Komputery biznesowe

Szukasz odpowiedniego laptopa do pracy?Sprawdź ofertę sklepu ale.pl - dobierzemy dla Ciebie idealny komputer, który ułatwi Twoją pracę.

Komputery biznesowe: dobierzemy sprzęt, który ułatwi Ci pracę

komputery_biznesowe_ale_pl_01.jpg

Nikt z nas nie jest już sobie w stanie wyobrazić prowadzenia biznesu bez komputera czy innych urządzeń IT. Jest to absolutnie podstawowe narzędzie pracy, które wykorzystujemy do kontaktowania się z klientami, przygotowywania ofert, tworzenia zestawień, nadzorowania sprzedaży czy wykonywania różnego rodzaju usług. Sam dobrze wiesz, jak wiele zależy od sprawności i niezawodności Twojego komputera. Czas na zmiany? Zainwestuj w porządny sprzęt, który będzie Ci służyć przez kolejnych kilka lat i umożliwi realne zwiększenie konkurencyjności Twojego biznesu. W ale.pl znajdziesz komputery biznesowe dla każdej firmy, bez względu na jej wielkość i profil, a także dla osób samozatrudnionych. Sprawdź wszystkie propozycje, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jaki komputer biznesowy wybrać?

Jaki komputer biznesowy wybrać

To bardzo ogólnikowe pytanie, na które trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby, do jakich zastosowań zamierzasz używać komputera, czy preferujesz pracę stacjonarną, czy może jednak mobilną etc. Zacznijmy więc od początku.

Jeśli komputera używasz głównie do obsługi poczty e-mail, przygotowywania ofert i pracy w pakiecie MS Office, to spokojnie możesz poprzestać na podstawowym modelu, bez wydajnej karty graficznej, za to z mocnym procesorem i minimum 8 GB pamięci RAM. Taki zestaw powinien w zupełności wystarczyć do pracy biurowej, a przy tym nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu.

Zupełnie inaczej będzie w sytuacji, gdy na przykład wykorzystujesz komputer do pracy w zaawansowanych programach graficznych, kodujesz, montujesz filmy czy obrabiasz zdjęcia. Wówczas potrzebna jest Ci znacznie wydajniejsza maszyna, która poradzi sobie z jednoczesną obsługą kilku wymagających aplikacji. Podstawą będzie zarówno wydajny procesor klasy minimum Intel Core i5 (lub odpowiednik z rodziny AMD Ryzen), jak również dedykowana karta graficzna.

Niezależnie od przeznaczenia komputera biznesowego, zawsze zalecamy, aby wybrać model wyposażony w super szybki dysk SSD. Ta technologia powoli staje się standardem, a uwierz, że taki nośnik bardzo zwiększy Twój komfort pracy. Dysk SSD gwarantuje o wiele szybsze uruchamianie się systemu operacyjnego oraz poszczególnych aplikacji.

Stacjonarny czy laptop? Który komputer będzie lepszy dla biznesu?

stacjonarny czy laptop

Tutaj sprawa wydaje się być prosta. Jeśli potrzebujesz komputera do pracy w jednym miejscu, na przykład w biurze, to dobrym wyborem będzie jednostka stacjonarna z zewnętrznym monitorem. Taki zestaw zagwarantuje Ci bardzo wysoki komfort pracy – zwłaszcza, jeśli postawisz na monitor o sporej przekątnej ekranu, na przykład 27 cali.

Rada: 
Jeśli okazjonalnie bywasz u klientów lub pracujesz w podróży, zawsze możesz zainwestować w niewielki notebook biznesowy i zyskać bardzo funkcjonalny zestaw narzędzi IT.

Laptop biznesowy będzie natomiast lepszym wyborem dla przedsiębiorcy, który wykonuje swoje obowiązki w różnych lokalizacjach, ale też dysponuje stosunkowo niedużym biurem i chce zaoszczędzić każdy centymetr kwadratowy. To również dobra propozycja dla właścicieli firm chcących wyposażyć pracowników w laptopy służbowe z dopuszczeniem do użytku prywatnego.

Rada:
Praca na laptopie może być bardzo komfortowa również dla osób, które np. projektują grafikę, montują video czy dużo piszą. Tutaj polecamy zakup komputera przenośnego z ekranem o przekątnej 17,3 cala, najlepiej wyświetlającym obraz w jakości Full HD.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając komputer biznesowy?

Komputer stacjonarny czy laptop?

Bardzo ważnym aspektem wyboru komputera biznesowego są warunki gwarancyjne. Mówimy tutaj o intensywnie eksploatowanym sprzęcie, który powinien jak najdłużej oferować oczekiwaną wydajność. Warto zatem sprawdzić, jak długiej gwarancji na swój sprzęt udziela producent. Pod tym względem zdecydowanie na plus wyróżniają się laptopy biznesowe HP, które mogą zostać objęte aż 3-letnią gwarancją.

Dodatkowo przezorny przedsiębiorca powinien rozważyć przedłużenie gwarancji, czyli wykupienie specjalnego ubezpieczenia chroniącego przed finansowymi skutkami np. utraty danych czy zniszczenia sprzętu.

Skorzystaj z fachowego doradztwa w ale.pl

fachowe doradztwo ale.pl

Zespół ale.pl ma duże doświadczenie w doradzaniu przedsiębiorcom zainteresowanym zakupem komputera biznesowego czy dowolnego innego sprzętu IT. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz urządzenia czołowych marek, pochodzące z polskiej dystrybucji, objęte pełną gwarancją producenta.

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swoich potrzebach, a my dobierzemy komputer lub komputery biznesowe idealnie wpisujące się w profil Twojej firmy. Zaproponujemy również atrakcyjne usługi dodatkowe oraz zaoferujemy zakup profesjonalnego oprogramowania.

Korzyści z zakupów komputerów do firmy w ale.pl

Pora na Twój ruch. Skontaktuj się z nami, a my szybko przygotujemy dla Ciebie bardzo dobrą ofertę – w 100% dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

Infolinia: (22) 290 77 77
E-mail: oferta@ale.pl

gwarancja ale.pl