Promocje

Informacja

KOMPUTERY

Komputer do biura, gamingu, multimediów. Który wybierzesz?

 

Życie bez komputera? Tego nawet nie można sobie wyobrazić. Komputery są nam niezbędne nie tylko do pracy, ale też kontaktu ze światem, nauki czy po prostu zabawy. Wybór komputera powinien być świadomy i uzależniony od rzeczywistych potrzeb użytkownika.

 

Komputer stacjonarny czy laptop...

Komputer do biura, gamingu, multimediów. Który wybierzesz?

 

Życie bez komputera? Tego nawet nie można sobie wyobrazić. Komputery są nam niezbędne nie tylko do pracy, ale też kontaktu ze światem, nauki czy po prostu zabawy. Wybór komputera powinien być świadomy i uzależniony od rzeczywistych potrzeb użytkownika.

 

Komputer stacjonarny czy laptop?

 

Komputery stacjonarne, nazywane też desktopami, wciąż są bardzo popularnym rozwiązaniem, choć od lat z rynku wypierają je laptopy. Na peceta nadal decydują się jednak osoby, którym zależy przede wszystkim na najwyższej wydajności. Pod tym względem z komputerem stacjonarnym nie może się równać żadne urządzenie mobilne.

 

Jeśli jesteś graczem i chcesz bawić się w najwyższej jakości tekstur, to komputer stacjonarny będzie dla Ciebie idealnym wyborem. W przyszłości możesz go bez problemu rozbudować, co w przypadku laptopa jest problematyczne lub nawet niemożliwe.

 

Komputer stacjonarny to także dobry wybór do biura, szczególnie jeśli jest to firma zajmująca się projektowaniem czy przeprowadzaniem skomplikowanych analiz. Tutaj ogromnym plusem będzie monitor zewnętrzny o dużej przekątnej, czego w laptopie się nie uświadczy.

 

Dla kogo zatem jest laptop? To świetny sprzęt o uniwersalnym charakterze. Laptopy przede wszystkim zapewniają mobilność i wygodę. Można na nich pracować w dowolnym miejscu, nawet bez dostępu do źródła zasilania (dzięki wbudowanej baterii). Laptopy dają po prostu więcej swobody. Na rynku są także dostępne urządzenia o bardzo dobrej wydajności, których z powodzeniem można używać do grania czy obsługi zaawansowanych programów graficznych.

 

Komputer to nie tylko jednostka

 

Aby w pełni wykorzystać możliwości komputera należy go wyposażyć w akcesoria i oczywiście oprogramowanie. Mamy tutaj na myśli chociażby monitor (niezbędny w przypadku komputera stacjonarnego), myszkę, klawiaturę i różnego rodzaju akcesoria.

 

Wybierając komputer dla siebie zwróć uwagę na to, czy na pewno spełnia on Twoje potrzeby. Jeśli szukasz urządzenia, które na co dzień będzie Ci służyć do pracy, a w wolnych chwilach do grania czy oglądania filmów, rozejrzyj się za sprzętem o uniwersalnym charakterze. Można taki znaleźć w praktycznie dowolnym przedziale cenowym.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze komputera dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Doradzimy!

Więcej

KOMPUTERY W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Laptopy

  Laptopy, czyli od ciekawostki dla biznesu do sprzętu pierwszej potrzeby

   

  Mobilność to słowo-klucz we współczesnym świecie. Nie lubimy mieć ograniczeń, chcemy być stale online i kontrolować wszystko, co nas dotyczy o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu. To dlatego laptopy odniosły tak duży sukces rynkowy. Do niedawna komputery przenośne miały poważne problemy z wydajnością, ale obecnie radzą sobie z wykonywaniem nawet najbardziej zaawansowanych czynności.

   

  Laptop nie tylko do biura

   

  Laptopy powstały z myślą o biznesie, ponieważ to właśnie przedsiębiorcy zaczęli mieć potrzebę pracy zdalnej. Z czasem stało się to normą, na co ogromny wpływ miał rozwój Internetu. Nagle okazało się, że nie trzeba być „przyspawanym” do biurka. Można pracować gdziekolwiek, a dzięki wbudowanej baterii nawet w miejscach bez dostępu do źródła prądu.

