Informacja

SMARTFONY I TELEFONY

Smartfony i telefony: niezbędne do komunikacji ze światem

 

Prawie każdy dorosły Polak nosi w kieszeni smartfon lub telefon komórkowy. Te urządzenia stały się dla nas tak oczywistym elementem codzienności, że zwyczajnie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Przypomnij sobie, ile razy musiałeś cofnąć się do domu po zapomnianą komórkę, bo przecież ...

Smartfony i telefony: niezbędne do komunikacji ze światem

 

Prawie każdy dorosły Polak nosi w kieszeni smartfon lub telefon komórkowy. Te urządzenia stały się dla nas tak oczywistym elementem codzienności, że zwyczajnie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Przypomnij sobie, ile razy musiałeś cofnąć się do domu po zapomnianą komórkę, bo przecież jest Ci absolutnie niezbędna do normalnego funkcjonowania. Smartfony i telefony komórkowe zmieniły nasz sposób komunikowania się ze światem. Zmieniły na lepsze.

 

Smartfony wyparły telefony komórkowe

 

Popularne komórki stanowią obecnie margines sprzedaży. Nadal jednak są potrzebne, ponieważ wybiera je całkiem spora grupa nabywców. Wbrew pozorom nie są to tylko osoby starsze, ale też np. fachowcy, którzy pracują w trudnych warunkach terenowych i delikatny smartfon momentalnie stałby się dla nich bezużyteczny.

 

Nie zmienia to natomiast faktu, że ogromna większość rynku urządzeń do komunikacji należy dziś do smartfonów. W Polsce co roku sprzedaje się blisko 8 miliony inteligentnych telefonów, a rynek jest w stanie wchłonąć jeszcze więcej. Nic dziwnego – w końcu statystycznie ze smartfona korzysta już 75% Polaków.

 

Smartfon czy telefon komórkowy?

 

To pytanie wcale nie jest retoryczne. Telefony komórkowe, choć mają o wiele mniej funkcji, przede wszystkim internetowych, nadal mogą być dobrym wyborem dla osób, które stawiają na praktyczność i wygodę.

 

Klasyczna komórka jest mniejsza, z łatwością mieści się w kieszeni spodni, nie trzeba się przejmować, gdy upadnie na podłogę, można jej używać w prawie każdych warunkach pogodowych. Największym atutem telefonów komórkowych, szczególnie w porównaniu do smartfonów, jest natomiast bezawaryjność. To proste urządzenia, w których praktycznie nie ma się co zepsuć.

 

Smartfony są skomplikowane, zaawansowane, ale dają znacznie większe możliwości. W praktyce funkcja dzwonienia czy wysyłania SMS-ów jest tylko jedną z wielu. Jeśli więc szukasz urządzenia, które zapewni Ci kilka opcji kontaktu ze światem, a także będzie Twoim podręcznym biurem, to zdecydowanie postaw na smartfon.

 

W ale.pl oferujemy nie tylko smartfony i telefony komórkowe, ale także inne narzędzia łączności: krótkofalówki, faksy oraz telefony stacjonarne. Wybierz urządzenie dla siebie z gwarancją dobrej ceny!

Więcej

SMARTFONY I TELEFONY W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Smartfony

  Smartfony: kontakt ze światem w trybie 24/7

   

  Czy wiesz, że 3 na 4 Polaków kupujących telefon komórkowy decyduje się na smartfon? Ta informacja raczej nie jest zaskakująca, ponieważ od dawna jesteśmy świadkami rewolucji mobilnej. Smartfony z technologicznej ciekawostki, momentalnie stały się produktem pierwszej potrzeby. Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy to Steve Jobs zaprezentował światu pierwszego iPhone'a. Wtedy chyba mało kto podejrzewał, że smartfony znajdą się w kieszeniach i torebkach miliardów ludzi na całym świecie.

   

  Smartfony sprzedają się świetnie, także w Polsce

   

  Każdego roku do rąk Polaków trafia kilka milionów nowych smartfonów. Najpopularniejsze są modele budżetowe, a niebywały wręcz sukces na rodzimym rynku odniosły marki egzotyczne, które oferują słuchawki z Chin. To akurat nic złego – nawet tanie smartfony spełniają swoją podstawową funkcję, a do tego nie wywołują u właścicieli ciągłego strachu o zniszczenie cennej zabawki.

   

  Zdecydowanie najchętniej wybieraną marką producenta smartfonów w Polsce jest Samsung. Goni go Huawei, a coraz lepsze wyniki sprzedaży osiąga Apple. To znak, że Polaków zaczyna być stać na droższe smartfony, imponujące zastosowaną technologią, wydajnością i jakością aparatu czy ekranu dotykowego.

