Czy ktoś jeszcze wysyła faksy? Oczywiście!

 

Faks często jest zaliczany do grona urządzeń, które powinny dawno odejść do lamusa, a jednak to nie nastąpiło. Dlaczego? Ponieważ faksy wciąż są potrzebne i – choć to powoli się zmienia – korzysta z nich całkiem sporo przedsiębiorców, urzędów czy innych instytucji. Faks ma swoje zalety, które decydują o tym, że urządzenie w dalszym ciągu może być bardzo praktycznym wyposażeniem niemal każdego biura.

 

Kto wysyła faksy i dlaczego?

 

30 lat temu wysyłanie faksów było szczytem nowoczesnej technologii. Obecnie coraz rzadziej można znaleźć faksy w sklepach, ale to nie oznacza, że te urządzenia nadają się już tylko do eksponowania w muzeum. Firmy, które wciąż korzystają z faksów, bardzo je sobie chwalą.

 

Główną zaletą tych urządzeń jest całkowita bezawaryjność i niski koszt eksploatacji. Faksy to na tyle proste i doskonale znane urządzenia, że praktycznie nie ma z nimi żadnych problemów. Z wysłaniem faksu poradzi sobie każdy i to już po kilkuminutowym przeszkoleniu.

 

Nie zapominajmy, że firmy prowadzą nie tylko ludzie bardzo młodzi, ale również nieco starsi, którzy bywają tradycjonalistami i tego też oczekują od nich klienci. W takim przypadku korzystanie z faksu jest czymś naturalnym. Poza tym wiele osób hołduje zasadzie, że to, co zapisane na papierze, jest pewniejsze niż ustalenia ustne czy mailowe.

 

Prostota ma zwolenników

 

Chcąc przesłać kontrahentowi jakieś pismo bez użycia faksu, trzeba je najpierw zeskanować, a następnie załączyć do wiadomości mailowej. To nic trudnego dla osób obytych z nowoczesną technologią, ale już niekoniecznie dla przysłowiowej „Pani Krysi”, która prowadzi firmowy sekretariat od 30 lat. W jej przypadku faks to po prostu bezpieczniejsza i pewniejsza opcja.

 

W sklepie Ale.pl oferujemy faksy marki Panasonic, które świetnie sprawdzają się w zastosowaniach biurowych, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Nie masz pewności, czy dany model jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami – nasi specjaliści udzielą Ci bezpłatnej porady.

#aleblog