Informacja

SERWERY

Serwery do przechowywania danych: kwestia odpowiedzialności

 

Przechowywanie danych to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed przedsiębiorcami w dobie cyfryzacji. Trzeba zadbać nie tylko o odpowiednią ilość miejsca, ale także o bezpieczeństwo plików, które w każdej chwili mogą paść ofiarą ataku hakerskiego. Dlatego chcąc prowadzić bizn...

Serwery do przechowywania danych: kwestia odpowiedzialności

 

Przechowywanie danych to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed przedsiębiorcami w dobie cyfryzacji. Trzeba zadbać nie tylko o odpowiednią ilość miejsca, ale także o bezpieczeństwo plików, które w każdej chwili mogą paść ofiarą ataku hakerskiego. Dlatego chcąc prowadzić biznes w sposób odpowiedzialny, musisz zainwestować we własną infrastrukturę serwerową. Ale.pl oferuje gotowe serwery, jak również komponenty niezbędne do ich budowy.

 

Jakie serwery są najlepsze dla biznesu?

 

Wybór jest całkiem spory, a decyzję należy uzależnić od faktycznych potrzeb przedsiębiorstwa. W małej firmie w zupełności wystarczający będzie serwer typu NAS, który umożliwia stworzenie wewnętrznej chmury obliczeniowej i gwarantuje dostęp do danych z dowolnego miejsca. Jest to wygodne i rozsądne cenowo.

 

Jeśli Twoja firma ma większe potrzeby w zakresie przechowywania danych, to zdecydowanie powinieneś się zainteresować serwerem wieżowym. Daje on szerokie możliwości w zakresie rozbudowy, gdyby w przyszłości okazało się, że obecna ilość miejsca jest niewystarczająca.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając serwery?

 

Najważniejsza jest jakość urządzenia, dlatego zalecamy zrezygnowanie z eksperymentów. W Ale.pl oferujemy serwery wyłącznie renomowanych producentów, którzy gwarantują bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę swoich urządzeń. Szczególnie polecamy serwery marek Dell, Hewlett-Packard, Fujitsu oraz Lenovo.

 

Zwróć uwagę na klasę procesora (im lepszy, tym szybszy zapis i odczyt plików), ilość pamięci RAM oraz  pojemność pamięci masowej. Dobry serwer powinien mieć funkcję rozbudowy o kolejne nośniki.

 

Pamiętaj również, że wybierając serwery do firmy nie możesz się kierować wyłącznie kryterium ceny. Tutaj chodzi przecież nie tylko o wygodny dostęp do danych, ale także o ich bezpieczeństwo, co w dobie zagrożenia cyberprzestępczością ma kluczowe znaczenie.

 

Chcesz zbudować profesjonalny serwer na potrzeby swojej firmy i mieć gwarancję bezpieczeństwa przechowywanych danych? Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiednich komponentów. Skontaktuj się z nami.

Więcej

SERWERY W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Pamięć masowa

  Pamięć masowa: fundament każdego serwera

   

  Pamięć masowa, inaczej nazywana pamięcią trwałą, jest przeznaczona do długotrwałego przechowywania dużych ilości danych. Właśnie dlatego wykorzystuje się ją w profesjonalnych serwerach, ale także urządzeniach domowych. Płyta CD, dysk twardy, dyskietka, pendrive, dysk zewnętrzny – to wszystko przykłady pamięci masowej. Oczywiście ta wykorzystywana do budowy serwerów ma inne właściwości i przede wszystkim jest bardzo bezawaryjna. Właśnie takie nośniki pamięci masowej oferujemy w sklepie Ale.pl.

   

  Czym się różni pamięć masowa od pamięci operacyjnej?

   

  Pamięć masowa, jak już wspomnieliśmy wcześniej, służy do przechowywania danych przez bardzo długi okres. Pamięć operacyjna natomiast jest tzw. pamięcią podręczną, dostępną krótkotrwale, ale zdolną do adresowania pojedynczych bajtów. Dla przeciętnego użytkownika najważniejsze jest natomiast to, że właśnie pamięć masowa umożliwia zapisywanie i odczytywanie plików na nośniku, w tym na serwerze.

  Jaką pamięć masową wybrać do budowy firmowego serwera?

   

  Najważniejszym kryterium wyboru jest jakość nośnika. W Ale.pl nie eksperymentujemy i proponujemy podzespoły wyłącznie renomowanych producentów, jak Kingston, Hewlett-Packard czy Dell. W końcu to od jakości pamięci zależy bezpieczeństwo Twoich danych. W momencie awarii nośnika może się okazać, że Twoje pliki bezpowrotnie przepadną, a to nie jest dobra perspektywa.