   

  Zanim kupisz smartfon

   

  Wybór smartfona to wcale nie takie proste zadanie. Pomijając kwestię dostępnego budżetu musisz przecież wziąć pod uwagę wiele elementów, które będą miały bezpośrednie przełożenie na Twoje zadowolenie z telefonu. Smartfony różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim zastosowanymi podzespołami. Prawdą jest natomiast, że nie każdy potrzebuje flagowca – smartfony z najwyższej półki powinny wybierać osoby szukające sprzętu do bardzo intensywnego użytkowania i o charakterze biznesowym.

   

  Wybierając smartfona zastanów się, jak duży ekran jest Ci potrzebny, czy zamierzasz wykorzystywać łączność 4G, czy planujesz instalowanie jakichś bardzo obciążających telefon aplikacji. Nie spiesz się – smartfonów jest mnóstwo i na pewno w końcu znajdziesz te, który będzie bliski ideału.

   

  Potrzebujesz pomocy w wyborze smartfona? Skontaktuj się z nami. Specjaliści ale.pl udzielą Ci przydatnych wskazówek.

 • Telefony komórkowe

  Telefony komórkowe: nie tylko dla seniorów

   

  Wydawało Ci się, że telefony komórkowe to już przeżytek i technologiczna skamielina? Masz rację – tylko Ci się wydawało. Paradoksalnie to właśnie klasyczne komórki powoli zaczynają wracać do łask i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miały zniknąć z rynku. Zainteresowanie telefonami komórkowymi jest naprawdę duże, także w naszym kraju. W Polsce ich sprzedaż stanowi około 15% wszystkich urządzeń do komunikacji telefonicznej. To świadczy o jednym: telefony komórkowe mają zagorzałych zwolenników.

   

  Dlaczego telefony komórkowe wciąż są tak popularne?

   

  Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: ponieważ są bezawaryjne, kompaktowe i łatwe w obsłudze. Często jest tak, że ktoś ma dwa telefony: smartfona i komórkę. Tego pierwszego używa w domu czy w weekendy, natomiast telefon komórkowy zabiera do pracy. Dzięki temu ma pewność, że nie straci kontaktu ze światem w wyniku awarii sprzętu.

   

  Telefony komórkowe potrafią działać bez większych przygód przez wiele lat, podczas gdy żywotność przeciętnego smartfona nie przekracza 2-3 lat. Komórki nie są przeładowane elektroniką, sprawdzają się jako proste urządzenia do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, są niezawodne. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby nadal je kupować.

   

  Moda na retro

   

  Nie można oczywiście pominąć pewnego istotnego faktu. Klasyczne telefony komórkowe są po prostu bardzo modne. Styl vintage, czyli łączenie nowego i starego, wdarł się do mediów i na tzw. salony. Wiele osób traktuje więc telefon komórkowy jako ciekawy element swojej stylizacji.

   

  Ponadto w naturze człowieka leży wspominanie dawnych czasów, kiedy to – podobno – było lepiej i prościej. Na fali tej nostalgii nastąpił wielki come back telefonów komórkowych. Świetnym przykładem jest chociażby wskrzeszenie marki Nokia 3310 – ten telefon kosztuje horrendalnie dużo w stosunku do swoich możliwości, ale jednak chętnych nie brakuje.

   

  W ale.pl znajdziesz niezawodne telefony komórkowe różnych producentów, w tym modele szczególnie polecane dla seniorów oraz osób pracujących w trudnych warunkach.

 • Telefony stacjonarne

  Telefony stacjonarne to przeżytek? Wcale nie!

   

  Ponad 90% Polaków korzysta z telefonów komórkowych (w tym smartfonów). Mimo to nadal w nieco ponad 20% polskich domów można znaleźć telefon stacjonarny. Wiele osób mogłoby uznać to za całkowity archaizm, ale to nie do końca prawda. Telefony stacjonarne wciąż są potrzebne i to z co najmniej kilku sensownych powodów. Warto je poznać.

   

  Awaria sieci? Rzadkość

   

  Największą zaletą telefonii stacjonarnej jest niezawodność. Poważne awarie łączy zdarzają się niezmiernie rzadko, czego nie można powiedzieć o sieciach komórkowych. To argument brzmiący, jak z innej epoki, ale jednak dysponując telefonem stacjonarnym można zminimalizować ryzyko stracenia kontaktu ze światem w razie jakiejś wielkiej awarii sieci.

