Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne

Pokazuje 1 - 24 z 368 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 368 elementów

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne – różny sprzęt do różnych zastosowań

 

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne są podstawowym sprzętem wykorzystywanym w biurach, urzędach, placówkach publicznych, ale także w domach. Oferta producentów jest tak bogata, że przeciętny użytkownik może mieć problem z wyborem odpowiedniego sprzętu dla siebie. Na co warto zwracać uwagę?

 

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

 

To podstawowe pytanie, które trzeba sobie zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej. Urządzenia wielofunkcyjne cieszą się ogromną popularnością, ponieważ łączą w sobie zalety drukarki, kopiarki i skanera. Z drugiej jednak strony taki sprzęt zajmuje sporo miejsca na biurku, dlatego jeśli np. w Twoim domu w ogóle nie wykorzystuje się funkcji skanowania, może lepszym wyborem będzie jednak kompaktowa drukarka?

 

Jeśli natomiast w grę wchodzą potrzeby biurowe, to nie ma żadnych wątpliwości: zdecydowanie warto postawić na urządzenie wielofunkcyjne, nazywane często kombajnem. Sprzęt do biura musi być bardzo wydajny, szybki, bezawaryjny i gwarantować rozsądne koszty eksploatacji. Zwróć więc uwagę na koszt wydrukowania jednej strony A4, który często jest podawany w opisie produktu.

 

Tania drukarka – czy to ma sens?

 

Tanie drukarki, czyli urządzenia kosztujące nawet poniżej 200 złotych, są przeznaczone dla użytkowników domowych. Taki sprzęt nie zachwyca jakością wydruku, a przede wszystkim kosztami eksploatacji, dlatego można się na niego zdecydować wyłącznie w sytuacji, gdy nie planujemy zbyt intensywnego użytkowania.

 

W przypadku osób szukających drukarki do biura czy np. drukowania zdjęć, znacznie bardziej opłaca się wydać nieco więcej, ale „nadrobić” to w przyszłości dzięki większej wydajności tonera/tuszu oraz niższej cenie materiałów eksploatacyjnych.

 

Sam sprzęt to nie wszystko

 

Zanim wybierzesz drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne, koniecznie sprawdź, jak przedstawiają się ceny materiałów eksploatacyjnych, czyli tuszy lub tonera. Upewnij się też, że akcesoria te są łatwo dostępne.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze sprzętu drukującego, skontaktuj się z nami – specjaliści Ale.pl udzielą Ci niezbędnych wskazówek.