   

  Komputery przenośne momentalnie trafiły do biur na całym świecie, a wkrótce także do domów. Ich ceny zaczęły błyskawicznie spadać, czego efektem była gwałtownie rosnąca sprzedaż. Zaczęto nawet wieszczyć kres ery komputerów stacjonarnych, co jednak nie nastąpiło, ponieważ laptopy nadal mają pewne ograniczenia w zakresie wydajności. To także szybko się zmienia.

   

  Komputer przenośny dla gracza? Oczywiście!

   

  Laptopy gamingowe to nowa kategoria produktów przeznaczonych dla osób, które chcą grać tak, jak jest im wygodnie – na kanapie, u kolegi, w hotelu. Ten sprzęt ma wielkie możliwości i spokojnie może już rzucać wyzwanie nawet wydajnym pecetom. Dowodem na to są turnieje e-sportowe, na których coraz częściej wykorzystuje się właśnie komputery przenośne.

   

  Uniwersalność – najważniejsza cecha laptopów

   

  Laptopy są tak popularne, ponieważ idealnie odpowiadają na potrzeby współczesnych użytkowników. Świetnie sprawdzają się w domu, nie wymagają dedykowanego stanowiska, łączą się z siecią w sposób bezprzewodowy, można je zabierać na wakacje i parować z innymi urządzeniami domowymi.

   

  Jeśli szukasz komputera do uniwersalnych zastosowań, który ma być centrum domowej rozrywki oraz narzędziem do pracy i nauki, laptop z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź naszą ofertę laptopów i wybierz model dla siebie. Chętnie Ci w tym pomożemy!

 • Desktopy

  Desktopy: najwyższa wydajność z możliwością rozbudowy

   

  Ich śmierć rynkową ogłaszano już tyle razy, że każde kolejne zapowiedzi tego typu można już traktować wyłącznie w kategoriach żartu. Desktopy to wciąż bardzo popularne urządzenia, które mają wiele do zaoferowania. Komputer stacjonarny wybiera się w jednym celu: zagwarantowania sobie świetnej wydajności. Ponadto jest to doskonała opcja dla osób myślących przyszłościowo.

   

  Dostosuj komputer do aktualnych wymagań

   

  Komputer stacjonarny dystansuje laptop pod względem możliwości rozbudowy. Gdy czujesz, że Twój sprzęt nie daje już sobie rady, nie musisz kupować nowego. Wystarczy wymienić kilka podzespołów, np. procesor czy kartę graficzną lub po prostu dołożyć kość RAM, aby znów cieszyć się świetną wydajnością.

   

  Z tego powodu desktopy są tak popularne wśród graczy. Nowe gry stawiają przed sprzętem coraz większe wymagania. Mając komputer stacjonarny można spokojnie za tym nadążyć, inwestując relatywnie nieduże kwoty i przy okazji pielęgnując swoją pasję do zaawansowanych technologii IT.

   

  Desktop to znakomity wybór do biura

   

  Choć gros biznesmenów stawia dziś na laptopy, to komputer stacjonarny nadal może być idealną opcją biurową. Wydajność, niska cena podzespołów, możliwość praktycznie dowolnego skonfigurowania sprzętu pod kątem swoich potrzeb, duża pojemność dyskowa, którą da się bez problemu powiększyć – to główne zalety desktopów, predysponujące je do wykorzystania w firmach.

   

  Nie zapominajmy o jeszcze jednej ważnej cesze komputera stacjonarnego: niezawodności. Laptopy są coraz wydajniejsze, ale jest to okupione ich zwiększoną awaryjnością. Ciasna obudowa utrudnia wentylowanie podzespołów, co z czasem prowadzi do ich przegrzewania. Ten problem praktycznie nie występuje w desktopach.

