Twarde dyski

Pokazuje 1 - 24 z 732 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 732 elementów

Pomagamy wybrać twardy dysk do Twojego komputera!

 

Komputer bez przestrzeni na przechowywanie danych? To się nie uda. Budowie zestawu komputerowego zawsze musi towarzyszyć podjęcie decyzji o wyborze dysku twardego. Liczy się nie tylko pojemność, ale też architektura, dzięki której dostęp do danych będzie szybki, a przede wszystkim gwarantowany. W ale.pl znajdziesz dyski twarde zarówno w technologii HDD, jak i SSD. Oferujemy także bogaty wybór akcesoriów montażowych, w tym kieszenie czy sanki.

 

Jaki dysk twardy wybrać?

 

Większość osób skupia się tylko na pojemności dysku, a więc zacznijmy od tego. Pojemność zależy wyłącznie od konkretnych potrzeb. Faktem jest natomiast, że w świecie technologii zachodzą błyskawiczne zmiany. Jeszcze kilka lat dysk twardy o pojemności 500 GB był potworem nie do zapełnienia przez przeciętnego użytkownika. Dziś wielu nie wystarcza pojemność 1 TB.

 

Wynika to bezpośrednio z tego, że np. gry zajmują coraz więcej miejsca. Nikogo nie dziwi już, że najnowsze tytuły potrzebują nawet 100 GB przestrzeni dyskowej. Do tego dochodzą filmy, zdjęcia (które większość z nas przechowuje na dysku komputera), mnóstwo plików i tak przestrzeń szybko zaczyna się zapełniać.

 

HDD czy SSD?

 

Technologia HDD jest obecna na rynku IT od wielu lat i świetnie się sprawdziła. Dyski talerzowe, nazywane potocznie „twardzielami”, są niezawodne i oferują bardzo dobry stosunek ceny do pojemności. Świat prze jednak do przodu, dlatego powoli do głosu zaczyna dochodzić technologia SSD.

 

Dyski SSD przede wszystkim są bardzo szybkie, a to poprawia komfort codziennego korzystania z komputera, zapisywania i odczytywania danych. Również mogą się pochwalić wysoką niezawodnością (brak elementów ruchomych, sprawdzona technologia Flash), ale niestety nadal są dość drogie.

 

W praktyce najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dwa dyski: jeden SSD do uruchamiania systemu operacyjnego oraz trzymania na nim gier (szybsze ładowanie, większy komfort pracy w środowisku Windows) oraz drugi HDD o pojemności 1 TB, na którym będą przechowywane dane podręczne, zdjęcia, filmy czy poszczególne aplikacje.

 

Potrzebujesz pomocy w doborze dysku twardego do Twojego komputera? Chętnie udzielimy Ci profesjonalnych wskazówek! Skontaktuj się z nami – nasza pomoc jest zawsze bezpłatna.

#aleblog