   

  Nośniki pamięci masowej różnią się nie tylko logo producenta, ale także pojemnością, częstotliwością taktowania zegara oraz rodzajem pamięci operacyjnej RAM. Obecnie standardem są nośniki DDR4 taktowane powyżej 2000 Mhz. Oczywiście kolejnym wyróżnikiem pamięci jest jej pojemność. W serwerach profesjonalnych stosuje się wiele nośników o mniejszych pojemnościach, np. 16 czy 32 GB, łączonych szeregowo.

   

  Jeśli nie wiesz, jaką pamięć masową wybrać do swojego serwera firmowego, skontaktuj się z nami i skorzystaj z pomocy specjalistów ale.pl. Dobierzemy najlepsze nośniki do Twoich potrzeb.

 • Serwery rack

  Serwery Rack: bezkompromisowa wydajność

   

  Serwery Rack to jedno z dwóch najpopularniejszych rozwiązań przeznaczonych do profesjonalnego wykorzystania w firmach. Charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością, która umożliwia tworzenie z nich centrów danych z prawdziwego zdarzenia. Jednocześnie ten typ serwera wyróżnia się uniwersalnym zastosowaniem oraz mnogością opcji rozbudowy.

   

  Dlaczego serwer Rack jest dobrym wyborem dla Twojej firmy?

   

  Serwer w szafie Rack przede wszystkim można bardzo łatwo dopasować do warunków lokalowych. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca, to istnieje możliwość takiego skonfigurowania serwera, aby zmieścił się w wyznaczonej przestrzeni i nadal stanowił wydajne centrum danych. Można także wybrać opcję zasilania i chłodzenia. Nie potrzebujesz specjalnie przygotowanego pomieszczenia.

   

  Właśnie dlatego serwery Rack są tak popularne wśród małych i średnich przedsiębiorców, co jednak wcale nie oznacza, że nie mogą z nich korzystać korporacje. Serwer daje szerokie możliwości w zakresie rozbudowy nawet do stanu potężnego magazynu danych.

   

  Po zastosowaniu odpowiedniej pamięci masowej, np. w postaci dysków zewnętrznych lub pamięci typu fibre channel, serwery typu Rack oferują bezkonkurencyjną wydajność. Jednocześnie wolną przestrzeń w szafie serwerowej można wykorzystać na montaż innych urządzeń, jak chociażby syntezator.

   

  Świetny stosunek ceny do jakości

   

  Serwery Rack to absolutnie najlepsze rozwiązanie w przypadku firm, które pracują na aplikacjach intensywnie wykorzystujących zasoby pamięci. Wymaga to posiadania magazynu danych o doskonałej wydajności. Niewątpliwą zaletą jest także przystępna cena – praktycznie każdy przedsiębiorca znajdzie urządzenie, które jest w zasięgu jego portfela.

   

  Ale.pl oferuje serwery Rack najlepszych producentów: Hewlett-Packard, Lenovo, Dell oraz Fujitsu, które gwarantują niezawodność i doskonałe parametry. Jeśli nie wiesz, jaka wielkość serwera będzie odpowiednia dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami – nasi specjaliści dobiorą najlepsze rozwiązanie w dostępnym budżecie.

 • Serwery tower

  Serwery Tower: uniwersalne rozwiązanie dla przedsiębiorców

   

  Wiesz już, że potrzebujesz serwera do firmy, ale masz wątpliwości, czy wystarczy Ci miejsca w biurze? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie serwer typu Tower. Jest to kategoria serwerów o wyjątkowo uniwersalnym charakterze, które z jednej strony zapewniają znakomitą wydajność, a z drugiej nie wymagają dedykowanego pomieszczenia i świetnie sprawdzają się w małych oraz średnich firmach. Serwery Tower to także najlepszy na rynku stosunek ceny do możliwości.

   

  Serwery Tower – elastyczność przede wszystkim

   

  Serwery Tower z wyglądu przypominają zwykłe komputery stacjonarne. Właśnie dlatego idealnie nadają się do zastosowania w niewielkich i średnich firmach, a także w domowych biurach. To rozwiązanie dedykowane przedsiębiorcom, którzy nie posiadają dużej przestrzeni, ale jednocześnie potrzebują bardzo wydajnego magazynu danych do przechowywania plików firmowych oraz innych zasobów.