   

  Multimedialne stanowisko

   

  Komputer stacjonarny oczywiście wymaga dedykowanego miejsca. Można to jednak potraktować jako zaletę. Wystarczy zainwestować w duży monitor wysokiej jakości, porządną klawiaturę i myszkę, aby stworzyć wygodne stanowisko do pracy i zabawy. Taką strefę można wydzielić np. w pokoju dziecka czy sypialni, a tym bardziej w domowym gabinecie.

   

  Decydując się na desktop masz do wyboru dwa rozwiązania: możesz kupić gotowy komputer lub złożyć go z wybranych podzespołów. W obu przypadkach służymy profesjonalną pomocą! Wszystkie potrzebne elementy znajdziesz też w sklepie ale.pl.

 • Tablety

  Tablety: mobilność ponad wszystko

   

  Ich rynkowa historia jest bardzo zawiła, ale pomimo różnych zawirowań potrafiły się obronić i nadal są jednym z najciekawszych wyborów dla fanów nowoczesnej technologii. Tablety to tzw. sprzęt środka. Wypełniają lukę pomiędzy smartfonami a komputerami. Zapewniają większy komfort korzystania z sieci niż te pierwsze, a jednocześnie dają swobodę nieosiągalną dla chociażby laptopów.

   

  Surfowanie na kanapie

   

  Skąd w ogóle wziął się pomysł na stworzenie tabletów? Była to naturalna odpowiedź na potrzeby współczesnych użytkowników. Smartfony, pomimo rosnących ekranów, służą przecież przede wszystkim do dzwonienia, wysyłania SMS-ów i okazjonalnego zaglądania do sieci. Z kolei z komputerami mamy do czynienia przez cały dzień i wieczorem czy w weekend zwyczajnie nie chce nam się ich uruchamiać, aby np. tylko przeczytać wiadomości na portalach internetowych.

   

  I tutaj właśnie pojawia się tablet. Ten sprzęt ma większy ekran niż smartfon, jest przy tym znacznie poręczniejszy i mniej angażujący niż laptop, nie wspominając już o desktopie. Z tabletem można się położyć na kanapie, usiąść wygodnie w fotelu czy – przepraszamy za dosadność – udać się z nim tam, gdzie nawet król chodzi piechotą.

   

  Tablety nie znikną z rynku, bo są potrzebne

   

  Główna zaleta tabletów, czyli mobilność i wygoda użytkowania, to dostateczny argument przemawiający za tym, aby zaopatrzyć się w ten sprzęt. Tablet jest łatwy w obsłudze, dlatego stanowi świetny wstęp do świata technologii nawet dla małego dziecka. Jest kwestią czasu, gdy tablety zaczną być masowo wykorzystywane w szkołach i na uczelniach.

   

  Tablet to swoboda, poręczność, możliwość obejrzenia ulubionego filmu w świetnej jakości podczas podróży pociągiem czy samolotem, dostępność wielu – czasami bardzo zaawansowanych – gier oraz przydatne narzędzie biznesowe (prezentacje u klienta, wprowadzanie danych w punktach handlowych, element systemu POS itd.).

   

  W sklepie ale.pl znajdziesz tablety o bardzo różnej charakterystyce: rodzinne, do gier czy do profesjonalnych zastosowań. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu dla siebie, po prostu skontaktuj się z nami.

   

 • Monitory

  Monitory komputerowe – zobacz więcej, pracuj lepiej, graj skuteczniej

   

  Jeśli dobrze pamiętasz lata 80. i 90., to z pewnością wiesz, jak ogromny postęp nastąpił w kategorii monitorów komputerowych. Nie są to już ciężkie i grube pudła o mizernej przekątnej ekranu, ale nowoczesne urządzenia oferujące niebotyczną wręcz jakość obrazu. Monitor komputerowy jest Ci niezbędny do efektywnej pracy na komputerze stacjonarnym, grania w ulubione tytuły czy oglądania filmów w zaciszu swojego pokoju. Wybierz sprzęt, który najlepiej spełni Twoje potrzeby.

