Telefony stacjonarne

Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów

Telefony stacjonarne to przeżytek? Wcale nie!

 

Ponad 90% Polaków korzysta z telefonów komórkowych (w tym smartfonów). Mimo to nadal w nieco ponad 20% polskich domów można znaleźć telefon stacjonarny. Wiele osób mogłoby uznać to za całkowity archaizm, ale to nie do końca prawda. Telefony stacjonarne wciąż są potrzebne i to z co najmniej kilku sensownych powodów. Warto je poznać.

 

Awaria sieci? Rzadkość

 

Największą zaletą telefonii stacjonarnej jest niezawodność. Poważne awarie łączy zdarzają się niezmiernie rzadko, czego nie można powiedzieć o sieciach komórkowych. To argument brzmiący, jak z innej epoki, ale jednak dysponując telefonem stacjonarnym można zminimalizować ryzyko stracenia kontaktu ze światem w razie jakiejś wielkiej awarii sieci.

 

Telefony stacjonarne wygoda dla osób starszych

 

Według danych GUS 30% polskich seniorów nadal korzysta z telefonów stacjonarnych i trudno się im dziwić. Siła przyzwyczajenia jest ogromna, ponadto dzwonienie ze stacjonarnego dla wielu osób jest zwyczajnie łatwiejsze niż uruchomienie telefonu komórkowego, nie wspominając już o smartfonie.

 

Prestiż dla firmy

 

Pora na bardzo ważny argument, który pojawia się w kontekście prowadzenia biznesu. Firma, która posiada numer stacjonarny, budzi o wiele większe zaufanie klientów. Jest to ważne w przypadku chęci wejścia na rynek z nieznaną szerzej marką. Oczywiście, obecnie nie ma problemu z uruchomieniem wirtualnej centralki telefonicznej, ale jest to jednak nieco bardziej kłopotliwe, niż zwykłe wpięcie kabla telefonicznego do gniazdka.

 

Ponadto posiadanie numeru stacjonarnego jest ukłonem w stronę klientów, szczególnie tych starszych, którzy sami korzystają wyłącznie z tradycyjnych telefonów i obawiają się wysokich kosztów związanych z „dzwonieniem na komórkę”.

 

Wniosek jest prosty. Telefony stacjonarne, choć powoli odchodzą do lamusa, nadal są potrzebne i to się pewnie szybko nie zmieni. W ale.pl oferujemy sprawdzone modele telefonów znanych producentów, zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej. Wybierz najlepsze urządzenie do Twojego domu lub biura, a jeśli potrzebujesz pomocy lub porady, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

#aleblog