   

  Serwery typu Tower umożliwiają współdzielenie przestrzeni dyskowej, co znakomicie sprawdza się w kilkuosobowych firmach. Jednocześnie dane są dobrze chronione przed nieuprawnionym dostępem. Ma to ogromne znaczenie w dobie cyberprzestępczości i terroryzmu biznesowego. Musisz mieć świadomość, że bierzesz pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo przetwarzanych danych np. klientów czy pracowników. Nie stać Cię na bagatelizowanie tego obowiązku.

   

  Cicha praca, niski koszt zakupu i eksploatacji

   

  Charakterystyczną i pożądaną cechą serwerów typu Tower jest bardzo cicha praca, dzięki czemu nie ma problemu z umieszczeniem serwera w ogólnodostępnym pomieszczeniu czy w przestrzeni biurowej. Urządzenie jest także tanie w eksploatacji dzięki niskiemu zużyciu prądu. Estetyczna obudowa nie rzuca się w oczy, szczególnie w wersji kompaktowej mini tower.

   

  Serwery Tower to rozwiązanie, które polecamy przedsiębiorcom chcącym zbudować swój pierwszy profesjonalny magazyn danych, służący także do obsługi firmowych aplikacji, a przede wszystkim do przechowywania, udostępniania i zabezpieczania plików.

   

  W sklepie ale.pl kupisz serwery Tower czołowych firm: Dell, Hewlett-Packard, Lenovo oraz Fujitsu. Nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze odpowiedniego magazynu danych. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

 • Komponenty serwerowe

  Wybieramy komponenty serwerowe do budowy lub rozbudowy serwera

   

  Serwery to bardzo przydatne urządzenia w praktycznie każdej firmie. W XXI wieku trudno sobie wyobrazić, aby którykolwiek przedsiębiorca nie korzystał z dobrodziejstwa cyfryzacji. Musisz pamiętać, że gromadzenie danych, w tym klientów, jest równoznaczne z ich przetwarzaniem, a więc to Ty w pełni odpowiadasz za bezpieczeństwo informacji. Aby chronić pliki i jednocześnie mieć do nich łatwy dostęp, potrzebujesz właśnie biurowego serwera. Możesz go zbudować we własnym zakresie, ale będą Ci do tego potrzebne komponenty serwerowe.

   

  Jakie komponenty serwerowe do budowy serwera?

   

  Budowę serwera trzeba zacząć od zastanowienia się, jaki typ urządzenia najlepiej sprawdzi się w firmie. W przypadku małego przedsiębiorstwa z reguły w zupełności wystarczający będzie serwer w obudowie typu Tower: kompaktowy, cichy, tani w eksploatacji, niezawodny, a przede wszystkim oferujący bardzo dobrą wydajność. Komponenty serwerowe do budowy tego urządzenia nie są drogie (obudowa, dyski, inne drobniejsze elementy), ale ponieważ gotowe urządzenia także, gros przedsiębiorców decyduje się na zakup fabrycznego serwera.

   

  Inaczej jest z serwerami typu Rack. To potężne maszyny, które wybierają firmy gromadzące i przetwarzające ogromne ilości danych, a przede wszystkim potrzebujące błyskawicznego dostępu do swoich aplikacji z różnych komputerów. Komponenty serwerowe do urządzeń typu Rack stanowią między innymi: szafy, uchwyty mocujące czy pamięci masowe. Zwykle samodzielna budowa serwera jest wyraźnie tańsza niż zamówienie gotowego magazynu danych. Z drugiej jednak strony wymaga to wiedzy i umiejętności, dlatego nie każdy sobie z tym zadaniem poradzi.

   

  Wybierz komponenty serwerowe dla siebie

   

  Jeśli przymierzasz się do budowy serwera firmowego czy domowego, skorzystaj z porady fachowców. Specjaliści ale.pl są do Twojej dyspozycji. Podpowiemy Ci, jakie komponenty serwerowe wybrać, aby nie przekroczyć założonego budżetu, a jednocześnie zagwarantować sobie najwyższą możliwą wydajność.

   

 • Opcje Hewlett Packard...
 • Opcje pozostali...

  W ale.pl kupisz też opcje serwerowe innych producentów, jak Synology, Eaton, Lenovo czy Dell. Posiadamy bardzo rozbudowany magazyn części zamiennych do najpopularniejszych systemów. To pozwoli Ci uniknąć kosztownej wymiany sprzętu, który można naprawić lub rozbudować w zależności od potrzeb.

   

  Specjaliści ale.pl doradzą Ci wybór odpowiednich podzespołów do Twojego urządzenia serwerowego. Jeśli nie widzisz potrzebnej części w naszym sklepie, skontaktuj się z nami – sprawdzimy, w jakim czasie możemy sprowadzić dla Ciebie taki element.