   

  Telefony stacjonarne wygoda dla osób starszych

   

  Według danych GUS 30% polskich seniorów nadal korzysta z telefonów stacjonarnych i trudno się im dziwić. Siła przyzwyczajenia jest ogromna, ponadto dzwonienie ze stacjonarnego dla wielu osób jest zwyczajnie łatwiejsze niż uruchomienie telefonu komórkowego, nie wspominając już o smartfonie.

   

  Prestiż dla firmy

   

  Pora na bardzo ważny argument, który pojawia się w kontekście prowadzenia biznesu. Firma, która posiada numer stacjonarny, budzi o wiele większe zaufanie klientów. Jest to ważne w przypadku chęci wejścia na rynek z nieznaną szerzej marką. Oczywiście, obecnie nie ma problemu z uruchomieniem wirtualnej centralki telefonicznej, ale jest to jednak nieco bardziej kłopotliwe, niż zwykłe wpięcie kabla telefonicznego do gniazdka.

   

  Ponadto posiadanie numeru stacjonarnego jest ukłonem w stronę klientów, szczególnie tych starszych, którzy sami korzystają wyłącznie z tradycyjnych telefonów i obawiają się wysokich kosztów związanych z „dzwonieniem na komórkę”.

   

  Wniosek jest prosty. Telefony stacjonarne, choć powoli odchodzą do lamusa, nadal są potrzebne i to się pewnie szybko nie zmieni. W ale.pl oferujemy sprawdzone modele telefonów znanych producentów, zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej. Wybierz najlepsze urządzenie do Twojego domu lub biura, a jeśli potrzebujesz pomocy lub porady, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

 • Faksy

  Czy ktoś jeszcze wysyła faksy? Oczywiście!

   

  Faks często jest zaliczany do grona urządzeń, które powinny dawno odejść do lamusa, a jednak to nie nastąpiło. Dlaczego? Ponieważ faksy wciąż są potrzebne i – choć to powoli się zmienia – korzysta z nich całkiem sporo przedsiębiorców, urzędów czy innych instytucji. Faks ma swoje zalety, które decydują o tym, że urządzenie w dalszym ciągu może być bardzo praktycznym wyposażeniem niemal każdego biura.

   

  Kto wysyła faksy i dlaczego?

   

  30 lat temu wysyłanie faksów było szczytem nowoczesnej technologii. Obecnie coraz rzadziej można znaleźć faksy w sklepach, ale to nie oznacza, że te urządzenia nadają się już tylko do eksponowania w muzeum. Firmy, które wciąż korzystają z faksów, bardzo je sobie chwalą.

   

  Główną zaletą tych urządzeń jest całkowita bezawaryjność i niski koszt eksploatacji. Faksy to na tyle proste i doskonale znane urządzenia, że praktycznie nie ma z nimi żadnych problemów. Z wysłaniem faksu poradzi sobie każdy i to już po kilkuminutowym przeszkoleniu.

   

  Nie zapominajmy, że firmy prowadzą nie tylko ludzie bardzo młodzi, ale również nieco starsi, którzy bywają tradycjonalistami i tego też oczekują od nich klienci. W takim przypadku korzystanie z faksu jest czymś naturalnym. Poza tym wiele osób hołduje zasadzie, że to, co zapisane na papierze, jest pewniejsze niż ustalenia ustne czy mailowe.

   

  Prostota ma zwolenników

   

  Chcąc przesłać kontrahentowi jakieś pismo bez użycia faksu, trzeba je najpierw zeskanować, a następnie załączyć do wiadomości mailowej. To nic trudnego dla osób obytych z nowoczesną technologią, ale już niekoniecznie dla przysłowiowej „Pani Krysi”, która prowadzi firmowy sekretariat od 30 lat. W jej przypadku faks to po prostu bezpieczniejsza i pewniejsza opcja.

   

  W sklepie Ale.pl oferujemy faksy marki Panasonic, które świetnie sprawdzają się w zastosowaniach biurowych, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Nie masz pewności, czy dany model jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami – nasi specjaliści udzielą Ci bezpłatnej porady.

 • Krótkofalówki

  Krótkofalówki, czyli prosty sposób na pewną komunikację w terenie

   

  Krótkofalówki są bardzo praktycznym i poręcznym sprzętem do komunikacji, szczególnie przydatnym w terenie nieobjętym zasięgiem telefonii komórkowej. Właśnie dlatego krótkofalówki cieszą się ogromną popularnością wśród myśliwych, wędkarzy, zawodowych kierowców, leśników, ale też rolników czy drwali. To sprzęt zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

   

  Jak działają krótkofalówki?

