Pamięć

Pokazuje 1 - 24 z 1147 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 1147 elementów

Pamięć RAM: im szybciej, tym lepiej

 

Pamięć RAM to niezbędny podzespół każdego komputera – czy to stacjonarnego, czy laptopa. Im jest jej więcej, tym lepiej. Liczy się jednak także szybkość pamięci, co ma bezpośredni wpływ na wydajność komputera w najbardziej wymagających grach i programach. W ale.pl znajdziesz bardzo szeroki wybór pamięci RAM do desktopów i laptopów.

 

Jaką pamięć RAM wybrać?

 

To w głównej mierze zależy od tego, do czego będziesz najczęściej wykorzystywać swój nowy komputer. Jeśli ma to być maszyna do gier, projektowania grafiki czy pracy w bardzo wymagającym środowisku software, znacznie lepszym pomysłem będzie zakup pamięci RAM DDR4 o taktowaniu zegara minimum 2133 MHz.

 

W przypadku podstawowego komputera biurowego, który ma być przede wszystkim tani, możesz spokojnie poprzestać na pamięci RAM DDR3 o taktowaniu 1600 MHz, co jest wystarczające do obsługi większości programów, wygodnego korzystania z przeglądarek internetowych, a nawet grania w starsze tytuły.

 

Najważniejsza jest ilość pamięci

 

Pamięci RAM różnią się między sobą parametrem pojemności. Na rynku dominują obecnie kości 4 GB i 8 GB. Tutaj znów musisz określić, do czego będziesz wykorzystywać nowy komputer. Jeśli do grania, to absolutnym minimum jest szybka pamięć RAM 8 GB. Do biura w zupełności wystarczy kość 4 GB, choć pamiętaj, że w przyszłości może być potrzebna dalsza rozbudowa.

 

Systemy operacyjne i przeglądarki internetowe pochłaniają coraz więcej pamięci RAM. Dlatego zwróć uwagę na to, czy w Twojej płycie głównej jest miejsce na montaż większej liczby kości. Jeśli są w niej tylko dwa sloty, wówczas bezapelacyjnie wybierz co najmniej jedną kość 8 GB. Jeśli slotów jest więcej, a Twoje aktualne potrzeby są bardzo podstawowe, możesz poprzestać na kości 4 GB.

 

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik ułatwi Ci wybór odpowiedniej pamięci RAM. Jeśli natomiast potrzebujesz fachowej pomocy, skontaktuj się z nami – nasi eksperci udzielą Ci bezpłatnej porady!

#aleblog