   

  Monitory do biura

   

  W ofercie sklepu ale.pl znajdziesz monitory komputerowe stworzone z myślą o ich wykorzystaniu w firmie czy w domowym biurze. Charakteryzują się doskonałą relacją ceny do jakości oraz wysoką jakością obrazu. Wybierając taki monitor koniecznie zwróć uwagę na rodzaj matrycy. W biurowych zastosowaniach najlepiej sprawdzi się panel IPS, który oferuje świetne kąty widzenia i idealne odwzorowanie kolorów.

   

  Monitory dla graczy

   

  Monitory gamingowe są prawdziwą arystokracją w tej kategorii produktów. Potrafią kosztować sporo, ale w zamian oferują niesamowite możliwości w zakresie wyświetlania obrazu. W przypadku monitorów komputerowych dla graczy kluczowy jest czas reakcji matrycy, kontrast dynamiczny oraz technologie ograniczające zmęczenie wzroku. Sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz monitor, który pozwoli Ci w pełni poczuć atmosferę Twojej ulubionej gry.

   

  Monitory profesjonalne

   

  Są wykorzystywane nie tylko w biurach, ale też w sklepach, obiektach handlowych i usługowych czy obiektach użyteczności publicznej. Ich zadaniem jest ciągłe wyświetlanie obrazu w bardzo wysokiej jakości, a tym samym przyciąganie uwagi potencjalnych klientów i zainteresowanie ich przekazem komercyjnym. Takie monitory także znajdują się w ofercie naszego sklepu.

   

  Dobry monitor to gwarancja komfortowej pracy i zabawy, dlatego na tym elemencie naprawdę nie warto oszczędzać. Nasi specjaliści bardzo chętnie pomogą Ci w wyborze najlepszego modelu w Twoim budżecie!

 • Oprogramowanie

  Oprogramowanie komputerowe: do pracy i dla bezpieczeństwa

   

  Komputer bez oprogramowania jest całkowicie bezużyteczny, ponieważ nie da się nam nim ani pracować, ani grać, ani nawet odtwarzać multimediów. W praktyce oprogramowanie komputerowe decyduje o faktycznej użyteczności sprzętu i pozwala w pełni wykorzystać jego możliwości. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wszelkie niezbędne oprogramowanie, które ułatwi Ci pracę oraz zapewni ochronę Twoim danym.

   

  Oprogramowanie systemowe

   

  To podstawa, ponieważ przeciętny użytkownik nie jest w stanie korzystać z komputera bez systemu operacyjnego. Oczywiście najpopularniejszym oprogramowaniem systemowym na świecie jest Windows. Liderem wciąż pozostaje wersja 7, ale najnowsza odsłona okienek, czyli Windows 10, to także bardzo udany system operacyjny. W naszym sklepie kupisz go w bardzo dobrej cenie, a nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednią licencję.

   

  Oprogramowanie biurowe

   

  Pakiety biurowe cieszą się ogromną popularnością, ponieważ ułatwiają codzienną pracę w milionach firm. Wszyscy korzystamy z takich programów, jak Word, Excel czy oprogramowania Adobe. W sklepie ale.pl znajdziesz programy do różnych zastosowań, także bardzo profesjonalnych i branżowych, jak kultowy już CorelDraw w najnowszej odsłonie.

   

  Oprogramowanie serwerowe

   

  Przechowywanie danych to obecnie jedno z najważniejszych zagadnień, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy na całym świecie. Produkujemy coraz większe ilości plików, a każdy z nich może się kiedyś okazać niezbędny. Dlatego już teraz pomyśl o zbudowaniu wydajnego serwera biurowego, do którego będziesz mieć dostęp w dowolnym momencie. Umożliwi Ci to oprogramowanie serwerowe oferowane w naszym sklepie.

   

  Oprogramowanie antywirusowe

   

  Niezwykle ważna kategoria, ponieważ zagrożenie cyberprzestępczością dotyka już nie tylko wielkie korporacje, ale także małe firmy i użytkowników domowych. Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli jesteś odpowiedzialnym człowiekiem i masz świadomość zagrożenia, musisz zainwestować w oprogramowanie antywirusowe chroniące Twój komputer i zgromadzone dane przed złośliwymi robakami.

