Pamięć masowa

Pokazuje 1 - 24 z 66 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 66 elementów

Pamięć masowa: fundament każdego serwera

 

Pamięć masowa, inaczej nazywana pamięcią trwałą, jest przeznaczona do długotrwałego przechowywania dużych ilości danych. Właśnie dlatego wykorzystuje się ją w profesjonalnych serwerach, ale także urządzeniach domowych. Płyta CD, dysk twardy, dyskietka, pendrive, dysk zewnętrzny – to wszystko przykłady pamięci masowej. Oczywiście ta wykorzystywana do budowy serwerów ma inne właściwości i przede wszystkim jest bardzo bezawaryjna. Właśnie takie nośniki pamięci masowej oferujemy w sklepie Ale.pl.

 

Czym się różni pamięć masowa od pamięci operacyjnej?

 

Pamięć masowa, jak już wspomnieliśmy wcześniej, służy do przechowywania danych przez bardzo długi okres. Pamięć operacyjna natomiast jest tzw. pamięcią podręczną, dostępną krótkotrwale, ale zdolną do adresowania pojedynczych bajtów. Dla przeciętnego użytkownika najważniejsze jest natomiast to, że właśnie pamięć masowa umożliwia zapisywanie i odczytywanie plików na nośniku, w tym na serwerze.

Jaką pamięć masową wybrać do budowy firmowego serwera?

 

Najważniejszym kryterium wyboru jest jakość nośnika. W Ale.pl nie eksperymentujemy i proponujemy podzespoły wyłącznie renomowanych producentów, jak Kingston, Hewlett-Packard czy Dell. W końcu to od jakości pamięci zależy bezpieczeństwo Twoich danych. W momencie awarii nośnika może się okazać, że Twoje pliki bezpowrotnie przepadną, a to nie jest dobra perspektywa.

 

Nośniki pamięci masowej różnią się nie tylko logo producenta, ale także pojemnością, częstotliwością taktowania zegara oraz rodzajem pamięci operacyjnej RAM. Obecnie standardem są nośniki DDR4 taktowane powyżej 2000 Mhz. Oczywiście kolejnym wyróżnikiem pamięci jest jej pojemność. W serwerach profesjonalnych stosuje się wiele nośników o mniejszych pojemnościach, np. 16 czy 32 GB, łączonych szeregowo.

 

Jeśli nie wiesz, jaką pamięć masową wybrać do swojego serwera firmowego, skontaktuj się z nami i skorzystaj z pomocy specjalistów ale.pl. Dobierzemy najlepsze nośniki do Twoich potrzeb.

#aleblog