale przede wszystkim skup się na swoim potrzebach. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w tym zakresie, skontaktuj się z nami. Nasi fachowcy dobiorą dla Ciebie odpowiedni procesor, z którego na pewno będziesz zadowolony!

#aleblog