 • Akcesoria

  Akcesoria komputerowe: drobiazgi, które wiele ułatwiają

   

  Pomimo starań projektantów żaden sprzęt komputerowy nie jest w 100% uniwersalny. Właśnie dlatego powstają dedykowane akcesoria, dzięki którym każdy może dostosować desktop, laptop, tablet czy monitor do swoich potrzeb, warunków lokalowych i przyzwyczajeń. W sklepie ale.pl znajdziesz ogromny wybór akcesoriów komputerowych na każdą kieszeń.

 • Podzespoły komputerowe

  Podzespoły komputerowe: zbuduj maszynę o nieograniczonej wydajności

   

  Samodzielne zbudowanie komputera nie jest zarezerwowane tylko dla graczy. To także bardzo ciekawa opcja dla firm, które chcą mieć do dyspozycji sprzęt o możliwie najwyższej wydajności, ale w rozsądnej cenie. Dobór odpowiednich podzespołów komputerowych pozwala stworzyć prawdziwą maszynę do pracy i zabawy na lata, z opcją jej dalszej rozbudowy w przyszłości.

   

  Najlepsze podzespoły komputerowe w jednym miejscu


  Ale.pl to sklep, w którym zaopatrzysz się we wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania idealnego zestawu komputerowego. Procesory różnej klasy (biurowe, dla graczy, do serwerowni), karty graficzne czołowych producentów o najlepszych parametrach wydajnościowych, płyty główne (z podstawką Intel oraz AMD), zasilacze, chłodzenia, pamięci RAM, dyski twarde i SSD o różnych pojemnościach oraz inne podzespoły komputerowe.

   

  Oferujemy wyłącznie sprzęt renomowanych producentów, dlatego możesz mieć pewność, że zbudowany komputer Cię nie zawiedzie i będzie służyć przez bardzo długi czas w optymalnym zakresie wydajności.

   

  Jak dobrać podzespoły komputerowe?

   

  Przede wszystkim musisz wiedzieć, do czego będzie wykorzystywany Twój komputer. Jeśli celem jest zabawa w najnowsze gry, to nie ma miejsca na szukanie oszczędności i półśrodków. Potrzebujesz podzespołów najwyższej klasy, które pozwolą Ci w pełni docenić piękno wirtualnego świata i nie doświadczyć przykrych spadków FPS.

   

  Jeśli natomiast komputer ma służyć celom typowo biurowym, możesz zbudować go w budżetowy sposób, wykorzystując sprawdzone podzespoły o dobrej wydajności i cechujące się niską awaryjnością.

   

  Bez względu na to, czy jesteś graczem czy biznesmenem, czy budujesz komputer do grania czy do projektowania grafiki, wszystko, co jest Ci potrzebne, znajdziesz w Ale.pl. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich podzespołów komputerowych, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści po analizie Twoich potrzeb stworzą dla Ciebie propozycję idealnego zestawu.

   

 • Gaming

  Kochasz gaming? Wybierz najlepsze podzespoły i akcesoria

   

  Gaming to coś więcej niż zwykła zabawa. Dla wielu graczy jest prawdziwą pasją, odskocznią od nudnej rzeczywistości, a nawet sposobem na zrobienie międzynarodowej kariery. E-sport rozwija się w błyskawicznym tempie i stanowi potężny rynek. Jako gracz doskonale wiesz, że w wirtualnym świecie same chęci to za mało. Potrzebne są jeszcze odpowiednie narzędzia. Poznaj nasze podzespoły i akcesoria gamingowe.

   

  Skarbiec gracza

   

  Budujesz potwora do gier? Nie zapomnij o podzespołach, dzięki którym wyniesiesz rozgrywkę na jeszcze wyższy poziom i zwiększysz swój komfort grania. W Ale.pl oferujemy najbardziej zaawansowane podzespoły komputerowe. Pozwolą Ci one grać w nawet najnowsze i wymagające tytuły, które kładły na łopatki Twój obecny piec.

   

  Karty graficzne, procesory, pamięci RAM – dzięki tym podzespołom wyciśniesz z gry ostatnie soki i uzyskasz najwyższe wskaźniki FPS. Zapomnij o lagowaniu, graj na najwyższych ustawieniach graficznych i ciesz się pięknem wirtualnego świata.

