Stacje robocze

wybór dla ceniących sobie wysoki komfort pracy biurowej

Stacje robocze: wybór dla ceniących sobie wysoki komfort pracy biurowej

stacje robocze - szeroki wybór w sklepie ale.pl

Stacje robocze, nazywane też desktopami, to po prostu komputery stacjonarne. Wiemy, że już dawno miały zniknąć z rynku, zostać całkowicie zapomniane i zmiecione przez laptopy, ale… tak się nigdy nie stało. Mało tego: stacje robocze ponownie zyskują na popularności i coraz lepiej się sprzedają. Nie ma w tym przypadku – to po prostu efekt tego, że nie ma dla nich realnej alternatywy, gdy weźmiemy pod uwagę relację ceny do komfortu pracy oraz okresu użytkowania. W ale.pl także obserwujemy wzrost sprzedaży stacji roboczych, co potwierdza, że plotki o ich śmierci były mocno przesadzone. Szukasz desktopu do Twojego biura? Przygotowaliśmy dla Ciebie dużo znakomitych propozycji i chętnie pomożemy w wybraniu idealnego sprzętu.

Dlaczego warto zainwestować w stację roboczą?

stacje robocze - szeroki wybór w ale.pl

Desktop jest komputerem typowo biurowym, przeznaczonym do pracy stacjonarnej. Zwykle ustawiamy go w jednym miejscu, podłączamy urządzenia peryferyjne (monitor, drukarkę, klawiaturę, myszkę etc.) i to wszystko. W tym momencie ujawnia się w zasadzie jedyna wada stacji roboczej: nie jest ona mobilna. Dalej są natomiast już tylko zalety.

Podstawową korzyścią wynikającą z posiadania stacji roboczej jest bardzo wysoki komfort pracy. Komputer stacjonarny z zewnętrznym monitorem o dużej przekątnej i wysokiej rozdzielczości gwarantuje wygodę, jakiej nie zapewni żaden laptop. Szczególnie docenią to osoby, które przez wiele godzin dziennie projektują grafikę, piszą teksty czy na przykład obsługują sklep internetowy.

stacje robocze - szeroki wybór w ale.pl

Praca na komputerze stacjonarnym sprzyja utrzymaniu porządku. Wszystko mamy pod ręką, nie musimy codziennie rozstawiać komputera i podłączać do niego peryferii. To, co wydaje się być wadą, czyli brak mobilności, dla niektórych będzie też zaletą. Stacja robocza zdecydowanie sprzyja skupieniu się na pracy – nie ma tutaj pokusy przenoszenia się z komputerem na przykład na sofę, co kradnie czas i dekoncentruje.

Olbrzymią zaletą stacji roboczych jest również możliwość rozbudowy komputera. Jeśli do tej pory pracowałeś zawsze na laptopach i musiałeś je wymieniać co 2-3 lata z uwagi na spadek wydajności, to w przypadku komputera stacjonarnego będzie to wyglądać zupełnie inaczej. Zacząłeś projektować grafikę? W każdej chwili możesz dołożyć zewnętrzną kartę graficzną. Komputer nie radzi sobie z obsługą nowego oprogramowania dla firmy? Wymiana procesora i zwiększenie ilości pamięci RAM rozwiąże problem od ręki.

Wynika z tego prosty wniosek: zakup stacji roboczej jest inwestycją długofalową, która po prostu się opłaca. Jeśli masz biuro, nie odwiedzasz klientów, Twoi pracownicy również pracują stacjonarnie, to śmiało możesz postawić na desktop.

mobilna stacja robocza - ale.pl

W ale.pl potrafimy również zapewnić prawdziwą mobilność tym, którzy potrzebują korzystać w pełni z możliwości swojego komputera biurowego i to niezależnie od tego, czy pracują w biurze czy w terenie - mobilne stacje robocze zapewnią duży ekran i pełnowymiarową klawiaturę numeryczną a zastosowane w nich podzespoły zapewnią szybką i sprawną pracę. Nawet najbardziej skomplikowane projekty i zadania będą wykonane w mig, ponieważ posiadają moc najnowszych generacji procesorów oraz szybkich kart graficznych. Pracując na takiej mobilnej stacji roboczej śmiało otwieraj duże pliki i uruchamiaj wiele aplikacji naraz, ciesząc się sprawną wielozadaniowością i wydajnością.                                        

Rada:
W ale.pl znajdziesz zarówno solowe stacje robocze, jak i gotowe zestawy komputerowe – zakup tych drugich jest bardzo opłacalny, a także zaoszczędzi Ci dużo czasu potrzebnego na wyszukanie peryferii IT.

Jaki desktop wybrać do biura?

wybór stacji roboczych - ale.pl

To oczywiście zależy od Twoich realnych potrzeb – i podkreślamy tutaj słowo „realnych”. Stacja robocza daje ten komfort, że śmiało można poprzestać na zakupie takiego komputera, jaki wpisuje się w obecny profil działalności firmy. Jeśli w przyszłości rozwiniesz biznes, przebranżowisz się czy po prostu zaczniesz korzystać z bardziej zaawansowanego oprogramowania, to zawsze będziesz mieć możliwość rozbudowy desktopu.

Wybierając stację roboczą zwróć zatem uwagę bardziej na kwestie, które mogą mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo ekonomiczne Twojego przedsiębiorstwa. Chodzi tutaj między innymi o warunki gwarancji. Warto postawić na desktop z jak najdłuższą gwarancją producenta, od renomowanej firmy. Takie komputery znajdziesz w ofercie sklepu internetowego ale.pl.

Chcąc zapewnić sobie maksymalny komfort korzystania ze stacji roboczej warto rozważyć wykupienie przedłużenia gwarancji, czyli polisy ubezpieczeniowej chroniącej przed finansowymi skutkami poważnej awarii. Może to doprowadzić chociażby do utraty danych czy nieterminowej realizacji zlecenia.

Kup stację roboczą z pomocą ekspertów ale.pl

zakup stacji roboczej w ale.pl

W ofercie ale.pl znajdziesz stacje robocze i zestawy komputerowe najlepszych producentów. Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy Hewlett-Packard, dzięki czemu możemy Ci zaoferować przedłużenie gwarancji na sprzęt nawet do 3 lat.

Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, powiedz, jakie są potrzeby Twojej firmy, a my szybko i bezpłatnie dobierzemy idealny desktop w najlepszej cenie. Zaproponujemy Ci także szereg korzystnych rozwiązań biznesowych, jak na przykład zakup oprogramowania biurowego.

Pamiętaj, że kupując w ale.pl masz pewność otrzymania sprzętu z polskiej dystrybucji, z pełną gwarancją producenta, nowego i firmowo zapakowanego.

Korzyści z zakupów stacji roboczych do pracy w ale.pl

Pora na Twój ruch. Skontaktuj się z nami, a my szybko przygotujemy dla Ciebie bardzo dobrą ofertę – w 100% dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

Infolinia: (22) 290 77 77
E-mail: oferta@ale.pl

gwarancja ale.pl