Serwery

Serwery do przechowywania danych: kwestia odpowiedzialności. Przechowywanie danych to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed przedsiębiorcami w dobie cyfryzacji.
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Serwery do przechowywania danych: kwestia odpowiedzialności

Przechowywanie danych to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed przedsiębiorcami w dobie cyfryzacji. Trzeba zadbać nie tylko o odpowiednią ilość miejsca, ale także o bezpieczeństwo plików, które w każdej chwili mogą paść ofiarą ataku hakerskiego. Dlatego chcąc prowadzić biznes w sposób odpowiedzialny, musisz zainwestować we własną infrastrukturę serwerową. Ale.pl oferuje gotowe serwery, jak również komponenty niezbędne do ich budowy.

Jakie serwery są najlepsze dla biznesu?

Wybór jest całkiem spory, a decyzję należy uzależnić od faktycznych potrzeb przedsiębiorstwa. W małej firmie w zupełności wystarczający będzie serwer typu NAS, który umożliwia stworzenie wewnętrznej chmury obliczeniowej i gwarantuje dostęp do danych z dowolnego miejsca. Jest to wygodne i rozsądne cenowo.

Jeśli Twoja firma ma większe potrzeby w zakresie przechowywania danych, to zdecydowanie powinieneś się zainteresować serwerem wieżowym. Daje on szerokie możliwości w zakresie rozbudowy, gdyby w przyszłości okazało się, że obecna ilość miejsca jest niewystarczająca.

Na co zwrócić uwagę wybierając serwery?

Najważniejsza jest jakość urządzenia, dlatego zalecamy zrezygnowanie z eksperymentów. W Ale.pl oferujemy serwery wyłącznie renomowanych producentów, którzy gwarantują bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę swoich urządzeń. Szczególnie polecamy serwery marek Dell, Hewlett-Packard, Fujitsu oraz Lenovo.

Zwróć uwagę na klasę procesora (im lepszy, tym szybszy zapis i odczyt plików), ilość pamięci RAM oraz  pojemność pamięci masowej. Dobry serwer powinien mieć funkcję rozbudowy o kolejne nośniki.

Pamiętaj również, że wybierając serwery do firmy nie możesz się kierować wyłącznie kryterium ceny. Tutaj chodzi przecież nie tylko o wygodny dostęp do danych, ale także o ich bezpieczeństwo, co w dobie zagrożenia cyberprzestępczością ma kluczowe znaczenie.

Chcesz zbudować profesjonalny serwer na potrzeby swojej firmy i mieć gwarancję bezpieczeństwa przechowywanych danych? Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiednich komponentów. Skontaktuj się z nami.

#aleblog