Karty graficzne

Pokazuje 1 - 24 z 233 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 233 elementów

Karty graficzne: sposób na grę na ultra!

 

Dlaczego niektórzy gracze wciąż nie przekonali się do konsol i pozostają wierni swoim starym pecetom? Odpowiedź jest banalnie prosta. Na rynku nie ma konsoli, która mogłaby się równać wydajnością z topowym zestawem komputerowym. Efekt jest taki, że gracze ceniący sobie najlepsze detale graficzne i zachwycającą płynność gry, zawsze wybiorą komputer stacjonarny. Oczywiście nie taki zwykły. Pecet, który spełni te oczekiwania, musi być wyposażony w znakomitą kartę graficzną.

 

Karta graficzna ważniejsza niż procesor

 

Ryzykowne stwierdzenie? Nie dla osób, które orientują się w wymaganiach współczesnych gier. Zdecydowana większość tytułów stawia potworne wymagania układom GPU, jednocześnie nie obciążając procesora w 100%. Pisząc obrazowo: możesz uruchomić nawet najnowszą grę na wysokich detalach graficznych mając słaby procesor i bardzo mocną kartę graficzną, ale w drugą stronę to nie zadziała.

 

Karta graficzna jest najważniejszym elementem zestawu komputerowego przeznaczonego do gier, ale nie tylko. To niezbędny podzespół w komputerze dla grafika, filmowca, architekta czy projektanta, ponieważ moduły graficzne zintegrowane w procesorze (to rozwiązanie stosuje firma Intel) nie radzą sobie z nowymi i wymagającymi programami.

 

Jaką kartę graficzną wybrać?

 

Odpowiedź mogłaby być bardzo krótka: najlepszą. Oczywiście to nie jest takie proste, bo na przeszkodzie zawsze stają pieniądze. Topowe karty graficzne kosztują tyle, co porządny laptop, a więc większość polskich graczy nie może sobie pozwolić na ich zakup.

 

Na szczęście istnieje bardzo rozbudowana tzw. średnia półka. Znajdziemy na niej świetne karty graficzne w cenach od 1000 złotych wzwyż, które bez problemu poradzą sobie z najbardziej wymagającymi tytułami, jak „Wiedźmin 3: Dziki Gon” czy „GTA V”.

 

Są także karty z niskiej półki, w cenach od 500 złotych. To dobre rozwiązanie dla oszczędnych graczy, którzy zadowalają się graniem na średnich ustawieniach graficznych, nie mają odpowiednio dobrego monitora i zwyczajnie wystarcza im jakość oferowana przez chociażby konsole.

 

Potrzebujesz pomocy w doborze karty graficznej? Skontaktuj się z nami – nasi specjaliści udzielą Ci bezpłatnej porady!

#aleblog