   

  To ułatwi Ci grę

   

  W gamingu bardzo pomocne są różne akcesoria, między innymi pady, myszki, klawiatury, słuchawki, kierownice, zestawy do rozszerzonej rzeczywistości. To dzięki nim możesz jeszcze lepiej wejść w świat gry i poczuć się, jak jeden z bohaterów. Nie ważne, czy ścigasz się na torach Formuły 1, czy walczysz z nieprzyjacielem na wielkim polu bitwy, czy może próbujesz przeżyć w horrorze. Porządne akcesoria dadzą Ci przewagę nad przeciwnikami i zwiększą satysfakcję z rozgrywki.

   

  Najnowsze gry

   

  W Ale.pl znajdziesz również świetne gry na wszystkie platformy: PS4, Xbox One, PC czy Nintendo. Stale uzupełniamy ofertę, abyś zawsze miał dostęp do najświeższych tytułów w najlepszych cenach. Dzięki rzetelnym opisom nie będziesz mieć wątpliwości, czy Twój komputer spełnia wymagania stawiane przez daną grę.

   

  Bycie graczem zobowiązuje. Wybieraj najlepsze podzespoły, akcesoria i gry, które dadzą Ci mnóstwo satysfakcji. Zwiększaj swój skill, graj bez kompromisów i baw się bez względu na to, czy jesteś pecetowcem czy konsolowcem.

 • Czytniki

  Czytniki e-booków: dla tych, którzy nie chcą się rozstawać z lekturą

   

  Według statystyk tylko co trzeci Polak czyta książki. Najczęstszą wymówką jest brak czasu. Mamy wielką nadzieję, że Ciebie to nie dotyczy. W XXI wieku możesz czytać jak chcesz i gdzie tylko chcesz. Bardzo pomocne są w tym czytniki e-booków. W sklepie Ale.pl oferujemy najlepsze urządzenia, które nigdy Cię nie zawiodą i dadzą Ci dużą satysfakcję z lektury.

   

  Czym charakteryzują się dobre czytniki e-booków?

   

  Wybierając czytnik e-booków zwróć uwagę na przekątną ekranu. To bardzo ważne, ponieważ im większy ekran, tym wyższy komfort czytania. Sam ekran musi być oczywiście dotykowy i wykonany w technologii e-papieru. Dzięki temu Twoje oczy będą się wolniej męczyć – zupełnie jakbyś czytał klasyczną książkę.

   

  Kolejnym ważnym kryterium jest podświetlenie ekranu. Pozwoli Ci ono czytać nawet po zmroku i bez konieczności zapalania światła – przyda się, jeśli osoba śpiąca z Tobą w pokoju woli w tym czasie odpoczywać.

   

  Dobry czytnik e-booków umożliwia odczytywanie plików w różnych popularnych formatach. Zwróć na to uwagę, aby nie być skazanym na kupowanie książek w określonym formacie. Polecamy także wybór urządzenia z systemem operacyjnym Android, co pozwoli Ci korzystać z zewnętrznych aplikacji i tym samym rozszerzyć funkcjonalność czytnika.

   

  Czytnik e-booków musi się charakteryzować wydajnym procesorem, aby otwieranie książek i przewracanie stron odbywało się płynnie i bez niepotrzebnych zacięć. Ważnym kryterium jest również duża ilość wbudowanej pamięci – dzięki temu możesz przechowywać mnóstwo książek i nie musisz korzystać z zewnętrznych nośników.

   

  Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?

   

  Absolutnie nie! Długotrwałe czytanie tekstu na ekranie tabletu jest męczące dla wzroku, dlatego jeśli chcesz mieć wygodny dostęp do swoich ulubionych książek w podróży czy na wakacjach, to jedynym słusznym wyborem jest dobry czytnik e-booków.

   

  W sklepie ale.pl oferujemy czytniki e-booków renomowanej marki inkBOOK, które zbierają bardzo dobre recenzje użytkowników.

   

 • Fotopułapki