Serwery

cyfrowe serce biznesu

Serwery: cyfrowe serce biznesu

serwer - serce biznesu

Niezależnie od tego, jaki biznes prowadzisz, to z pewnością każdego dnia gromadzisz dziesiątki, setki różnego rodzaju danych – robisz to nawet w tym momencie. Wystarczy, że korzystasz z poczty e-mail do obsługi klientów, masz stronę internetową czy sklep online, archiwizujesz dokumenty w postaci cyfrowej czy korzystasz z oprogramowania w ramach subskrypcji. Jednym z największych wyzwań dla współczesnego biznesu jest więc bezpieczne przechowywanie takich danych i chronienie ich przed utratą lub wykradzeniem. Nie bagatelizuj tego – a już zwłaszcza w erze RODO. W ale.pl przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo szeroki wybór serwerów i nośników danych, na których możesz gromadzić różnego rodzaju pliki oraz cyfrowe ślady swojej działalności. Potrzebujesz pomocy w wybraniu odpowiedniego serwera lub w zbudowaniu firmowego backupu? Eksperci ale.pl są do Twojej dyspozycji!

Na czym możesz przechowywać firmowe dane?

wybór serwera

Wybór jest naprawdę spory, ponieważ obejmuje wszelkie nośniki, na których da się fizycznie gromadzić różnego rodzaju dane, pliki i inne cyfrowe własności. W sklepie internetowym ale.pl możesz kupić m.in.:

  • Pamięci masowe – idealnie nadające się do zbudowania prostego, ale niezawodnego firmowego serwera danych;
  • Serwery RACK – czyli gotowe konstrukcje przystosowane do montażu w szafach RACK. Pozwalają one zbudować firmową serwerownię i przechowywać wszystkie dane w jednym miejscu;
  • Serwery tower – propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy bardzo poważnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa danych i nie chcą powierzać ich np. zewnętrznym dostawcom usług serwerowych. Serwery tower służą do przechowywania dużych ilości danych, a z uwagi na kompaktową i estetyczną konstrukcję bardzo dobrze sprawdzają się nawet w małych biurach;

Oferujemy również szeroki wybór komponentów serwerowych oraz opcji do rozwiązań serwerowych Hewlett Packard Enterprise.

Profesjonalny serwer w firmie: dlaczego warto w niego zainwestować?

serwer - serce biznesu

Na pewno sam zdajesz sobie sprawę z tego, z jak poważnymi konsekwencjami mogłoby się wiązać utracenie choćby części firmowych danych. Pół biedy, jeśli byłyby to na przykład archiwizowane cyfrowo faktury czy umowy. Gorzej, gdyby doszło do wycieku danych klientów – w szczególności wrażliwych, jak numery PESEL czy numery dowodów osobistych.

Przechowując dane wyłącznie na wirtualnym serwerze poza siedzibą firmy, gdzie dostawcą usługi jest zewnętrzny podmiot, nigdy nie możesz mieć 100% pewności ich bezpieczeństwa. Owszem, rzetelni usługodawcy dbają o regularne backupowanie plików, ale nie są w stanie zagwarantować, że np. ich serwer nie padnie celem ataku hakerskiego. Wyobraź sobie, jak ogromne straty przyniosłaby taka sytuacja Twojej firmie – i to nie tylko wizerunkowe.

Własny serwer chroni przed podobnym scenariuszem. Pozwala bardzo komfortowo przechowywać wszystkie cyfrowe dane, jak również wykonywać backup najcenniejszych aktywów firmy – na czele ze stroną internetową, pocztą e-mail czy zasobami sklepu internetowego.

Jaki serwer kupić? Na co zwrócić uwagę?

wybór serwera

Jeśli nigdy wcześniej nie inwestowałeś w fizyczny serwer dla Twojej firmy, to oczywiste jest, że możesz się trochę pogubić w rynkowej ofercie i nie rozumieć niektórych technicznych aspektów. Od tego jesteśmy my. Najlepszą opcją dla Twojego biznesu będzie skontaktowanie się z ale.pl i skorzystanie z pomocy naszych doradców.

Po poznaniu potrzeb i specyfiki Twojej firmy, będziemy w stanie rzetelnie dobrać najlepsze rozwiązanie w relacji ceny do jakości. Zbudowanie bezpiecznego i bardzo funkcjonalnego serwera dla firmy wcale nie musi być drogie i poza Twoim zasięgiem finansowym.

W zależności od tego, jak duża jest Twoja firma i jak wiele danych cyfrowych przetwarza, możemy zaproponować na przykład kompaktowy serwer NAS lub wprost przeciwnie – rekomendować zbudowanie profesjonalnej serwerowni na bazie urządzeń RACK czy tower.

serwer - serce biznesu

Na końcu liczy się tylko jedno: niezawodność i bezpieczeństwo. W przypadku serwera dla firmy te pojęcia mają podwójne znaczenie. Dlatego skorzystaj z naszego wsparcia – bezpłatnie wskażemy najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu i pomoże Ci skompletować zestaw do przechowywania danych w firmie. Zaproponujemy także korzystne warunki przedłużenia gwarancji na wybrany sprzęt, jak również zaoferujemy odpowiednie oprogramowanie do zarządzania serwerem.

Korzyści z zakupów serwerów w ale.pl

Pora na Twój ruch. Skontaktuj się z nami, a my szybko przygotujemy dla Ciebie bardzo dobrą ofertę – w 100% dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

Infolinia: (22) 290 77 77
E-mail: oferta@ale.plgwarancja ale.pl