   

  Zasada działania krótkofalówki jest dość prosta. Urządzenie to obsługuje pasma fal krótkich, dzięki czemu umożliwia nawiązanie komunikacji pomiędzy osobami znajdującymi się w niedalekiej odległości od siebie. Mamy wówczas do czynienia z nadajnikiem i odbiornikiem, co oznacza, że przez krótkofalówki nie da się rozmawiać równocześnie. Jedna osoba musi nacisnąć przycisk w swoim urządzeniu, nadać komunikat, a dopiero później odbiorca może przekazać informację zwrotną.

   

  Ważną cechą krótkofalówki jest to, że jeśli urządzenie zostanie ustawione na konkretny kanał, to właściciel może słuchać rozmów prowadzonych przez inne osoby. Właśnie dlatego w Polsce oficjalnie zakazane jest nasłuchiwanie kanałów policyjnych.

   

  Krótkofalówki obsługują 8 kanałów oraz dodatkowe podkanały, o ile urządzenie je obsługuje. Jeśli nie, to użytkownik może jedynie odbierać rozmowy prowadzone na podkanałach.

   

  Co wpływa na zasięg krótkofalówki?

   

  Najważniejsza jest maksymalna moc oraz jakość anteny. W Polsce limit mocy anteny wynosi 0,5 W. Na zasięg krótkofalówki wpływa także oczywiście ukształtowanie terenu oraz ewentualne przeszkody, jakie mogą pojawić się na drodze sygnału: drzewa, pagórki, budynki itd. Standardowy zasięg oferowany przez urządzenia renomowanych producentów wynosi około 10 kilometrów.

   

  W ale.pl kupisz profesjonalne i amatorskie krótkofalówki spełniające polskie przepisy, o gwarantowanej jakości. Jeśli masz problem z wybraniem urządzenia spełniającego Twoje potrzeby, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści chętnie pomogą Ci w podjęciu decyzji.

 • Akcesoria do telefonów

  Akcesoria do telefonów: dla bezpieczeństwa, trwałości i wygody

   

  Masz nowy telefon, który zachwyca wyglądem, funkcjonalnością i wydajnością. Musisz mieć świadomość, że ten stan nie będzie trwać wiecznie. Powód jest prosty: telefon noszony w torebce czy w kieszeni szybko się podniszczy, a w skrajnych przypadkach może dojść nawet do pęknięcia ekranu, co w smartfonach można uznać raczej za normę. Jak temu zapobiec? Odpowiedzią są akcesoria do telefonów, które nie tylko chronią urządzenia, ale także poprawiają ich wygląd oraz zwiększają komfort właściciela.

   

  Jakie akcesoria do telefonów warto kupować?

   

  Przede wszystkim te, które prezentują wysoką jakość wykonania. Można łatwo wpaść w pułapkę wybierając akcesoria do telefonów nieznanych producentów, które zamiast chronić np. ekran przed zarysowaniem, same się do tego przyczyniają.

   

  Kolejna kwestia to idealne dopasowanie danego akcesorium do konkretnego modelu telefonu. Uniwersalne rozwiązania rzadko się sprawdzają, dlatego lepiej szukaj dedykowanych akcesoriów do telefonów. Nie będziesz mieć problemów z dopasowaniem, co mogłoby powodować niepotrzebną frustrację.

   

  Te akcesoria do telefonów są niemal niezbędne

   

  Jeśli zamierzasz naprawdę dbać o swój telefon, to koniecznie zainwestuj w kilka przydatnych akcesoriów. Na tej liście oczywiście musi się znaleźć folia ochronna do ekranów smartfonów. Dzięki niej długo nie doczekasz się przykrego widoku rys na wyświetlaczu.

   

  Kolejne ważne akcesorium to oczywiście etui. Są różne wersje: kieszeniowe lub z klapką. Polecamy te drugie z uwagi na o wiele wygodniejszą obsługę telefonu na co dzień.

   

  Pora przejść do akcesoriów, które zwiększają funkcjonalność telefonów. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się zestaw głośnomówiący lub słuchawka Bluetooth. Dzięki obu tym urządzeniom nie będziesz ryzykować za kółkiem, a i komfort korzystania ze smartfona znacznie się zwiększy.

   

  Kolejne na naszej liście są drobne akcesoria, takie jak podkładki czy ładowarki samochodowe. W takie gadżety powinni się zaopatrzyć przede wszystkim kierowcy.

   

  Bardzo modne są akcesoria muzyczne, wśród których prym wiodą głośniki Bluetooth. Możesz również zainteresować się kartami pamięci, zawieszkami, zapasowymi bateriami czy zestawami do czyszczenia.

   

  Wszystkie niezbędne akcesoria do telefonów kupisz w sklepie ale.pl. Znajdź te dedykowane dla Twojego urządzenia.

 • Głośniki przenośne