Zasilacze

Pokazuje 1 - 24 z 269 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 269 elementów

Zasilacz: bez niego ani rusz

 

Choć mamy do dyspozycji coraz pojemniejsze baterie, power banki i inne magazyny energii, to nadal nie jesteśmy w stanie całkowicie uniezależnić się od źródła zasilania. Bez względu na to, ile czasu na baterii może pracować Twój laptop, prędzej czy później będziesz musiał podłączyć go do prądu za pośrednictwem zasilacza. W przypadku komputera stacjonarnego zasilacz jest wręcz kluczowym podzespołem. Przekonaj się, dlaczego.

 

Dobry zasilacz komputerowy to podstawa

 

Zasilacz w komputerze stacjonarnym pełni rolę dostarczyciela energii dla poszczególnych podzespołów. Od jego sprawności zależy to, czy komputer będzie działać prawidłowo, czy nie będzie się wyłączać w najmniej spodziewanym momencie itd. Jest to szczególnie ważne w przypadku zestawów budowanych z myślą o graniu.

 

Jeśli w jednej obudowie zamierzasz zmieścić wydajny procesor, potężną płytę główną, a do tego niesamowicie mocną kartę graficzną, to nie licz na to, że to wszystko „uciągnie” zasilacz o mocy 300W. Będzie Ci potrzebny o wiele mocniejszy podzespół. Dziś nie jest już przesadą stosowanie zasilaczy o mocy 600, 700 a nawet 1000W. Oczywiście stosujemy je wyłącznie w gamingowych potworach lub komputerach służących jako serwerownie czy maszyny do projektowania grafiki i tworzenia wideo.

 

Czym skutkuje wybranie złego zasilacza?

 

Pisząc „złego” mamy na myśli zbyt słaby zasilacz. Jeśli do komputera gamingowego wsadzisz zasilacz o mocy np. 400W, to spodziewaj się poważnych kłopotów. Zestaw będzie się wyłączać w trakcie gry, a w skrajnym przypadku może dojść nawet do spalenia zasilacza i całego komputera. Lepiej więc nie ryzykować.

 

W ale.pl kupisz znakomite zasilacze do wszystkich rodzajów komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Potrzebujesz pomocy w doborze? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci pomogą Ci znaleźć odpowiedni zasilacz do dowolnego zestawu komputerowego: zarówno biurowego, jak i gamingowego.

 

#aleblog