Tonery zamienniki

Pokazuje 1 - 24 z 330 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 330 elementów

Zamienniki tonerów – czy to dobry wybór?

 

Zamienniki tonerów do drukarek laserowych cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Powód jest prosty: niska cena, szczególnie w porównaniu do oryginalnych podzespołów. Stosowanie zamienników nie jest wcale złym pomysłem, o ile użytkownik pamięta o prostej zasadzie: tanio rzadko znaczy dobrze.

 

Dobre zamienniki tonerów

 

Co to oznacza „dobre”? Przede wszystkim są to tonery znanych producentów, którzy od lat specjalizują się w dostarczaniu zamienników tonerów do drukarek czołowych firm. Ich produkty są godne zaufania, prezentują niezłą jakość, gwarantują też przyzwoitą wydajność. Najważniejsze jest jednak to, że zamienniki tonerów dobrych firm są kompatybilne z poszczególnymi urządzeniami.

 

Tym samym użytkownik nie ryzykuje kosztownej awarii sprzętu, który po włożeniu niepasującego toneru mógłby natychmiast się uszkodzić. Z tego punktu widzenia zdecydowanie zalecamy stosowanie zamienników znanych firm, a odpuszczenie sobie najtańszych produktów niewiadomego pochodzenia, których pełno jest na aukcjach internetowych.

 

Uwaga na najtańsze zamienniki!

 

Wizja zakupu tonera za 10% wartości oryginału oczywiście kusi i trudno się dziwić, że wielu użytkowników decyduje się na taką „inwestycję”. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że zawsze jest coś za coś. Najczęściej bardzo niska cena jest okupiona fatalną jakością wykonania, w efekcie czego toner może nie pasować do drukarki, choć teoretycznie jest do niej przeznaczony.

 

Kolejna kwestia to wydajność. Najtańsze zamienniki tonerów pod tym względem wypadają po prostu fatalnie, oferując zaledwie kilkadziesiąt procent wydajności oryginałów. Nie musimy już chyba wspominać o realnych problemach z jakością wydruku, co jest szczególnie widoczne w drukarkach kolorowych.

 

W ale.pl oferujemy wyłącznie zamienniki tonerów renomowanych producentów, które gwarantują kompatybilność z Twoją drukarką. Nie ryzykuj z najtańszymi rozwiązaniami!

 

#aleblog